- Чудотворні ікони та цілющі молитви

Презентация "Чудотворні ікони та цілющі молитви" (9 класс) по обществознанию – проект, доклад

Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13

Презентацию на тему "Чудотворні ікони та цілющі молитви" (9 класс) можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет проекта: Обществознание. Красочные слайды и иллюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать доклад - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 13 слайд(ов).

Слайды презентации

Чудотворні ікони та цілющі молитви. Виконала учениця 9 класу Крупа Надія
Слайд 1

Чудотворні ікони та цілющі молитви

Виконала учениця 9 класу Крупа Надія

Чудотворна ікона Матері божої Неустанної Помочі. Ікону Матері Божої Неустанної Помочі вважають найчудотворнішою у світі. Цей образ написаний у традиції візантійського обряду Східної Церкви. За переказами , ікону написав святий євангелист Лука, відтворивши на ній справжні риси Божої Матері. Україна м
Слайд 2

Чудотворна ікона Матері божої Неустанної Помочі

Ікону Матері Божої Неустанної Помочі вважають найчудотворнішою у світі. Цей образ написаний у традиції візантійського обряду Східної Церкви. За переказами , ікону написав святий євангелист Лука, відтворивши на ній справжні риси Божої Матері. Україна має лише одну чудотворну копію ікони Матері Божої Неустанної Помочі. Ця копія прикладена до оригіналу в Римі і знаходиться в Тернополі. Почитають згадану ікону не лише в Римі, але й по всьому світу:в Ірландії, Шотландії,Бельгії і навіть в Африці та Австралії. Багато великих церков Європи, Америки та Азії носять ім’я Матері Божої Неустанної Помочі.

Молитва О Мати Неустанної Помочі! Оце клячить у Твоїх стіп нужденний грішник, що шукає в Тебе опіки й всю надію на Тебе покладає. А Мати милосердя, змилосердися надо мною! Чую, що всі називають Тебе захистом і надією грішників. Будь же мені захистом, будь моєю надією. Поможи мені ради любові Ісуса Христа. Подай руку нужденному грішникові, що Тобі поручається і віддається назавжди на Твою службу. Благословлю Бога й подяку Йому складаю за те, що в Своїм милосердю натхнув мене великим довір'ям до Тебе: це довір'я уважаю запорукою свого вічного спасіння. Признаю, що, як давніше я так часто грішив, то це було тому, що я не шукав у Тебе захисту. Знаю, що з Твоєю поміччю переможу, знаю, що мені поможеш, якщо Тобі це поручу, боюся тільки, щоб у небезпечних спокусах я не занехав Тебе взивати і через те сам не спричинив своєї загибелі. Прошу Тебе отже й всім серцем благаю, щоб у всіх підступах пекла я завжди шукав у Тебе захисту і кликав: Маріє, ратуй мене! Мати Неустанної Помочі, не дозволь, щоб я втратив Бога. Амінь.

Белзька(Ченстоховська) чудотворна ікона Божої Матері. Белзька чудотворна ікона – одна з найвідоміших і найшанованіших святинь Центральної Європи. Через темний відтінок обличчя також відома як “Чорна Мадонна”. В Україну чудотворний образ з великими почестями приніс галицько-волинський князь Лев Данил
Слайд 3

Белзька(Ченстоховська) чудотворна ікона Божої Матері

Белзька чудотворна ікона – одна з найвідоміших і найшанованіших святинь Центральної Європи. Через темний відтінок обличчя також відома як “Чорна Мадонна”. В Україну чудотворний образ з великими почестями приніс галицько-волинський князь Лев Данилович і помістив у Белзькому замку. Згодом, при завоюванні Західної України поляками, чудотворна ікона дісталася польському правителеві Владиславу Опольському і була вивезена до польського міста Ченстохови на Ясну гору.

Молитва О Мати Божа Ченстоховська, Ти все знаєш про мене, про моє недосконале життя. Моє серце тужить за тобою. Ти – остання надія для нас, грішних. Благаю Тебе: не покидай мене в самотності життя, допоможи мені відкинути гріхи, навчи мене всім серцем сприймати слово Боже і жити ним. Амінь.

