» » » Оцтова кислота

Презентация на тему Оцтова кислота

tapinapura

Презентацию на тему Оцтова кислота можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : Химия. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 10 слайдов.

скачать презентацию

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Оцтова кислота
Слайд 1

Оцтова кислота

Презентація підготовлена ученицею 9 класу Лук'яновою Іриною

Слайд 2: Презентация Оцтова кислота
Слайд 2

Найвідоміша карбонова кислота

Оцтова або етанова кислота— органічна речовина з формулою CH3COOH. Слабка, насичена одноосновна карбонова кислота. Похідні оцтової кислоти носять назву «ацетати».

Слайд 3: Презентация Оцтова кислота
Слайд 3

Знайома людям з давніх часів

Оцет виготовлявся людиною ще в давні часи. Про практичне його застосування вперше згадується у ІІІ ст. до н. е. Грецький вчений Теофраст вперше описав дію оцту на метали. Оцет застосовувався для добування свинцевих білил та ярь-медянки.

Слайд 4: Презентация Оцтова кислота
Слайд 4

Отруйна сапа ?

В Стародавньому Римі вино тримали у свинцевому посуді. При цьому отримували дуже солодкий напій – сапу. Сапа містила велику кількість ацетату плюмбуму — дуже солодкої речовини, яку називають «свинцевим цукром» або «цукром Сатурна». Популярність сапи була причиною хронічного отруєння свинцем серед римської аристократії.

Слайд 5: Презентация Оцтова кислота
Слайд 5

Вклад арабських алхіміків

В VIII ст. арабський алхімік Джабир ібн Хайян вперше отримав концентровану оцтову кислоту шляхом перегонки. За часів Епохи Відродження льодяну оцтову кислоту добували возгонкою ацетатів деяких металів (наприклад, ацетат купруму (II)).

Слайд 6: Презентация Оцтова кислота
Слайд 6

Довели ідентичність

Довгий час хіміки помилково вважали, що кислота з вина і кислота з ацетатів насправді являються двома різними речовинами. Ідентичність речовин, отриманих різними способами, була доведена німецьким алхіміком XVI века Андреа Лібавіусом (нім. Andreas Libavius) и французьким хіміком Пьєром Августом Аде (фр. Pierre Auguste Adet)

Слайд 7: Презентация Оцтова кислота
Слайд 7

Оцет в харчовій промисловості

70-80 % водний розчин оцтової кислоти називають оцтовою есенцією, а 3-6 % —оцтом. Водні розчини оцтової кислоти широко застосовуються в харчовій промисловості (харчова добавка E260) та побутовій кулінарії, а також у консервуванні.

Слайд 8: Презентация Оцтова кислота
Слайд 8

Застосування оцтової кислоти

Оцтову кислоту застосовують для добування лікарських та ароматичних речовин, як розчинник (наприклад, у виробництві ацетилцелюлози), ацетону. Вона використовується при друкуванні книг та фарбуванні.

Слайд 9: Презентация Оцтова кислота
Слайд 9

Увага! Небезпека!

Дія оцтової кислоти на біологічні тканини залежить від розведення її водою. Небезпечними вважаються розчини, в яких концентрація кислоти більше 30 %. Концентрована оцтова кислота здатна викликати хімічні опіки, які викликають некроз прилеглих тканин.

Слайд 10: Презентация Оцтова кислота
Слайд 10

Токсикологічні властивості оцтової кислоти не залежать від способу, яким вона була отримана. Смертельна доза складає приблизно 20 мл.

Список похожих презентаций

  • Яндекс.Метрика
  • Рейтинг@Mail.ru