Презентация "Речь дошкольника" по педагогике – проект, доклад

Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13
Слайд 14
Слайд 15
Слайд 16
Слайд 17
Слайд 18
Слайд 19
Слайд 20
Слайд 21
Слайд 22
Слайд 23
Слайд 24
Слайд 25
Слайд 26

Презентацию на тему "Речь дошкольника" можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет проекта: Педагогика. Красочные слайды и иллюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать доклад - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 26 слайд(ов).

Слайды презентации

Реалізація змісту освітньої лінії «Мовлення дитини» Базового компонента дошкільної освіти. Семінар-практикум
Слайд 1

Реалізація змісту освітньої лінії «Мовлення дитини» Базового компонента дошкільної освіти

Семінар-практикум

Проблемні питання: 1. Заняття як провідна форма роботи з розвитку мовлення та навчання рідної мови. 2. Засоби й методи роботи з розвитку мовлення. 3. Вікові особливості розвитку мовлення дошкільників. 4. Рекомендації для вихователя щодо забезпечення ефективності мовленнєвих занять. 5. Тест для самод
Слайд 2

Проблемні питання:

1. Заняття як провідна форма роботи з розвитку мовлення та навчання рідної мови. 2. Засоби й методи роботи з розвитку мовлення. 3. Вікові особливості розвитку мовлення дошкільників. 4. Рекомендації для вихователя щодо забезпечення ефективності мовленнєвих занять. 5. Тест для самодіагностики “Мовленнєва робота з дошкільниками”.

Складові змісту роботи з мовленнєвого розвитку. звукова культура мовлення; словникова робота; граматична правильність мовлення; зв’язне діалогічне і монологічне мовлення.
Слайд 3

Складові змісту роботи з мовленнєвого розвитку

звукова культура мовлення; словникова робота; граматична правильність мовлення; зв’язне діалогічне і монологічне мовлення.

Формування в дітей уміння: використовувати в мовленні: - інтонаційні засоби виразності; - порівняння; - образні вирази. контролювати: - темп мовлення; - силу голосу; утворювати ступені порівняння прикметників. узгоджувати слова в реченнях різних конструкцій. складати сюжетні розповіді. Заняття – про
Слайд 4

Формування в дітей уміння: використовувати в мовленні: - інтонаційні засоби виразності; - порівняння; - образні вирази. контролювати: - темп мовлення; - силу голосу; утворювати ступені порівняння прикметників. узгоджувати слова в реченнях різних конструкцій. складати сюжетні розповіді.

Заняття – провідна форма роботи з розвитку мовлення та навчання рідної мови

Класифікація мовленнєвих занять. За способом організації: - індивідуальні, на яких об’єднують дітей одного рівня мовленнєвого розвитку(1-4 особи) - індивідуально-групові (4-8 осіб) - групові (до 15 осіб) - фронтальні, або загально групові (з усіма дітьми вікової групи) За спрямованістю: - тематичні,
Слайд 5

Класифікація мовленнєвих занять

За способом організації: - індивідуальні, на яких об’єднують дітей одного рівня мовленнєвого розвитку(1-4 особи) - індивідуально-групові (4-8 осіб) - групові (до 15 осіб) - фронтальні, або загально групові (з усіма дітьми вікової групи) За спрямованістю: - тематичні, спрямовані на розв’язання одного мовленнєвого завдання (розвиток словника, формування граматично правильного мовлення, формування звукової культури мовлення чи зв’язного мовлення) - комплексні, у процесі яких комплексно реалізують три мовленнєвих завдання (наприклад: розвиток зв’язного мовлення, формування звукової культури, граматично правильного мовлення)

Методичні аспекти проведення спеціальних занять із розвитку мовлення Необхідно формувати в дітей навички організованої суспільної мовленнєвої поведінки, зокрема: слухати і чути інших; висловлюватися, коли запитують; слухати і розуміти мовлення, адресоване кожному.
Слайд 6

Методичні аспекти проведення спеціальних занять із розвитку мовлення Необхідно формувати в дітей навички організованої суспільної мовленнєвої поведінки, зокрема: слухати і чути інших; висловлюватися, коли запитують; слухати і розуміти мовлення, адресоване кожному.