Почаївська чудотворна ікона пресвятої Богородиці. Історія Почаївської чудотворної ікони Пречистої Діви Марії починається наприкінці ХVI ст. – в 1597 р. Саме в цьому році ікона прославилася першим чудом, зціливши незрячого. Одне з найславніших чудес сталося 23 липня 1675 р. Це була чудесна оборона По
Слайд 4

Почаївська чудотворна ікона пресвятої Богородиці

Історія Почаївської чудотворної ікони Пречистої Діви Марії починається наприкінці ХVI ст. – в 1597 р. Саме в цьому році ікона прославилася першим чудом, зціливши незрячого. Одне з найславніших чудес сталося 23 липня 1675 р. Це була чудесна оборона Почаївського монастиря і церкви під час нашестя турків і татар. У найкритичніший момент нападу на обителів Небо розкрилося, Матір Божа явилася над монастирською церквою і розпростерла білий омофор. Турки відступили. На пам’ять цього чудесного врятування Почаївського монастиря була складена прекрасна пісня подяки: «Ой зійшла зоря вечоровая, над Почаєвом стала…»

Молитва О Всехвальна Мати, Царице Неба і землі! Ми прибігаєм до Твоєї Почаївської чудотворної ікони і благаєм: покрий нас покровом Свого милосердя, визволи нас і приспіши нашому народові день слави. Амінь.

Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці ”Цілителька”. Ікона Божої Матері “Цілителька” відома в багатьох християнських країнах. Історія, змальована на цій картині-іконі зцілення, є такою: Вінкентія Бульвінського з постелі недуги підняла Пресвята Богородиця, помазавши хворого вологою, що з’явилася на ЇЇ
Слайд 5

Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці ”Цілителька”

Ікона Божої Матері “Цілителька” відома в багатьох християнських країнах. Історія, змальована на цій картині-іконі зцілення, є такою: Вінкентія Бульвінського з постелі недуги підняла Пресвята Богородиця, помазавши хворого вологою, що з’явилася на ЇЇ груді. Після цього страдник, звільнившись у чудесний спосіб від смертельної хвороби, піднявся з ложа і відразу поспішив до церкви. Тим він вельми здивував парафіян, які вважали ,що він, страждаючи від тяжкої недуги,лежить удома, прикутий до ліжка. Тож молімось до Матері Божої “Цілительки”,надіючись на Її швидку допомогу.

Молитва Пречиста Твоя ікона, Богородице Діво, - духовні ліки для усього світу, її цілуємо, і почитаємо, й поклоняємося, благодать зцілень приймаючи від неї. Небесна Заступнице, наша Надіє і Розрадо, змилосердившись, Ти виявила знамення любови й зцілила страдника від невиліковної недуги, просимо Тебе, подай руку порятунку хворому(їй) (ім’я). Зглянься над ним (нею) немічним (ою), піднеси його(її) з постелі недуги, аби міг (могла) славити ім’я Господнє нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Чудотворна ікона Матері Божої “Годувальниця”. Історія цієї чудотворної ікони пов’язана з іменами трьох великих святих: преподобного Сави Освяченого, святителя Сави Сербського та преподобного Гавриїла Антонського. Ікона є одним з найшанованіших образів Пресвятої Богородиці. Прославилася багатьма чуда
Слайд 6

Чудотворна ікона Матері Божої “Годувальниця”

Історія цієї чудотворної ікони пов’язана з іменами трьох великих святих: преподобного Сави Освяченого, святителя Сави Сербського та преподобного Гавриїла Антонського. Ікона є одним з найшанованіших образів Пресвятої Богородиці. Прославилася багатьма чудами. До “ Годувальниці” звертаються матері з молитвами-благаннями про дар грудного вигодовування та в інших родинних потребах.

