Презентация "Повітря" по химии – проект, доклад

Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13
Слайд 14
Слайд 15
Слайд 16
Слайд 17
Слайд 18

Презентацию на тему "Повітря" можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет проекта: Химия. Красочные слайды и иллюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать доклад - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 18 слайд(ов).

Слайды презентации

Повітря. Основні забруднювачі: теплоенергетика, кольорова та чорна металургія, використання фреонів, підприємства будматеріалів, транспорт, атомна промисловість. Проблеми атмосфери: парниковий ефект, озонова діра, смог, кислотні дощі, радіоактивне забруднення.
Слайд 1

Повітря.

Основні забруднювачі: теплоенергетика, кольорова та чорна металургія, використання фреонів, підприємства будматеріалів, транспорт, атомна промисловість. Проблеми атмосфери: парниковий ефект, озонова діра, смог, кислотні дощі, радіоактивне забруднення.

Система контролю за забрудненням повітря застаріла. Назви деяких шкідливих речовин звучать загрозливо: сірководень - нервово-паралітичний газ, що спричиняє серйозні порушення в роботі головного мозку; пил подразнює слизові оболонки дихальної системи, спричиняє запалення носоглотки; сажа провокує рак
Слайд 2

Система контролю за забрудненням повітря застаріла. Назви деяких шкідливих речовин звучать загрозливо: сірководень - нервово-паралітичний газ, що спричиняє серйозні порушення в роботі головного мозку; пил подразнює слизові оболонки дихальної системи, спричиняє запалення носоглотки; сажа провокує рак шкіри, бронхів і легень; нітроген діоксид уражає органи дихання та центральну нервову систему; сульфур діоксид подразнює слизові оболонки - причина кислотні дощі.

Парниковий ефект. У результаті спалювання нафти, газу і вугілля утворюється вуглекислий газ. У земній атмосфері він діє як скло у парнику: пропускає сонячне світло, але затримує тепло розігрітої Сонцем поверхні Землі. Збільшення кількості спалюваного органічного палива призводить до підвищення конце
Слайд 3

Парниковий ефект

У результаті спалювання нафти, газу і вугілля утворюється вуглекислий газ. У земній атмосфері він діє як скло у парнику: пропускає сонячне світло, але затримує тепло розігрітої Сонцем поверхні Землі. Збільшення кількості спалюваного органічного палива призводить до підвищення концентрації СО2 в атмосферному повітрі (на початку XX ст. - 0,029%, а сьогодні - 0,034%), до середини XXI ст. вміст СО2 подвоїться; різке посилення парникового ефекту - глобальні кліматичні зміни : танення льодовиків, підняття рівня Світового океану.

Чи такі вже страшні кліматичні зміни? експерти постійно оцінюють нинішній стан клімату, прогнозують його зміни та встановлюють, до яких наслідків це може призвести; за останні сто років температура в Північній півкулі збільшилася на 0,6 °; в найближчі сто років зростання t складе 1,5 – 5,8 °, але та
Слайд 4

Чи такі вже страшні кліматичні зміни?

експерти постійно оцінюють нинішній стан клімату, прогнозують його зміни та встановлюють, до яких наслідків це може призвести; за останні сто років температура в Північній півкулі збільшилася на 0,6 °; в найближчі сто років зростання t складе 1,5 – 5,8 °, але такі прогнози пов'язані з великими невизначеностями.

Озонова діра. На висоті 20 - 50 км міститься озон (О3), розподілений нерівномірно, якщо його зібрати, то товщина шару - 3 мм. Незважаючи на малий вміст, газ має величезне значення : затримує УФ - випромінювання Сонця й не дає йому знищити все живе, шкідлива дія ультрафіолету - ймовірність захворюван
Слайд 5

Озонова діра

На висоті 20 - 50 км міститься озон (О3), розподілений нерівномірно, якщо його зібрати, то товщина шару - 3 мм. Незважаючи на малий вміст, газ має величезне значення : затримує УФ - випромінювання Сонця й не дає йому знищити все живе, шкідлива дія ультрафіолету - ймовірність захворювання на рак шкіри.

