» » » Патронаж людей пожилого возраста

Презентация на тему Патронаж людей пожилого возраста

tapinapura
Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13
Слайд 14
Слайд 15
Слайд 16
Слайд 17
Слайд 18
Слайд 19
Слайд 20
Слайд 21
Слайд 22
Слайд 23
Слайд 24
Слайд 25
Слайд 26
Слайд 27
Слайд 28
Слайд 29
Слайд 30
Рейтинг:
Категория: Разные
Дата добавления: 16-10-2019
Содержит:30 слайдов

Презентацию на тему Патронаж людей пожилого возраста можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : Разные. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 30 слайдов.

скачать презентацию

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 1

Модель патронажу людей похилого віку в умовах територіального центру

Виконала: Студентка IV курсу Групи 45 СРМ Пахомова Юлія

Слайд 2: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 2

Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів, інвалідів та самотніх громадян управління праці та соціального захисту населення у м. Києві

Київський міський територіальний центр соціального обслуговування – це спеціальна державна установа, яка здійснює соціальне обслуговування та надає соціальні послуги громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

Слайд 3: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 3

Територіальний центр

приймає на обслуговування одиноких непрацездатних громадян (пенсіонерів), в тому числі одинокі (бездітні) подружні пари та інвалідів І і ІІ груп незалежно від віку, які частково або значно втратили здатність до самообслуговування і за висновками медичного закладу потребують соціально-побутового обслуговування та догляду в домашніх умовах.

Слайд 4: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 4

- апарат Територіального центру - 1 (один); - відділення соціальної допомоги вдома - 3 (три); - відділення соціально-побутової адаптації - 1 (одне); - відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги - 1 (одне); - відділення соціально-медичних послуг - 1 (одне); - відділення соціально-медичної реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем, розумово відсталих дітей та дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки (денне перебування) - 1 (одне).

У Територіальному центрі утворені такі структурні підрозділи:

Слайд 5: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 5

Цільова група, що обслуговуються територіальним центром

Малозабезпечені люди похилого віку : Люди, які не отримують пенсії та пільг, не в змозі себе забезпечити продуктами харчування, ліками та речами першої необхідності. Також до цієї категорії можна віднести людей, які отримують від держави пенсію ( або пільги), але цих коштів не вистачає на забезпечення власних потреб. Люди похилого віку з фізичними вадами: особи, які не здатні самостійно піклуватись про себе, не можуть пересуватись та потребують сторонньої допомоги. Люди похилого віку з психічно – нервовими вадами: люди, які неадекватно сприймають оточуючий світ, неврівноважені, неуважні та нетерпеливі.

Слайд 6: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 6

Група : А — лежачі люди похилого віку, А1- малозабезпеченні люди похилого віку, А 2 –люди похилого віку з фізичними вадами, А3- люди похилого віку з психічно-нервовими захворюваннями, Група : Б - це інваліди- люди похилого віку, Б1- інваліди 1 групи, Б2- інваліди 2 групи, Б3- інваліди 3 групи, Група : В – люди похилого віку ветерани війни

Слайд 7: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 7

Зовнішня ситуація :

В сучасному світі зростає частка людей похилого віку в населенні більшості країн. Це пов’язано з збільшенням середньої тривалості життя. У середньому в економічно розвинутих країнах частка осіб старше 60 років складає 12-22% загальної кількості населення, в нашій країні – більше 16 %. Тому проблеми їх суспільного, соціального положення, ролі та місця у сім’ї, медико-соціальної реабілітації, соціального обслуговування та забезпечення має важливу теоретичну і тим більше практичну значущість.

Слайд 8: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 8

Люди похилого віку

Перехід людини до групи людей похилого віку суттєво змінює її взаємовідносини з суспільством, і такі ціннісно-нормативні поняття як ціль та сенс життя, добро та щастя тощо. Значно змінюється образ життя людей. До цього вони були пов’язані з суспільством, виробництвом, суспільною діяльністю. Як пенсіонери (за віком) вони, як правило, втрачають постійний зв’язок з виробництвом, однак як члени суспільства залишаються включеними в окремі види діяльності в різноманітних сферах суспільного життя.

Слайд 9: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 9

Закон України “Про соціальні послуги” (із змінами). Закон України про відпустки (із змінами та доповненнями). Закон України про захист персональних даних. Закон України про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності. Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" Закон України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" Закон України "Про соціальний захист дітей війни" Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Закон України "Про пенсійне забезпечення" Закон України "Про зайнятість населення"

Законодавча база територіального центру в м.києві

Слайд 10: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 10

Постанова КМУ від 26.09.2001 № 1266 „Про обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов”язковим державним соціальним страхуванням”. Постанова КМУ від 14.01.2004 №12 „Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку”. Постанова КМУ від 09.04.2005 № 268 „Про затвердження Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги”.