Молитва О Мати Сина Божого! Змилосердися над батьками дітей людських і над немічними людьми Твоїми. Хвороби наші скоро зціли, сум та скорботу нашу полегши, не зневаж сліз та ридань рабів Твоїх. Почуй мене, що перед іконою Твоєю в день скорботи припадаю, і в день радости та визволення прийми вдячну похвалу серця мого. Вознеси моління мої до Престолу Сина Твого і Бога нашого, щоб Він змилосердився над гріхами та немочами нашими і збільшив милість Свою на тих, що знають ім’я Його. Щоб ми і діти наші славили Тебе, милосердну Заступницю і вірну Надію роду нашого, на віки вічні. Амінь.

Чудотворний образ Розп’яття у Глинянах. На Святвечір,6 січня 1936 р.Б., в старовинній церкві Успення Пресвятої Богородиці у Глинянах (Львівщина) сталося диво: запрестольна ікона Ісуса Христа почала переливатися світлом та в чудесний спосіб, без будь-якого людського втручання, оновилися. Зчорніле тло
Слайд 7

Чудотворний образ Розп’яття у Глинянах

На Святвечір,6 січня 1936 р.Б., в старовинній церкві Успення Пресвятої Богородиці у Глинянах (Львівщина) сталося диво: запрестольна ікона Ісуса Христа почала переливатися світлом та в чудесний спосіб, без будь-якого людського втручання, оновилися. Зчорніле тло давнього образа засяяло, немов нове. Відтоді й до нині біля оновленої святині отримують численні ласки та дивовижні зцілення. Чудо відновлення ікони підтвердило кілька духовних комісій.

Молитва Отче Святий, Лікарю душ і тілес, Ти послав Сина Свого Єдинородного, Господа нашого Ісуса Христа, з Неба Твою зцілюючу силу терпеливо переносити недуги як випробування в любові до Заповідей Твоїх святих, діткнися тіла, згаси гарячку, вгамуй страждання і всяку неміч приховану і явну. Підніми нас з постелі немочі, болісти і з ложа страждань. Цілими й повносилими даруй нас Церкві Твоїй, щоб ходили ми стежками Заповітів Твоїх і удостоїлися Царства Небесного. Амінь.

Рудківська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці. Згадана ікона потрапила до Рудок 1612 р. Її подарував місцевим жителям дідич Чурило. Він знайшов дивом уцілілу ікону на згорищі битви з татарами. Згодом розійшлася слава про чудотворність образа, багато людей отримали від цієї святині ласку зцілення,
Слайд 8

Рудківська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці

Згадана ікона потрапила до Рудок 1612 р. Її подарував місцевим жителям дідич Чурило. Він знайшов дивом уцілілу ікону на згорищі битви з татарами. Згодом розійшлася слава про чудотворність образа, багато людей отримали від цієї святині ласку зцілення, 2 липня 1921 р. відбулося урочисте коронування ікони. В 1995 р. до Рудок привезли копію чудотворної ікони і там її коронували.

Молитва О Пречиста Діво , Богородице, надіє всіх християн! Не відвертайся від мене грішного, бо я непохитно надіюся на твоє милосердя. Погаси в мені полум’я багатьох пристрастей моїх, запали моє жорстоке серце і мій холодний розум любов’ю до виконання Заповітів Сина Твого і Бога нашого. Викорени, Пречиста, з мого серця безнадійність, недбайливість, лінощі та безглуздя, всі темні й блудні думки та наміри. Зціли, Владиче, мої тяжкі духовні й тілесні рани, не допусти, щоб зло перемогло в мені. Бо Ти єси благословенна на всі часи. Амінь.