Зменшення озонового шару. Причинами цього явища є: взаємодія оксидів нітрогену з озоном, реакція антропогенного хлору з озоном, руйнування озону фреонами. Зниження вмісту озону в атмосфері – зменшенням врожаїв, збільшенням шкідливих мутацій, захворюванням на рак шкіри та катаракту очей.
Слайд 6

Зменшення озонового шару.

Причинами цього явища є: взаємодія оксидів нітрогену з озоном, реакція антропогенного хлору з озоном, руйнування озону фреонами. Зниження вмісту озону в атмосфері – зменшенням врожаїв, збільшенням шкідливих мутацій, захворюванням на рак шкіри та катаракту очей.

Межі «озонової дірки» розширюються в бік Австралії, Південної Америки та Африки. Озон утворюється з кисню під дією УФ – випромінювання. Озонова дірка існує над Антарктидою, бо над цим континентом інтенсивність УФ - променів менша. Необхідно зменшити викиди фреонів в атмосферу: відмовитися від фреоно
Слайд 7

Межі «озонової дірки» розширюються в бік Австралії, Південної Америки та Африки. Озон утворюється з кисню під дією УФ – випромінювання. Озонова дірка існує над Антарктидою, бо над цим континентом інтенсивність УФ - променів менша. Необхідно зменшити викиди фреонів в атмосферу: відмовитися від фреонових холодильників та використання аерозолів.

Смог. Хімічні реакції, що відбуваються у повітрі, призводять до виникнення димних туманів - смогів. Смоги виникають за таких умов: велика кількість пилу і газів, які міста викидають у повітря; тривале існування антициклонів, коли забруднювачі нагромаджуються у приземному шарі атмосфери.
Слайд 8

Смог

Хімічні реакції, що відбуваються у повітрі, призводять до виникнення димних туманів - смогів. Смоги виникають за таких умов: велика кількість пилу і газів, які міста викидають у повітря; тривале існування антициклонів, коли забруднювачі нагромаджуються у приземному шарі атмосфери.

20 млн. т газоподібних речовин і пилових частинок потрапляють за рік у наше повітря та легені. Небезпечними є викиди транспортного походження, які становлять 70 % загального обсягу шкідливих речовин. Вдихання такого повітря погіршує здоров'я людей: підвищується рівень смертності, діти страждають зах
Слайд 9

20 млн. т газоподібних речовин і пилових частинок потрапляють за рік у наше повітря та легені. Небезпечними є викиди транспортного походження, які становлять 70 % загального обсягу шкідливих речовин. Вдихання такого повітря погіршує здоров'я людей: підвищується рівень смертності, діти страждають захворювання ендокринної і кровотворної системи, органів дихання, холецистити, знижується рівень народжуваності.

Синтетичні полімери не розкладаються ферментами, їх спалюють, збільшуючи забруднення повітря. Перед хіміками стоїть завдання - утилізації синтетичних матеріалів і створення нових полімерів, які розкладалися б у природі. Люди, що проживають біля асфальтних, цегельних заводів знають, що викидається ци
Слайд 10

Синтетичні полімери не розкладаються ферментами, їх спалюють, збільшуючи забруднення повітря. Перед хіміками стоїть завдання - утилізації синтетичних матеріалів і створення нових полімерів, які розкладалися б у природі. Люди, що проживають біля асфальтних, цегельних заводів знають, що викидається цими підприємствами в повітря. У хімічній промисловості впроваджують використання фільтрів, пилогазовловлювачів, що зменшують викиди шкідливих речовин в атмосферу.

