» » » Дисахариди

Презентация на тему Дисахариди

tapinapura

Презентацию на тему Дисахариди можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : Химия. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 15 слайдов.

скачать презентацию

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Дисахариди
Слайд 1

Дисахариди

Слайд 2: Презентация Дисахариди
Слайд 2

Дисахариди (Дицукриди) — вуглеводи, які при нагріванні з водою в присутності мінеральних кислот чи під дією ферментів піддаються гідролізу, розкладаються на дві молекули моносахаридів.

Слайд 3: Презентация Дисахариди
Слайд 3

Властивості дисахаридів

Легко розчиняються у воді, добре кристалізуються, солодкі на смак. При окисленні дають альдонові кислоти, відновленні — спирти, при гідролізі — моносахариди. Як у вільному стані, так і в складі ін. молекул дуже поширені в тваринних і рослинних організмах.

Слайд 4: Презентация Дисахариди
Слайд 4

Хімічна структура

Загальна хімічна формула дисахаридів — С12Н22О11. Молекула складається з двох залишків моносахаридів. Зв'язок може утворюватись між будь-якими гідроксильними групами моносахаридів в різних комбінаціях, також можливі два просторові ізомерні варіанти (альфа- чи бета-). Таким чином, навіть одна й та ж пара моносахаридів може давати декілька дисахаридів-ізомерів з різними фізичними та хімічними

Слайд 5: Презентация Дисахариди
Слайд 5

Найпоширеніші дисахариди: сахароза (цукор), лактоза, мальтоза

Слайд 6: Презентация Дисахариди
Слайд 6

Сахароза

Сахароза, яку ще називають буряковим, або тростинним, цукром — найважливіша сполука з дисахаридів. Молекулярна формула її — С12Н22О11. У великих кількостях сахароза міститься у буряках і стеблах цукрової тростини, а також у березовому і кленовому соках, у багатьох плодах і овочах.

Слайд 7: Презентация Дисахариди
Слайд 7

Властивості сахарози

Сахароза (звичайний цукор) — біла кристалічна речовина, солодша за глюкозу, добре розчинна у воді. Важлива хімічна властивість сахарози — здатність до гідролізу (при нагріванні і наявності іонів водню як каталізатора). При цьому з однієї молекули сахарози утворюється молекула глюкози й молекула фруктози: С12Н22О11 + Н2О -> С6Н12О6 + С6Н12О6

Слайд 8: Презентация Дисахариди
Слайд 8

В Україні сахарозу добувають із соку буряків. Вона не лише важливий продукт харчування — її похідні використовуються в техніці, наприклад як пластифікатори у виробництві пластмас. Вона застосовується також для виготовлення деяких ліків, мікстур для дітей, сиропів тощо.

Слайд 9: Презентация Дисахариди
Слайд 9

Лактоза

Лакто́за (молочний цукор) — C12H22O11 вуглевод групи дисахаридів, міститься в молоці. Молекула лактози складається із залишків молекул глюкози і галактози.

Слайд 10: Презентация Дисахариди
Слайд 10

Лактоза містить 12 пов'язаних атомів вуглецю 22 атома водню, 9 гідроксильних атомів, 1 ефірний і 1 карбоксильних. Лактоза може синтезуватися хімічним і біологічним шляхом. Теоретичний хімічний синтез лактози може бути здійснений з рівності С6Н12О6 + С6Н12О6 (С12Н22О11 + Н2О Глюкоза галактоза лактоза вода Механізм біологічної освіти лактози в організмі лактуючим тварини до кінця ще не з'ясував. Якщо запропонувати, що лактоза синтезується в організмі, то єдиним джерелом синтезу її є глюкоза крові, принесена до вимені

Слайд 11: Презентация Дисахариди
Слайд 11

Застосування лактози

Застосовують для приготування живильних середовищ, наприклад при виробництві пеніциліну. Важливу роль відіграє у виробництві молочних продуктів. Під дією різних мікроорганізмів, що вводяться в молоко у вигляді заквасок і їхніх ферментів, молочний цукор зброджується, утворюючи в залежності від виду бактерій молочну кислоту, спирт, вуглекислоту, масляну чи лимонну кислоти і інші з'єднання. З лактози отримують лактулозу - цінний препарат для лікування кишкових розладів, наприклад, запору.

Слайд 12: Презентация Дисахариди
Слайд 12

Мазьтоза

Мальтоза (від англ. Malt — солод) - солодовий цукор, природний дисахарид, що складається з двох залишків глюкози; міститься у великих кількостях в пророслих зернах (солоді) ячменю, жита та інших зернових; виявлено також у томатах, в пилку та нектарі ряду рослин. Входить в склад деяких марок пива.

Слайд 13: Презентация Дисахариди
Слайд 13

Властивості мальтози

Мальтоза легко розчинна у воді, має солодкий смак; є відновлюючий цукром, Мальтоза легко розчинна у воді, має солодкий смак; є відновлюючий цукром, тому що має незаміщену полуацетальну гідроксильну групу. Біосинтез мальтози з bD-глюкопіранозілфосфата і D-глюкози відомий тільки у деяких видів бактерій. У тваринному і рослинному організмах мальтоза утворюється при ферментативної розщеплюванні крохмалю і глікогену. Розщеплення мальтози до двох залишків глюкози відбувається в результаті дії ферменту a-глюкозідази, або мальтази, яка міститься в травному соці тварин і людини, в пророщеному зерні, в цвілевих грибах і дріжджів.

Слайд 14: Презентация Дисахариди
Слайд 14

Генетично обумовлена відсутність цього ферменту в слизовій оболонці кишки людини призводить до природженої непереносимості мальтози — важкого захворювання, що вимагає виключення з раціону мальтози, крохмалю та глікогену або долучення до їжі ферменту мальтази.

Слайд 15: Презентация Дисахариди
Слайд 15

Підготувала Подворна аліна

Список похожих презентаций

  • Яндекс.Метрика
  • Рейтинг@Mail.ru