Постанова КМУ від 29.12.2009 р. N 1417 « Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»

Положення «Про Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Голосієвського району міста Києва»

Наказ МПСПУ від 10.06.2010 „Про затвердження Типових штатних нормативів чисельності працівників територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) ”. Наказ МПСПУ від 10.06.2012 „Про затвердження форм документів, необхідних при оформленні на обслуговування у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)”. Наказ МОЗ від 23.03.1976 № 288 „Про санітарно – протиепідемічний режим закладів охорони здоров”я”. Наказ МОЗ від 22.10.93 № 223 „Про збір, знезараження та здачу використаних медичних виробів одноразового застосування із пластичних мас”.

Конституція України. Кодекс законів про працю України.

Слайд 11: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 11

Послуги які надаються закладами стосовно законодавчої бази у територіальному центрі

Безкоштовні послуги :

медично-соціальних послуг громадянам похилого віку відповідно до висновків лікарів про ступінь втрати здатності до самообслуговування; придбання та доставка товарів з магазину або ринку за рахунок обслуговуваних громадян; приготування їжі; доставка гарячих обідів; годування, у тому числі у пунктах харчування, їдальнях тощо; виклик лікаря; придбання та доставка медикаментів; відвідування хворих в закладах охорони здоров´я; здійснення лікувально-оздоровчих, профілактичних заходів та соціально-психологічної реабілітації; госпіталізація, консультування у лікарів та інших спеціалістів; створення умов для посильної праці, у тому числі навчання і трудової перекваліфікації громадян похилого віку;

Слайд 12: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 12

Платні послуги :

( регулюються Постановою КМУ від 14 січня 2004 р. N 12 «Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку» Тарифи на платні соціальні послуги встановлюються Територіальним центром відповідно до постанови)

Ведення домашнього господарства. Придбання і доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів, книг і періодичних видань. Організація харчування. Надання послуги з використання ліжко-місця у закладах (установах), що надають соціальні послуги. Надання у користування м'якого та твердого інвентарю. Транспортні послуги. Перукарські послуги. Прання білизни та одягу. Надання послуг із забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації і здійснення їх ремонту. Пошиття і ремонт одягу та взуття.

Слайд 13: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 13

11. Надання послуг з виконання ремонтних робіт. 12. Надання допомоги у користуванні послугами зв'язку. 13. Надання допомоги у проведенні сільськогосподарських робіт, у тому числі з використанням сільськогосподарської техніки, догляд за свійськими тваринами. 14. Надання допомоги в оплаті комунальних послуг та здійсненні інших платежів. 15. Надання допомоги в оформленні документів та написанні листів. 16. Організація консультування з питань законодавства (оформлення правових документів, адвокатські та нотаріальні послуги). 17. Представництво інтересів в органах державної влади, установах, підприємствах та організаціях. 18. Освітні послуги. 19. Організація надання послуг спеціалістами-дефектологами. 20. Організація дозвілля. 21. Організація надання послуг з психодіагностики, психологічної корекції та психологічної реабілітації. 22. Здійснення профілактичних та санітарно-гігієнічних заходів за місцем проживання (перебування).

Слайд 14: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 14

Створення патронажної допомоги у територіальному центрі

На сьогоднішній день на обслуговуванні в центрі знаходиться 1156 підопічних, з них 533 ветеранів війни та 527 інвалідів. На обслуговуванні відділення соціальної допомоги вдома знаходяться 912 одиноких пенсіонера, життєдіяльністю яких опікується 82 соціальних робітника.

Слайд 15: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 15

Соціальна допомога людям похилого віку – це забезпечення у грошовій чи натуральній формах, у вигляді послуг чи пільг, які надаються із урахуванням законодавчо закріплених державою соціальних гарантій із соціального забезпечення. Соціальна допомога має характер періодичних чи разових доплат до пенсій і допомог, натуральних видач та послуг з метою надання адресної, диференційованої підтримки різним категоріям літніх людей, ліквідації чи нейтралізації критичних життєвих ситуацій, які викликані важкими соціально-економічними умовами життя.