Кислотні дощі. Оксиди сульфуру і нітрогену (100 млн. т щорічно ), що потрапляють в атмосферу внаслідок роботи : ТЕС, автомобільних двигунів, металургійних виробництв. Сполучаючись з вологою, утворюють дрібні крапельки кислот, які у вигляді кислотного туману, дощів та снігів випадають на землю.
Слайд 11

Кислотні дощі

Оксиди сульфуру і нітрогену (100 млн. т щорічно ), що потрапляють в атмосферу внаслідок роботи : ТЕС, автомобільних двигунів, металургійних виробництв. Сполучаючись з вологою, утворюють дрібні крапельки кислот, які у вигляді кислотного туману, дощів та снігів випадають на землю.

Шкідливі викиди сірчанокислих заводів призводять до: збільшення числа випадків респіраторних захворювань у людей і тварин, сповільнення росту дерев і сільсько-господарських культур (ушкодження листя кислотами), підвищення корозійного зносу матеріалів (метали, вапняк, мармур), закиснення ґрунтів (вим
Слайд 12

Шкідливі викиди сірчанокислих заводів призводять до:

збільшення числа випадків респіраторних захворювань у людей і тварин, сповільнення росту дерев і сільсько-господарських культур (ушкодження листя кислотами), підвищення корозійного зносу матеріалів (метали, вапняк, мармур), закиснення ґрунтів (вимивання з ґрунту кальцію, калію, магнію), закиснення водойм (навесні - танення снігу) викликає загибель ікри й мальків риб.

До речовин, які викидає в атмосферу хімічна промисловість, належить: амоніак, сульфур (ІV) оксид, сірководень, фенол, формальдегід, толуен, метанол, нітратна та оцтова кислота. Переважна частина припадає на частку теплоелектростанцій, чверть на кольорову металургію і кілька відсотків - на чорну мета
Слайд 13

До речовин, які викидає в атмосферу хімічна промисловість, належить: амоніак, сульфур (ІV) оксид, сірководень, фенол, формальдегід, толуен, метанол, нітратна та оцтова кислота. Переважна частина припадає на частку теплоелектростанцій, чверть на кольорову металургію і кілька відсотків - на чорну металургію та основну хімічну промисловість.

Уловлюють SO2 і спрямовують на одержання H2SO4 . Шляхи утилізації сірчистого ангідриду виробництво з нього елементарної сірки за класичним процесом Клауса: SО2 + 2Н2S = 3S+ 2Н2О Можна поглинати сульфур (IV) оксид вапняком, утворюючи сульфат кальцію: 2СаСО3 + 2SО2 + О2 = 2СаSО4 + 2СО2 Утилізація надл
Слайд 14

Уловлюють SO2 і спрямовують на одержання H2SO4 .

Шляхи утилізації сірчистого ангідриду виробництво з нього елементарної сірки за класичним процесом Клауса: SО2 + 2Н2S = 3S+ 2Н2О Можна поглинати сульфур (IV) оксид вапняком, утворюючи сульфат кальцію: 2СаСО3 + 2SО2 + О2 = 2СаSО4 + 2СО2 Утилізація надлишку карбон (IV) оксиду за допомогою водню й каталізаторів для одержання мурашиного альдегіду та метилового спирту: 2Н2 + СО2 = HСОH + Н2О ЗН2 + СО2 = СН3ОН + Н2О

Радіоактивне забруднення. Радіоактивні речовинами негативно впливають на живі клітини: випромінювання призводить до враження кісткового мозку - порушується процес утворення крові; опромінення впливає на спадковість, пошкоджуючи гени в хромосомах, унаслідок - мутаційні процеси.
Слайд 15

Радіоактивне забруднення.

Радіоактивні речовинами негативно впливають на живі клітини: випромінювання призводить до враження кісткового мозку - порушується процес утворення крові; опромінення впливає на спадковість, пошкоджуючи гени в хромосомах, унаслідок - мутаційні процеси.

