» » » Принцип Дирихле
Принцип Дирихле

Презентация на тему Принцип Дирихле


Презентацию на тему Принцип Дирихле можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : Математика. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 19 слайдов.

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 1
Горбенко І.Ф. Принцип Діріхле
Слайд 2: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 2

Петер Густав Лежен Діріхле 1805 - 1859

Німецький математик. Народився в Дюрені. у 1822-1827 р. був домашним вчителем у Парижі. Входив у кружок молодих вчених, які групувалися навколо Ж. Фур'є. 1831-1855рр.-професор Берлінського університету Зробив ряд великих відкритій у теорії чисел.

Слайд 3: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 3

“ Традиційне ” формулювання

Якщо у 5 клітках розміститься 6 кроликів, то принаймні в одній з них міститься не менше двох кролів.

Слайд 4: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 4

Класичне формулювання

Якщо (n + 1) кроликів сидять в n ящиках, то знайдеться ящик, у якому сидить, принаймні, два кролики

Слайд 5: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 5
День народження

У школі 400 учнів. Доведіть, що хоча б двоє з них народилися в один день року.

Слайд 6: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 6
Пряма і трикутник

Доведіть, що ніяка пряма не може перетинати всі три сторони трикутника.

Слайд 7: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 7
Рішення:

Пряма ділить площину на дві півплощини, які ми назвемо "клітками". Три вершини трикутника назвемо "кроликами". За принципом Дирихле "найдеться клітка, у якій сидить принаймні два кролики", тобто найдуться дві вершини, що лежать в одній півплощині щодо даної прямої. Сторона, що з'єднує ці вершини, не перетинає дану пряму.

Слайд 8: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 8
Забута планета

На кожній із планет якоїсь сонячної системи перебуває астроном, що спостерігає найближчу планету. Відстані між планетами попарно різні. Доведіть, що якщо число планет непарне, то яку-небудь планету ніхто не спостерігає.

Слайд 9: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 9
Доведення.
Слайд 10: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 10

На планеті Зям-лям

На далекій планеті Зям-лям, що має форму кулі, суша займає більше половини поверхні планети. Доведіть, що можна прорити прямий тунель, що проходить через центр планети і з'єднує сушу із сушею.  

Слайд 11: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 11

 Припустимо, що кожній крапці світового океану відповідає протилежна крапка суши, тоді світовий океан і суша центральносиметричні, а площі їх рівні, що суперечить умові задачі. Отже, можна прорити прямий тунель, що проходить через центр планети і з'єднує сушу із сушею.    

Слайд 12: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 12
Зайці в клітці

У клітці живуть зайці: 7 чорних і 5 сірих. Скільки голодному вовку в темряві треба витягти із клітки зайців, щоб серед них було не менше 2-х чорних і не менше 3-х сірих?

Слайд 13: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 13

Так як можливий самий несприятливий для вовка варіант: спочатку він витягне 7 чорних, і лише потім 3 сірих зайців, то в темряві йому треба витягти із клітки 7 + 3 = 10 зайців.   Відповідь. 10 зайців.

Слайд 14: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 14

Допоможіть Буратіно

Кіт Базиліо пообіцяв Буратіно відкрити велику таємницю, якщо він складе чарівний квадрат 6 х 6 із чисел +1, -1, 0 так, щоб всі суми по рядках, по стовпцях і по більших діагоналях були різні.

Слайд 15: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 15
Це неможливо !

Допустимо, що квадрат складений. Тоді суми чисел можуть мінятися від -6 до +6. Усього 13 значень. Рядків у квадраті 6, стовпців 6, діагоналей 2. Одержуємо 14 різних сум. Протиріччя, виходить, скласти такий квадрат неможливо.  

Слайд 16: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 16
Розв'яжи сам

Шість школярів з'їли сім цукерок. а) Доведіть, що один з них з'їв не менш двох цукерок. б) чи вірно, що хтось з'їв рівно дві цукерки?  

Слайд 17: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 17

Грані куба пофарбовані в 2 кольори. Доведіть, що найдуться дві сусідні однокольорові грані.

Слайд 18: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 18

Розглянемо три грані куба, що мають загальну вершину. Назвемо їх "кроликами", а дані кольори - "клітками". За принципом Дирихле, найдуться дві грані, пофарбовані в один кольори. Вони й будуть сусідніми.  

Слайд 19: Презентация Принцип Дирихле
Слайд 19
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Другие презентации по математике  • Яндекс.Метрика
  • Рейтинг@Mail.ru