Запитання. спонукають до розмірковування пошуку точної відповіді зіставлення і свідомої оцінки кількох варіантів розв’язання мовленнєвого завдання
Слайд 7

Запитання

спонукають до розмірковування пошуку точної відповіді зіставлення і свідомої оцінки кількох варіантів розв’язання мовленнєвого завдання

Позитивне емоційне тло. Досягти цього педагог може за умови використання доступних і цікавих для дітей прийомів навчання, створення атмосфери емоційного комфорту для кожної дитини, доброзичливості, зацікавленості в успішному засвоєнні знань. Пожвавлює заняття зазвичай доречне використання під час ро
Слайд 8

Позитивне емоційне тло

Досягти цього педагог може за умови використання доступних і цікавих для дітей прийомів навчання, створення атмосфери емоційного комфорту для кожної дитини, доброзичливості, зацікавленості в успішному засвоєнні знань. Пожвавлює заняття зазвичай доречне використання під час роботи з дітьми таких засобів гумору, як-от: жарти, прислів’я, приказки, іронічні загадки, забавлянки тощо. Енергійність, емоційність, позитивний настрій педагога передаються вихованцям, що, у свою чергу, підвищує їхній інтерес до навчання, активізує мовлення.

Зміна видів діяльності. Доцільно у процесі роботи на занятті почергово залучати дітей до різних видів діяльності, тобто поєднувати мовленнєві засоби з іншими засобами і способами відтворення змісту навчального матеріалу. Так, сприяючи введенню до активного словника дошкільників певного слова, наприк
Слайд 9

Зміна видів діяльності

Доцільно у процесі роботи на занятті почергово залучати дітей до різних видів діяльності, тобто поєднувати мовленнєві засоби з іншими засобами і способами відтворення змісту навчального матеріалу. Так, сприяючи введенню до активного словника дошкільників певного слова, наприклад «веселка», попросіть визначити його словесно ( що це?), описати за допомогою засобів образності (як вона?), зобразити за допомогою долоньок, скласти з різноколірних стрічок, намалювати тощо. Залучення дітей до активної діяльності забезпечить їхню високу інтелектуальну-мовленнєву активність.

Ігрові прийоми навчання. Ігри – дидактичні; народні; рухливі з текстами та діалогами; ігрові вправи; сюрпризи; забавлянки; ігрові життєві ситуації спілкування, в яких дитина є активним мовцем.
Слайд 10

Ігрові прийоми навчання

Ігри – дидактичні; народні; рухливі з текстами та діалогами; ігрові вправи; сюрпризи; забавлянки; ігрові життєві ситуації спілкування, в яких дитина є активним мовцем.

Організаційні особливості заняття. Ефективність мовленнєвого заняття забезпечує його оптимальна організація. Розташовувати дітей на занятті варто так, щоб було зручно вести розмову(очі в очі) не лише з педагогом, а й з однолітками. Необхідно чергувати різні види дитячої активності, а також різні спо
Слайд 11

Організаційні особливості заняття

Ефективність мовленнєвого заняття забезпечує його оптимальна організація. Розташовувати дітей на занятті варто так, щоб було зручно вести розмову(очі в очі) не лише з педагогом, а й з однолітками. Необхідно чергувати різні види дитячої активності, а також різні способи організації дітей для розв’язання мовленнєвих завдань із метою збереження інтересу та ініціативності дітей. Слід пам’ятати, що ефективність мовленнєвого заняття залежить від мовленнєвої активності дітей: чим більше говорять діти, тим ефективніше заняття.

Часові межі. Під час визначення часових меж заняття необхідно насамперед орієнтуватися на збереження у дітей працездатності та інтересу. Заняття має завершитись за мить до того, як діти самі про це вас попросять. Щоб відчути це, вихователю треба навчитися спостерігати за станом дітей і помічати явні
Слайд 12

Часові межі

Під час визначення часових меж заняття необхідно насамперед орієнтуватися на збереження у дітей працездатності та інтересу. Заняття має завершитись за мить до того, як діти самі про це вас попросять. Щоб відчути це, вихователю треба навчитися спостерігати за станом дітей і помічати явні та приховані ознаки втомленості дітей. Орієнтиром для вихователя щодо визначення доцільності часових меж заняття з розвитку мовлення мають слугувати затверджені нормативи тривалості занять у різних вікових групах.

Специфіка організації занять інтегрованого типу. Під час інтегрованих занять поєднують кілька напрямів діяльності дітей: художньо-естетичний – музика, образотворче мистецтво; інтелектуально-мовленнєвий – ознайомлення з навколишнім середовищем, розв’язання соціально-комунікативних проблемних ситуацій
Слайд 13

Специфіка організації занять інтегрованого типу

Під час інтегрованих занять поєднують кілька напрямів діяльності дітей: художньо-естетичний – музика, образотворче мистецтво; інтелектуально-мовленнєвий – ознайомлення з навколишнім середовищем, розв’язання соціально-комунікативних проблемних ситуацій; логіко-математичний; природний .