Гошівська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці. Історія чудотворної ікони Матері Божої в Гошеві походить із ХЛІІІ ст. Перше чудесне оздоровлення з ласки Гошівської Богородиці сталося 5 серпня 1737 р.Б. У той день у молитві перед цим образом прозріла сліпа донька дідички Катерини Хаєцької. Того ж ро
Слайд 9

Гошівська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці

Історія чудотворної ікони Матері Божої в Гошеві походить із ХЛІІІ ст. Перше чудесне оздоровлення з ласки Гошівської Богородиці сталося 5 серпня 1737 р.Б. У той день у молитві перед цим образом прозріла сліпа донька дідички Катерини Хаєцької. Того ж року Митрополит Атаназій Шептицький після опитування свідків визнав і проголосив ікону Божої Матері благодатною – чудотворною. Згідно з монастирським літописом, відбулися сотні чудесних оздоровлень на Ясній Горі в Гошеві.

Молитва О, Пречиста Діво Маріє, Царице Карпатського краю! Схиляю голову перед Твоєю чудотворною іконою у святому храмі на Ясній Горі, всім єством своїм вбираючи струмені благодаті, складаю щиру молитву Тобі. Заступнице людського роду, будь милосердна до нас, грішних. Пробуди мою душу для безмежної любові Ісуса і дай мені ласку пізнати її всім своїм серцем. О Мати Божа і наша Мати! Не покидай нас впродовж всього життя, благослови нас, наших батьків і дітей, наші родини, всю Україну і кожну людину, яка просить Твого благословення. Пречиста Богородице, Мати Ісуса, сяйвом Ясної Гори очисти мою душу від усякої нечисті, відверни мене від гріха та охорони від спокуси. Уповаю на Тебе, дякую Тобі, прошу Тебе: прости мої гріхи. Дай сили прийняти милість і славити Тебе по всі віки. Амінь.

Зарваницька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці. Зарваниця – Свята Земля України, один із найбільших паломницьких центрів у світі. А прославився цей Подільський край чудотворною іконою, яка походить з ХІІ-ХІІІ ст. Зарваницька ікона Матері Божої є однією з найдавніших в Україні. Молячись перед цим
Слайд 10

Зарваницька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці

Зарваниця – Свята Земля України, один із найбільших паломницьких центрів у світі. А прославився цей Подільський край чудотворною іконою, яка походить з ХІІ-ХІІІ ст. Зарваницька ікона Матері Божої є однією з найдавніших в Україні. Молячись перед цим чудотворним образом, одержала дар зцілення сотні, тисячі людей, ще від теребовлянського князя Василька – аж до сьогодення.

Молитва (уклав Митрополит Анатазій Шептицький у 1742 р.Б.) Ти достойна найбільшої честі, Ти наповнена Божими ласками, Ти, Царице неба і землі! Оце недужі через Твоє посередництво дістають здоров"я, пригноблені горем удаються до Тебе й зазнають полегші; всі, що Тебе в молитвах почитають і Твого покрова шукають, осягають у Тебе ласки. За приміром тих і я, недостойний ( на ) та розкаяний ( на ), удаюся до Тебе, Пречиста, в надії на Твоє милосердя й Твою благодать. Подай мені, як і іншим грішникам, на цьому місці Твого вдоволення поміч і заступися за мене, недостойного ( ну), перед Твоїм Єдинородним Сином, Господом моїм Ісусом Христом, щоби справедливий свій гнів за мої прогрішення перемінив у милосердя і відпущення. Не дай мені загинути в моїх гріхах, а Ти яко джерело ласки подай багатство цієї ж ласки мені, прохаючому ( чій ): дай грішному( ній), котрий ( а ) Тя молить, в імені Сина Твого Єдинородного, щоби я, удостоївшись Твоєї любові, міг ( ла) з Тобою Його славити на вічні віки. Амінь.

Галицька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці в Крилосі. “За народними переказами, цю чудотворну ікону привезли до галича з Константинополя в середині ХІІ ст. Галицький князь Ярослав Осмомисл подарував її до Успенського собору і 1157 р. Під час турецько – татарської навали згаланий храм було спален
Слайд 11

Галицька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці в Крилосі

“За народними переказами, цю чудотворну ікону привезли до галича з Константинополя в середині ХІІ ст. Галицький князь Ярослав Осмомисл подарував її до Успенського собору і 1157 р. Під час турецько – татарської навали згаланий храм було спалено, але ікона вціліла. Її знайшли поблизу Крилоса . У 1707 р. єпископ Йосип Шумлянський ікону проголосив чудотворною. 28 серпня 2006 р. Глава УГКЦ Блаженніший Патріярх Любомир Гузар коронував Крилоську чудотворну ікону, яка стада Покровителькою всього Галицького краю.

