» » » Роль родителей в формировании речи у детей

Презентация на тему Роль родителей в формировании речи у детей

tapinapura

Презентацию на тему Роль родителей в формировании речи у детей можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : Педагогика. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 11 слайдов.

скачать презентацию

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Роль родителей в формировании речи у детей
Слайд 1

Роль батьків у формуванні мовлення дітей

Виступ на загальних батьківських зборах вчителя-логопеда СДНЗ №46 Домаранської Зої Прокопівни

Слайд 2: Презентация Роль родителей в формировании речи у детей
Слайд 2

“ Ми повинні турбуватися, щоб у матері й батька було єдине уявлення про те, кого вони разом виховують, а звідси і про єдність їх вимог, передусім — до самих себе. Добитися того, щоб батько і мати, як вихователі, виступали в єдності — це означає навчити мудрості материнської і батьківської любові, гармонії доброти і суворості, ласки і вимогливості. З великим тактом, не доторкаючись до особистого, часто болісного, ми прагнемо запобігти помилкам батьків у цій найтоншій сфері духовного життя. Там, де немає мудрості батьківської педагогіки, любов матері й батька калічать дітей ”. Василь Сухомлинський

Слайд 3: Презентация Роль родителей в формировании речи у детей
Слайд 3

Дослідження довели: малюки вчать мову ще в утробі матері. Зародок запам`ятовує звуки, що долинають із зовнішнього світу ще до третього триместру і може підлаштовуватись під характеристики музики і мови. Ембріон чує голос своєї матері і вміє розрізняти різні емоційні стани (гнів, злість, радість) за інтонацією материнської мови. Вчені доводять, що вагітним потрібно спілкуватися зі своєю дитиною голосом, поплескуванням, погладжуванням не менше 20 хв. на день. З цього починається процес спілкування, який продовжується одразу після народження.

Слайд 4: Презентация Роль родителей в формировании речи у детей
Слайд 4

Після народження спілкування вже двостороннє: немовля реагує усмішками, звуками, рухами ніжок і ручок. З перших днів народження у дитини формується відчуття рідної мови. Якщо ми хочемо, щоб наш малюк від початку розмовляв правильно і грамотно, ми повинні говорити з ним повно-цінними словами і правильно побудованими реченнями, дивлячись на нього, щоб малюк міг бачити артикуляцію звуків. Навіть якщо дитина і не до кінця розуміє, ми подаємо їй приклад дорослої мови, збагачуємо пасивний словник дитини, який пізніше перетвориться у активний.

Слайд 5: Презентация Роль родителей в формировании речи у детей
Слайд 5

Активний словник малюка

постійно збільшується, він становить: • до 1 року 6 місяців - 10-15 слів; • у кінці 2 року - 300 слів; • у кінці 3 року - 1000 слів; • в 4 роки - 2 500 слів; • в 5 років - 3 500 слів; • в 6 років - 4 000 слів; • в 7 років - 4 500 слів. У дорослої людини словник нараховує 6 - 8 тисяч слів.

Слайд 6: Презентация Роль родителей в формировании речи у детей
Слайд 6

Словниковий запас

дитини дошкільного віку на 90% складається зі слів і фраз, почутих від батьків. Помилково вважати, що мову може формувати радіо, грамзаписи, телевізор, комп`ютер тощо. Дослідження показують, що дитина повинна чути і бачити мову не на екрані, а з вуст близької людини.

Слайд 7: Презентация Роль родителей в формировании речи у детей
Слайд 7

Затримка в розвитку мовлення

може бути викликана уповільненням темпів дозрівання мовленнєвих центрів або патоло- гічним формуванням мовлення. У першому випадку дитина рано чи пізно наздожене од- нолітків, а в другому – без спеціальної лого- педичної допомоги мовлення може залиши- тись недосконалим, а в шкільному віці ускла- днитись порушенням читання та письма

Слайд 8: Презентация Роль родителей в формировании речи у детей
Слайд 8

Причини мовленнєвих порушень

Несприятлива вагітність, особливо в перші 12 тижнів; Шкідливі звички матері під час вагітності; Народження малюка з асфіксією; Відсутність або затримка гуління і лепету; Хвороби органів носоглотки; Шкідливі звички дитини; Соматична ослабленість; Недостатність спілкування з батьками; Зниження пізнавальної активності; Недоступність продуктивної праці.

Слайд 9: Презентация Роль родителей в формировании речи у детей
Слайд 9

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Слідкуйте за станом здоров`я дитини; Більше спілкуйтеся з малюком; Намагайтеся відповідати на всі запитання; Не підлаштовуйтесь під “дитяче” мовлення; Слідкуйте за своїм мовлення та будьте взірцем для наслідування; Більше читайте разом з малюком; Частіше консультуйтеся з спеціалістами: педіатром, лором, стоматологом, логопедом тощо; Не ставтеся легковажно до вад мовлення; Говоріть з дитиною чіткою, гарною українською мовою.

Слайд 10: Презентация Роль родителей в формировании речи у детей
Слайд 10

Наука в дитинстві –різьба на камені У єдності з сім`єю:

Якщо дитина оточена критикою - вчиться звинувачувати. Якщо дитина бачить ворожість - вона вчиться агресії. Якщо над дитиною насміхаються – вчиться бути боязкою. Якщо дитину поcтійно соромлять – вчиться бути винною. Якщо дитина оточена терпимістю – вчиться бути терпимою. Якщо дитину заохочують – вчиться цінувати інших. Якщо почуває себе у безпеці – вона вчиться вірити. Якщо дитину схвалюють – вчиться подобатися сама собі. Якщо дитину підтримують і поводяться з нею доброзичливо- вона вчиться знаходити любов у цьому світі. Росс Кемпбелл

Слайд 11: Презентация Роль родителей в формировании речи у детей
Слайд 11

висновок

Станьмо нашим дітям гідною опорою і підтримкою у найсприятливіший період їх дитинства! Бажаю вам успіхів !

Список похожих презентаций

  • Яндекс.Метрика
  • Рейтинг@Mail.ru