Спілкування активізує пізнавальну діяльність дітей, – ц е саме той вид мовленнєвої діяльності, що має бути пріоритетним на заняттях інтегрованого типу. Спілкування сприяє: закріпленню знань дітей із різних розділів програми; активізації, уточненню і збагаченню словника; розвитку діалогічного й монол
Слайд 14

Спілкування активізує пізнавальну діяльність дітей, – ц е саме той вид мовленнєвої діяльності, що має бути пріоритетним на заняттях інтегрованого типу. Спілкування сприяє: закріпленню знань дітей із різних розділів програми; активізації, уточненню і збагаченню словника; розвитку діалогічного й монологічного мовлення; формуванню комунікативних навичок; удосконаленню – виразності мовлення; загальної культури мовлення.

Спілкування

Види занять інтегрованого типу. навчально-пізнавальне навчально-ігрове заняття-гра, заняття-змагання, заняття-розвага контрольне.
Слайд 15

Види занять інтегрованого типу

навчально-пізнавальне навчально-ігрове заняття-гра, заняття-змагання, заняття-розвага контрольне.

Засоби й методи роботи з розвитку мовлення. Традиційні методи не втратили своєї актуальності. Змінилися не самі методи, а характер їх використання, позиції педагога і дітей у процесі їх застосовування. Так, науковці рекомендують віддавати перевагу використанню творчих мовленнєвих завдань і вправ, ре
Слайд 16

Засоби й методи роботи з розвитку мовлення

Традиційні методи не втратили своєї актуальності. Змінилися не самі методи, а характер їх використання, позиції педагога і дітей у процесі їх застосовування. Так, науковці рекомендують віддавати перевагу використанню творчих мовленнєвих завдань і вправ, реалізації принципу багатоваріантності у процесі їх розв’язання. Водночас з’явились інноваційні методи і засоби розвитку мовлення дошкільників, серед яких побудова заняття у вигляді словесних подорожей у світ казки, фантазії, природи, мистецтва, звуків, фарб, книги тощо. Такі заняття можна проводити як у формі діалогу, так і у формі полілогу.

бесіда за змістом картини і розповідання за картиною переказ художніх текстів самостійні розповіді дітей (із власного досвіду, творчі ) дидактичні ігри мовленнєві ситуації ігрові мовленнєві вправи. Традиційні методи та прийоми розвитку мовлення дошкільників:
Слайд 17

бесіда за змістом картини і розповідання за картиною переказ художніх текстів самостійні розповіді дітей (із власного досвіду, творчі ) дидактичні ігри мовленнєві ситуації ігрові мовленнєві вправи

Традиційні методи та прийоми розвитку мовлення дошкільників:

Інтерактивні методи. оптимальна активізація дітей; спільна діяльність вихователя та дітей у режимі рівноправного спілкування; створення умов для переживання успіху кожним учасником педагогічної взаємодії; обов'язкова рефлексія процесу навчання і виховання – осмислення доцільності обраних завдань, фо
Слайд 18

Інтерактивні методи

оптимальна активізація дітей; спільна діяльність вихователя та дітей у режимі рівноправного спілкування; створення умов для переживання успіху кожним учасником педагогічної взаємодії; обов'язкова рефлексія процесу навчання і виховання – осмислення доцільності обраних завдань, форм роботи, способів діяльності, причин невдач або досягнення цілей.

Полілог сприяє: формуванню в дітей: прагнення мати власну думку; звички самостійно мислити; розвитку здібностей: формулювати та аргументувати свою думку; висловлювати думки найдоцільнішими способами; обстоювати власну позицію відповідно до вікових можливостей.
Слайд 19

Полілог сприяє:

формуванню в дітей: прагнення мати власну думку; звички самостійно мислити; розвитку здібностей: формулювати та аргументувати свою думку; висловлювати думки найдоцільнішими способами; обстоювати власну позицію відповідно до вікових можливостей.

Індивідуальна мовленнєва робота
Слайд 20

Індивідуальна мовленнєва робота

Мовленнєва компетенція – це вміння адекватно й доречно спілкуватися рідною мовою в конкретних ситуаціях (висловлювати свої думки, бажання, наміри, прохання тощо), використовувати для цього як мовні, так і позамовні (міміка, жести, рухи) та інтонаційні засоби виразності мовлення. Мовленнєва компетенц
Слайд 21

Мовленнєва компетенція – це вміння адекватно й доречно спілкуватися рідною мовою в конкретних ситуаціях (висловлювати свої думки, бажання, наміри, прохання тощо), використовувати для цього як мовні, так і позамовні (міміка, жести, рухи) та інтонаційні засоби виразності мовлення.