Молитва Згадай, о Всемилостива Діво Маріє, що від віків не чувано, щоби той, хто прибігав під твій покров чи просив у Тебе помочі, чи молив про заступництво, був не вислуханий. У тім упованні і я удаюся до Тебе, Діво понад усі діви й Мати моя, приходжу і стаю перед Тобою та, каючись у своїх гріхах, прошу: “Мати Слова, не погорди словами моїми, а послухай їх ласкаво і вислухай. ” Амінь.

Страдецька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці ”Нерушима Стіна”. У 1243 р.Б. під час спустошливого набігу татарського війська на Страдч у монастирських печерах загинуло від задушливого диму майже 2000 людей. Голосні ридання мучеників у печерах почули Небеса – зійшла на Страдецьку гору Пресвята Бог
Слайд 12

Страдецька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці ”Нерушима Стіна”

У 1243 р.Б. під час спустошливого набігу татарського війська на Страдч у монастирських печерах загинуло від задушливого диму майже 2000 людей. Голосні ридання мучеників у печерах почули Небеса – зійшла на Страдецьку гору Пресвята Богородиця і промовила до нападників: “Не руш, стіна!”. Потім омофором сповила душі страстотерпців і піднесла до Неба. Страдецька ікона Матері Божої прославилася численними чудами. Про це довідуємося з парафіяльного літопису.

Молитва О Пресвятая Мати Спасителя нашого на чудотворній іконі Страдецькій, плекай життя Боже в душі моїй. Знаєш Єси, Розрадо Вірная, всі муки, терпіння наші й біль од них, Сама бо терпіла від Вифлеему до Голгофти. Тільки Ти можеш наблизити нас у Дусі Святому до Сина Свого, а від Сина до Отця, у Бозі віднайдемо мир істинний. Будь же нам знаком надії непереможної і потіхи материнської, а по закінченні життя земного випроси в Сина Свого, а нашого Господа Ісуса Христа, щоб прийняв мене й ближніх моїх до Небес Найчистіших во славі Його. Простягни, Всеблагая Мати Страдецькая, Свою руку помічную і вислухай мене (прохання), бо в Тобі єдиную Заступницю маю. Амінь

Самбірська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці. Цю ікону в іконографії називають “Милування”. Згадка про неї датована останньою чвертю ХуІІ ст. 15 вересня 1727 р.Б. на іконі криваві сльози, що стікають з обличчя Богородиці, й кривавий піт на Її чолі. Ікона плакала 25 тижднів, сталося багато оздоро
Слайд 13

Самбірська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці

Цю ікону в іконографії називають “Милування”. Згадка про неї датована останньою чвертю ХуІІ ст. 15 вересня 1727 р.Б. на іконі криваві сльози, що стікають з обличчя Богородиці, й кривавий піт на Її чолі. Ікона плакала 25 тижднів, сталося багато оздоровлень, а Церковна влада 3 грудня 1727 р.Б. спеціальною грамотою проголосила Самбірську ікону Божої Матері чудотворною.

Молитва Преблагодатная Богородице Діво, Владичице наша й Заступнице! Перед Твоїм Самбірським чудотворним і плачучим образом молимося, Пресвятая, і кличемо: вислухай нас, о всепітая Мати, і донеси наше моління Синові Твоєму - Христу Богові нашому, щоб простив нам гріхи наші премногії, нас в любові з'єднав, щоб могли ми єдиним серцем і єдиними устами Триєдиному Богу молитись у Дусі і в істині, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь

