» » » «Декадент» — поетичне кредо I. Франка

Презентация на тему «Декадент» — поетичне кредо I. Франка

tapinapura
Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Рейтинг:
Категория: Разные
Класс: 11 класс
Дата добавления: 16-10-2019
Содержит:6 слайдов

Презентацию на тему «Декадент» — поетичне кредо I. Франка можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : Разные. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 6 слайдов.

скачать презентацию

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация «Декадент» — поетичне кредо I. Франка
Слайд 1

«ДЕКАДЕНТ» — ПОЕТИЧНЕ КРЕДО І. ФРАНКА

Фочук Іван

Слайд 2: Презентация «Декадент» — поетичне кредо I. Франка
Слайд 2

Поезія «Декадент» (1896) входить до циклу «Поклони». Цей вірш був поетичною відповіддю літературному критикові В. Щуратові, який назвав збірку «Зів’яле листя» Ярлик «декадента» ображав Франка до глибини душі, бо ж байдужим до життя, до громадських настроїв він ніколи не був.

Поезія

Слайд 3: Презентация «Декадент» — поетичне кредо I. Франка
Слайд 3

Франко в поезії викрив і різко засудив антинародний зміст занепадницької літератури та виклав свої погляди на роль і завдання поета в суспільстві. У вірші змальований образ справжнього поета, життєвим і творчим завданням якого є служіння своєму народові. Ліричний герой дуже далекий від буржуазного песимізму й нігілізму декадентства. Його душа, вірші завжди сповнені оптимізму, бо в найтяжчі для себе і для народу часи поет не впадає в розпач, гордо тримає голову перед гнобителями українського народу.

Аналіз поезії «Декадент»

Слайд 4: Презентация «Декадент» — поетичне кредо I. Франка
Слайд 4

Якщо декадент завжди оспівує минуле, живе минулим, то справжній народний поет разом із народом дивиться в майбутнє. Поет часто звертається до поетичних метафор, за допомогою яких показує незламність своєї волі до боротьби та іронічно висміює декадентство: «Хоч часто я гірке й квасне ковтаю… та ще ж оскомини хронічної не маю», «Я з п’ющими за пліт не виливаю»втомно працює для нього. Вірш написано гостропубліцистичним стилем. Багаті рядки поезії на риторичні запитання, емоційно-напружені перелічування, навмисне вживання заниженої лексики.

Слайд 5: Презентация «Декадент» — поетичне кредо I. Франка
Слайд 5

Віршований розмір: п’ятистопний ямб. Тема: автобіографічний портрет "цілого чоловіка", цілого творця, який змушений був винести на "розпуття велелюдне" свої життєві символи віри, своє поетичне бачення світу.

Слайд 6: Презентация «Декадент» — поетичне кредо I. Франка
Слайд 6

Декадент — представник, прихильник декадентства в літературі та мистецтві. Декадентство — занепад культури, культурний регрес. Ораторія — великий музичний твір для хору, солістів-вокалістів та оркестру, написаний на драматичному сюжеті й призначений для конкретного виконавця. Монолог — мова однієї людини в художньому творі, розгор­нуте висловлювання одного персонажа або оповідача. Легенда — фольклорний або літературний твір, що містить розповідь на фантастичну тему.

Теорія літератури

Список похожих презентаций