Чорнобиль. Він став символом горя й страждань, покинутих домівок, розорених гнізд, здичавілих звірів. Чорний біль нашої землі. Скільки б не минуло років, усе одно це слово відлунюватиме нам чорним вогнищем вічної скорботи. Та пам'ятна весна 1986 року в білосніжному цвітінні садів і повно­водді річок
Слайд 16

Чорнобиль.

Він став символом горя й страждань, покинутих домівок, розорених гнізд, здичавілих звірів. Чорний біль нашої землі. Скільки б не минуло років, усе одно це слово відлунюватиме нам чорним вогнищем вічної скорботи. Та пам'ятна весна 1986 року в білосніжному цвітінні садів і повно­водді річок вже стала історією. В Україні з того часу спостерігається зростання злоякісних пухлин на 48 %, розлади кісткової, м'язової та сполучної тканин, серцево-судинних захворювань.

Небезпечність спалювання опалого листя: опале листя містить багато шкідливих речовин, в тому числі й радіоактивних, які внаслідок згоряння забруднюють повітря; також на спалювання витрачається велика кількість кисню.
Слайд 17

Небезпечність спалювання опалого листя:

опале листя містить багато шкідливих речовин, в тому числі й радіоактивних, які внаслідок згоряння забруднюють повітря; також на спалювання витрачається велика кількість кисню.

Щоб у наших серцях не було атомної тривоги, треба: шукати інші види перетворення енергії: сонця, вітру, води у відповідних регіонах; удосконалювати захисну систему АЕС, методи дезактивації, контролю, професійний рівень підготовки кадрів, трудову дисципліну; дотримуватись правил гігієни, встановлених
Слайд 18

Щоб у наших серцях не було атомної тривоги, треба:

шукати інші види перетворення енергії: сонця, вітру, води у відповідних регіонах; удосконалювати захисну систему АЕС, методи дезактивації, контролю, професійний рівень підготовки кадрів, трудову дисципліну; дотримуватись правил гігієни, встановлених на випадок радіоактивного забруднення; вести широку пропагандистську та роз'яснювальну роботу.

Список похожих презентаций

Повітря

Повітря

Вплив природи на життя людей. Природа впливає на умови життя та господарювання людей, а люди в свою чергу впливають на природу. Природа – “розумне ...
Повітря

Повітря

На Землі безупинно відбувається кругообіг води. Вона випаровується з поверхні світових океанів, вологих ґрунтів, листків рослин, легенів і шкіри тварин ...
Органическая химия

Органическая химия

история развития органической химии предмет органической химии особенности органических веществ Бутлеров теория строения органических соединений Бутлерова ...
«Задачи» химия

«Задачи» химия

- исследование задач по нанонауке; - ознакомление с наномиром: о достижениях нанохимии и нанотехнологии; - составление задач по нанонауке; - решение ...
Незнайка в стране химия

Незнайка в стране химия

Я – известный химик Незнайка. Я знаю все и все могу. Сейчас я взмахну волшебной палочкой и начнется извержение вулкана. Смотри! А теперь все за мной ...
Сложные эфиры химия

Сложные эфиры химия

Цели урока:. 1.Изучить строение сложных эфиров. 2.Познакомиться с механизмом реакции этерификации. Номенклатура. Названия сложных эфиров происходит ...
Углеводы химия

Углеводы химия

Содержание. Классификация углеводов Моносахариды Нахождение в природе Изомерия Получение Физические свойства Химические свойства Источники информации. ...
Органическая химия как наука

Органическая химия как наука

Содержание. Знакомство с историей возникновения науки органическая химия Органические вещества Схемы реакций Органическая химия Электронное строение ...
Полезная химия во фруктах и овощах

Полезная химия во фруктах и овощах

1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 14. Химический состав сока во многом схож у различных видов этих фруктов: сок плодов содержит: сахара, органические кислоты, ...
Аналитическая химия