Мовленнєва компетенція

Теоретична підготовка педагогів, їхні професійні уміння і навички. Мовлення вихователя, що є взірцем для дітей. Доброзичливе, зацікавлене ставлення педагога до кожної дитини, що стимулює її бажання вступати у діалог. Предметно-розвивальне мовленнєве середовище, створене на групах. Співпраця з батька
Слайд 22

Теоретична підготовка педагогів, їхні професійні уміння і навички. Мовлення вихователя, що є взірцем для дітей. Доброзичливе, зацікавлене ставлення педагога до кожної дитини, що стимулює її бажання вступати у діалог. Предметно-розвивальне мовленнєве середовище, створене на групах. Співпраця з батьками щодо мовленнєвого розвитку дітей. Вдало розроблена система планування роботи з розвитку мовлення.

Чинники ефективності роботи з розвитку мовлення

Вікові особливості розвитку мовлення дошкільників
Слайд 23

Вікові особливості розвитку мовлення дошкільників

Рекомендації для вихователя щодо забезпечення ефективності мовленнєвих занять
Слайд 24

Рекомендації для вихователя щодо забезпечення ефективності мовленнєвих занять

Тест для самодіагностики “Мовленнєва робота з дошкільниками”. Це цікаво!
Слайд 25

Тест для самодіагностики “Мовленнєва робота з дошкільниками”

Це цікаво!

Список похожих презентаций

Речь и её развитие

Речь и её развитие

Стили речи. КНИЖНЫЙ РАЗГОВОРНЫЙ - НАУЧНЫЙ - ПУБЛИЦИСТИЧЕСКИЙ - ОФИЦИАЛЬНО-ДЕЛОВОЙ - ХУДОЖЕСТВЕННЫЙ. ТИПЫ РЕЧИ. Повествование (что происходит?) Описание ...
Речь младших школьников и пути её развития

Речь младших школьников и пути её развития

Проблема:. Недоразвитие речи школьников – низкий показатель духовной культуры личности. Развитие речи. Постоянно протекающий в течение всей жизни ...
Речь детей с ЗПР

Речь детей с ЗПР

Лебедева Ольга Юрьевна 05.10.1961 г.р. Педагогическую деятельность начала в 1981 году после окончания Рыбинского педагогического училища воспитателем ...
Речь дошкольников с ЗПР

Речь дошкольников с ЗПР

Моделирование. продукт сложной познавательной деятельности, включающей, прежде всего мыслительную переработку исходного чувственного материала по ...
Портфолио дошкольника

Портфолио дошкольника

Портфолио дошкольника. Портфолио – это так называемое «досье успеха», в котором отражается всё интересное и достойное из того, что происходит в жизни ...
Режим дня дошкольника

Режим дня дошкольника

Необходимое условие здоровья, физического и психологического благополучия ребенка — соблюдение режима дня. Правильный ритм, заданный распорядком жизни ...
Портфолио дошкольника

Портфолио дошкольника

Портфолио дошкольника – это прежде всего первый шаг в открытии своего Я, открытий большого мира через призму детского восприятия. В живом общении ...
Портфолио дошкольника

Портфолио дошкольника

Портфолио – копилка любых успехов ребёнка, полученных в различных видах деятельности, которые сопровождают его до школы: •    На занятиях, которые проводятся ...
Игра в жизни дошкольника

Игра в жизни дошкольника

Все детские игры можно разделить на 2 группы:. Сюжетно-ролевые игры:. Игры с правилами:. игры на бытовые темы; с производственной тематикой; с общественно-политической ...
Здоровье дошкольника

Здоровье дошкольника

Нормативно-правовые документы Закон РФ «Об образовании» (ст. 51) «О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения» А так же Указами Президента ...
Диагностика эмоционально- волевой сферы дошкольника

Диагностика эмоционально- волевой сферы дошкольника

План работы круглого стола: Вступление: Методы психологии. Классификация психологических методик. 3.Эмоции. Виды эмоций. 4.Волевые качества личности. ...
Детское экспериментирование как средство познавательного развития дошкольника

Детское экспериментирование как средство познавательного развития дошкольника

Одно из направлений образовательной деятельности коллектива – организация детского экспериментирования. Материал был апробирован в течение 3 лет в ...
Влияние позиции воспитателя в формировании активной познавательной деятельности дошкольника

