Презентация на тему Метан

tapinapura

Презентацию на тему Метан можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : Химия. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 11 слайдов.

скачать презентацию

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Метан
Слайд 1

Метан

Автор презентації: Учень 11-Б класу Пташник Євген

Слайд 2: Презентация Метан
Слайд 2

Найпростіша органічна сполука вуглецю з воднем, природний безбарвний газ без запаху, хімічна формула — CH4. Зустрічається в осадовому чохлі земної кори у вигляді вільних скупчень (покладів), в розчиненому (в нафті, пластових і поверхневих водах), розсіяному, сорбованому (породами і органіч. речовиною) і твердому (газогідратному) станах. При використанні в побуті, до метану звичайно додають речовини з різким запахом.

Загальні відомості

Слайд 3: Презентация Метан
Слайд 3

Метан — безбарвний газ без запаху і смаку, майже у два рази легший від повітря. У воді малорозчинний.Має густину за повітрям 0,555 (20 °C); молекулярна маса 16,04, tпл = −182,49 °C, t кип = −161,56 °C критичний тиск 4,58 МПа,критична температура −82,°С, температура спалаху 87,8 °C, температура самозаймання 537,8 °C.

Фізичні властивості

Слайд 4: Презентация Метан
Слайд 4

Вибухонебезпечний при концентрації в повітрі від 4,4 % до 17 % . Найбільш вибухонебезпечна концентрація 9,5 %. Є наркотиком ; дія послаблюється незначною розчинністю у воді і крові. Клас небезпеки - четвертий . Сер Хемфрі Деві (вчений - хімік ) ще в 1813 р. уклав зі своїх аналізів , що копальневий газ є суміш метану CH4 з невеликою кількістю азоту N2 і вугільного ангідриду СО2 - тобто , що він якісно тотожний за складом з газом, що виділяється з боліт .

Слайд 5: Презентация Метан
Слайд 5

Характерна для метану також реакція з хлором, яка відбувається при звичайній температурі під впливом розсіяного світла. CH4 + Cl2 = CH3Cl + HCl CH3Cl + Cl2 = CH2Cl2 + HCl CH2Cl2 + Cl2 = CHCl3 + HCl CHCl3 + Cl2 = CCl4 + HCl Внаслідок реакції утворюється суміш хлоропохідних метану. В атмосфері повітря метан горить безбарвним полум'ям з виділенням значної кількості тепла: CH4 + 2O2 = СО2 + 2Н2О З повітрям метан утворює вогненебезпечну вибухову суміш. При нагріванні метану без доступу повітря до температури вище 1000 °C він розкладається на елементи — на вуглець і водень: CH4 = С + 2Н2

Хімічні Властивості

Слайд 6: Презентация Метан
Слайд 6

Застосування метану

Слайд 7: Презентация Метан
Слайд 7

Паливна промисловість

СН4 + 2О2 = СО2 + 2Н2О + 880 Дж

Слайд 8: Презентация Метан
Слайд 8

Добування формальдегіду для пластмас

Добування ацетилен, водню

Слайд 9: Презентация Метан
Слайд 9

Добування хлорпохідних

СН4 + Cl2  CH3Cl + HCl СН4 + Cl2 =CH3Cl + HCl

Слайд 10: Презентация Метан
Слайд 10

Добування синтез-газу

Добування етанолу

СН2 = СН2 + Н2О  CH3 – CH2 – OH

Слайд 11: Презентация Метан
Слайд 11

Добування поліетилену

nСН2 = СН2  (- CH2 – CH2 –)n

Список похожих презентаций

  • Яндекс.Метрика
  • Рейтинг@Mail.ru