Аналитическая химия

Определение. Аналити́ческая хи́мия — раздел химии, изучающий химический состав и структуру веществ; имеет целью определение элементов или групп элементов, ...
Аналитическая химия

Аналитическая химия

План доклада. Аналитическая химия (определение) Гармонизация терминологии по аналитической химии Роль терминологии Источники терминологии Цели и задачи ...
Азот химия

Азот химия

План урока:. История открытия Цели Нахождение в природе Строение и свойства атома и молекулы Физические и химические свойства Получение и применение ...
алюминий химия

алюминий химия

получение алюминия. Применение алюминия. ...
«Электролитическая диссоциация» химия

«Электролитическая диссоциация» химия

Электролитическая диссоциация. H2O. Процесс распада электролита на ионы при растворении его в воде или расплавлении называется электролитической диссоциацией. ...
«Окислительно-восстановительные реакции» химия

«Окислительно-восстановительные реакции» химия

СОДЕРЖАНИЕ:. 1. Какие реакции называются окислительно-восстановительными? 2. Что называют окислителем, восстановителем? 3. Окислительно-восстановительный ...
«Нуклеиновые кислоты» химия

«Нуклеиновые кислоты» химия

Цель урока: сформировать у студентов понимание взаимосвязанности и взаимозависимости веществ в клетке. Задачи урока: повторить строение и основные ...
Органическая химия

Органическая химия

Органическая химия – химия углеводородов и их производных. Углеводороды (УВ) – простейшие органические вещества, молекулы которых состоят из атомов ...
Аналитическая химия

Аналитическая химия

Цель программы:. Фундаментальная подготовка магистрантов в области аналитической химии со знанием современных физико-химических методов анализа (хроматографических, ...
Органическая химия "Жиры"

Органическая химия "Жиры"

Рацион питания Белки Жиры Углеводы 2а, 2б 1 4б, 5. Роль жиров в здоровом питании спортсменов. Жиры хорошо усваиваются организмом, имеют высокую калорийность, ...
Белки химия

Белки химия

Содержание. Определение Функции белков Источники аминокислот Строение полипептидной цепи Структура белка Химические свойства Превращения белков в ...

Советы как сделать хороший доклад презентации или проекта

  1. Постарайтесь вовлечь аудиторию в рассказ, настройте взаимодействие с аудиторией с помощью наводящих вопросов, игровой части, не бойтесь пошутить и искренне улыбнуться (где это уместно).
  2. Старайтесь объяснять слайд своими словами, добавлять дополнительные интересные факты, не нужно просто читать информацию со слайдов, ее аудитория может прочитать и сама.
  3. Не нужно перегружать слайды Вашего проекта текстовыми блоками, больше иллюстраций и минимум текста позволят лучше донести информацию и привлечь внимание. На слайде должна быть только ключевая информация, остальное лучше рассказать слушателям устно.
  4. Текст должен быть хорошо читаемым, иначе аудитория не сможет увидеть подаваемую информацию, будет сильно отвлекаться от рассказа, пытаясь хоть что-то разобрать, или вовсе утратит весь интерес. Для этого нужно правильно подобрать шрифт, учитывая, где и как будет происходить трансляция презентации, а также правильно подобрать сочетание фона и текста.
  5. Важно провести репетицию Вашего доклада, продумать, как Вы поздороваетесь с аудиторией, что скажете первым, как закончите презентацию. Все приходит с опытом.
  6. Правильно подберите наряд, т.к. одежда докладчика также играет большую роль в восприятии его выступления.
  7. Старайтесь говорить уверенно, плавно и связно.
  8. Старайтесь получить удовольствие от выступления, тогда Вы сможете быть более непринужденным и будете меньше волноваться.

Информация о презентации

Ваша оценка: Оцените презентацию по шкале от 1 до 5 баллов
Дата добавления:15 февраля 2019
Категория:Химия
Содержит:18 слайд(ов)
Поделись с друзьями:
Скачать презентацию
Смотреть советы по подготовке презентации