Роль, місце, значення, допомоги людям похилого віку

Слайд 16: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 16

Термінова соціальна допомога – це надання допомоги разового характеру людям похилого віку, які її гостро потребують. Вона включає разове забезпечення безкоштовним гарячим харчуванням чи продуктовими наборами; забезпечення одягом, взуттям, предметами першої необхідності; разове надання матеріальної допомоги; сприяння в отриманні тимчасового житла; надання екстреної соціально-психологічної підтримки за телефоном довіри і юридичної допомоги у межах компетенції служби.

Адресна соціальна допомога надається літнім людям, які перебувають в особливо складній життєвій ситуації. їх відвідують соціальні працівники, які надають необхідну побутову чи соціально-психологічну допомогу. Бригадна форма допомоги важкохворим пенсіонерам – це комплексне обслуговування з надання соціальних і медичних послуг. Соціальні працівники надають пенсіонерам послуги побутового характеру, а медичні сестри здійснюють сестринський догляд.

Слайд 17: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 17

Механізм взаємодії

Соціальна робота з людьми похилого віку

місія « Промінь добра»

Корпорацією «Братерство без кордонів «Україна»

Товариства «Діти війни, ветерани війни та праці»

Товариство Червоний Хрест України

Організація «Перевесло»

Спілка « Чорнобиль »

Слайд 18: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 18

Перелік послуг, які надаються організаціями

Слайд 19: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 19

Опис послуг

Слайд 20: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 20
Слайд 21: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 21
Слайд 22: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 22

Ресурси територіального центру

Кадрове забезпечення територіального центру

Слайд 23: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 23
Слайд 24: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 24

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Голосіївського району м. Києва

Слайд 25: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 25
Слайд 26: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 26

Необхідні заходи з підвищення готовності до здійснення патронажної роботи

По-перше, на даний момент існує потреба у відкритті нових видів послуг. Оскільки пенсіонери це, в основному, малозабезпечена категорія населення, а вартість послуг приватних ремонтних підприємств досить висока, то доцільно було б створити майстерні по ремонту взуття та по ремонту побутових електроприладів, ремонтно-будівельну бригаду при територіальному центрі обслуговування пенсіонерів. Також необхідним є створення їдалень у кожному районі. Це дало б змогу одиноким непрацездатним громадянам скористатися їхніми послугами за пільговими цінами;

Слайд 27: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 27

По-друге, з метою економії бюджетних коштів, доцільно було б медико-соціальні комплекси ввести в структуру територіального центру як відділення стаціонарного перебування одиноких непрацездатних громадян. Це дало б змогу скоротити видатки на утримання двох адміністрацій та створити кращі умови для обслуговування громадян, зокрема, під час їх переведення з надомного на стаціонарне чи денне обслуговування;

З аходи

Слайд 28: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 28

По-третє, оскільки багато робочого часу соціального працівника займають оформлення документів, платежів та інші організаторські роботи, які, до речі, потребують більш кваліфікованого підходу, доцільно було б переглянути штати територіального центру з метою розділення працівників на соціальних працівників та соціальних робітників. До компетенції соціального працівника повинна входити організаторська робота, оформлення документів, приймання замовлень на виконання послуг, здійснення платежів тощо. Для цього повинні підбиратися кадри з відповідною освітою та кваліфікацією. Безпосереднє виконання замовлень, надання послуг буде виконуватись соціальними робітниками. Фактично соціальний працівник буде виконувати роль бригадира бригади соціальних робітників. Таке розділення дасть змогу покращити якість надання певних видів послуг одиноким непрацездатним громадянам та дозволить соціальним робітникам більше часу приділяти своїм підопічним.

Слайд 29: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 29

Результат патронажної роботи

Послуга "патронаж людей похилого віку" на сьогоднішній день є однією з найбільш затребуваних, серед усіх необхідних медичних послуг. Тільки за допомогою патронажу людей похилого віку, хворі люди видужують швидше і починають відчувати себе потрібними і захищеними. У тому числі така допомога допомагає літнім людям уникати багатьох критичних ситуацій. В територіальних центрах люди похилого віку відчувають опіку над собою, стають більш розкритими в спілкуванні, тому що вони знають, що вони не одні, і патронажні послуги допомагають їм стати здоровішими і міцнішими, навіть якщо вони і втратили надію жити. Патронаж літніх людей, не тільки опіка про здоров’я, але і моральна підтримка. При отриманні наприклад такої послуги, як психологічна підтримка, літня людина розуміє, що її підтримають у будь-якій ситуації, допоможуть у вирішенні її проблем, вони починають довіряти людям.

Слайд 30: Презентация Патронаж людей пожилого возраста
Слайд 30

Дякую за увагу!

Список похожих презентаций