Влияние позиции воспитателя в формировании активной познавательной деятельности дошкольника

Чтобы поддержать познавательную активность, необходимо опираться на познавательный интерес детей. Познавательное развитие предполагает познавательную ...
Особенности использования игровых методов в работе с детьми с общим недоразвитием речи

Особенности использования игровых методов в работе с детьми с общим недоразвитием речи

Определение онр Под общим недоразвитие речи у детей с нормальным слухом и первично сохранным интеллектом следует понимать такую форму речевой аномалии, ...
Влияние развития мелкой и общей моторики на развитие активной речи детей раннего возраста

Влияние развития мелкой и общей моторики на развитие активной речи детей раннего возраста

«Уровень развития речи детей находится в прямой зависимости от степени сформированности тонких движений рук». М.М. Кольцова. Обновить необходимую ...
Дошкольное образование Белогорского района

Дошкольное образование Белогорского района

ОБРАЗОВАТЕЛЬНАЯ КАРТА муниципального образования Белогорский район. В Белогорском районе проживает 1486 детей дошкольного возраста. 235 из них посещают ...
Дошкольное образование на Кипре

Дошкольное образование на Кипре

Исторический аспект. Один из праздников, который широко отмечается в стране - День детей. Это выходной день на Кипре. Отмечается он 23 апреля, в честь ...
Возрастные особенности речи детей

Возрастные особенности речи детей

Без речи нет ни сознания, ни самосознания Лев Семёнович Выготский. Воспитание звуковой культуры - одна из важных задач развития речи в детском саду, ...
Интеллектуальное развитие дошкольников

Интеллектуальное развитие дошкольников

Теоретические основы интеллектуально-познавательной сферы. познавательные процессы. СХЕМА ОЩУЩЕНИЯ ВОСПРИЯТИЕ ПАМЯТЬ ВНИМАНИЕ МЫШЛЕНИЕ ВООБРАЖЕНИЕ. ...
Мотив интегральное образование

Мотив интегральное образование

Монистический подход. Сущность мотива отражается в отдельных феноменах: Потребность – почему? (Ковалев В.И, Петровский А.В, Рубинштейн С.Л) Цель – ...

Конспекты

Речь воспитателя – образец для детей

Речь воспитателя – образец для детей

Муниципальное дошкольное образовательное учреждение. детский сад № 9 компенсирующего вида. г. Агрыз Агрызского муниципального района РТ. ...
Развитие творческого потенциала дошкольника средствами аппликационной деятельности

Развитие творческого потенциала дошкольника средствами аппликационной деятельности

Государственное образовательное учреждения для детей дошкольного и младшего школьного возраста прогимназия № 698 «ПАНСИОН». ...

Советы как сделать хороший доклад презентации или проекта

  1. Постарайтесь вовлечь аудиторию в рассказ, настройте взаимодействие с аудиторией с помощью наводящих вопросов, игровой части, не бойтесь пошутить и искренне улыбнуться (где это уместно).
  2. Старайтесь объяснять слайд своими словами, добавлять дополнительные интересные факты, не нужно просто читать информацию со слайдов, ее аудитория может прочитать и сама.
  3. Не нужно перегружать слайды Вашего проекта текстовыми блоками, больше иллюстраций и минимум текста позволят лучше донести информацию и привлечь внимание. На слайде должна быть только ключевая информация, остальное лучше рассказать слушателям устно.
  4. Текст должен быть хорошо читаемым, иначе аудитория не сможет увидеть подаваемую информацию, будет сильно отвлекаться от рассказа, пытаясь хоть что-то разобрать, или вовсе утратит весь интерес. Для этого нужно правильно подобрать шрифт, учитывая, где и как будет происходить трансляция презентации, а также правильно подобрать сочетание фона и текста.
  5. Важно провести репетицию Вашего доклада, продумать, как Вы поздороваетесь с аудиторией, что скажете первым, как закончите презентацию. Все приходит с опытом.
  6. Правильно подберите наряд, т.к. одежда докладчика также играет большую роль в восприятии его выступления.
  7. Старайтесь говорить уверенно, плавно и связно.
  8. Старайтесь получить удовольствие от выступления, тогда Вы сможете быть более непринужденным и будете меньше волноваться.

Информация о презентации

Ваша оценка: Оцените презентацию по шкале от 1 до 5 баллов
Дата добавления:27 марта 2019
Категория:Педагогика
Классы:
Содержит:26 слайд(ов)
Поделись с друзьями:
Скачать презентацию
Смотреть советы по подготовке презентации