Список похожих презентаций

Социальная сфера вопросы кодификатора

Социальная сфера вопросы кодификатора

- Социальная структура общества - Семья как малая группа. Отношения между поколениями - Многообразие социальных ролей в подростковом возрасте - Социальные ...
Социальная сфера общества

Социальная сфера общества

Социальная группа – это…. небольшая по численности группа людей, объединённых общими целями; группа людей, выделенных по социально значимым признакам; ...
Социальная сфера жизни общества

Социальная сфера жизни общества

Критерии выделения страт. -доход - власть - образование - престиж - образ жизни. Страта – это «слой», группа людей, которая занимает определённое ...
Социальная сфера

Социальная сфера

Вопросы кодификатора. Социальные отношения Социальная стратификация и мобильность Социальные группы Молодежь как социальная группа Этнические общности ...
Социальная сфера (Основные вопросы ЕГЭ)

Социальная сфера (Основные вопросы ЕГЭ)

Вопросы кодификатора. Социальные отношения Социальная стратификация и мобильность Социальные группы Молодежь как социальная группа Этнические общности ...
Социальная сфера

Социальная сфера

Социальная сфера. Социальная сфера – это сфера социальных групп. Социальная сфера - совокупность отраслей, предприятий, организаций, непосредственным ...
Социальная сфера

Социальная сфера

1 (1 балл). Тех кто оказался на социальном дне, называют 1) кастами 2) стратами 3) маргиналами 4) люмпенами. 2 (1 балл). Элементом социальной структуры ...
Социальная сфера

Социальная сфера

Социальная стратификация. -Добиться усвоения основных понятий урока; -Формировать основы социальной культуры;. Цели урока:. -Разъяснить сущность социальной ...
Социальная сфера

Социальная сфера

Социальная структура общества. Целостная совокупность взаимосвязанных и взаимодействующих между собой социальных групп, слоев и общностей. Микрогруппы ...
Социальная сфера общества

Социальная сфера общества

Социальная структура общества. Социальные группы. Социальная структура – это совокупность взаимосвязанных элементов, составляющих внутреннее строение ...
Политика как социальная сфера

Политика как социальная сфера

Политика. Политика: (от греч. Polis – государство и лат. Politica –занимающаяся государственными делами). Политика (как социальная сфера): совокупность ...
Семья как социальный институт и малая социальная группа

Семья как социальный институт и малая социальная группа

Семья как социальный институт. Семья - особый социальный институт, регулирующий межличностные отношения между супругами, родителями, детьми и другими ...
Право и религия

Право и религия

Право и религия учебный курс по выбору студентов Юридического факультета для направления «Юриспруденция» 030900.62 (программа подготовки бакалавра). ...
Политическая сфера общественной жизни

Политическая сфера общественной жизни

Часть А. 1. Что отличает государство от других политических орга­низаций? разработка программ развития общества; представление интересов отдельных ...
Политическая сфера

Политическая сфера

Политическая сфера (система). Власть. Источник власти- неравенство людей. Власть - способность влиять на поведение людей в определенных целях. Политическая ...
Политическая сфера

Политическая сфера

Типология словарей. лингвистические. энциклопедические. Лингвистика Энциклопедия Лексикография Этнография. лингвистические многоязычные двуязычные ...
Личность и социальная среда

Личность и социальная среда

Личность и социальная среда. Урок 5. Домашнее задание. Учебник, § 5 читать; Выучить материал в тетрадях; Рабочие тетради, задания к § 5. Проблема, ...
Введение в буддийскую духовную традицию. Культура и религия

Введение в буддийскую духовную традицию. Культура и религия

Карта религий мира. Деревни, где живут буддисты. Традиционная пища буддистов. кисло-молочные продукты: напиток, приготовленный из заквашенного коровьего ...
Культура и религия урок в 4 классе

Культура и религия урок в 4 классе

ОСНОВНЫЕ ТЕРМИНЫ И ПОНЯТИЯ. Культура Религия. ЧТО ТАКОЕ КУЛЬТУРА? ЧТО ТАКОЕ РЕЛИГИЯ? КАКИЕ ОСНОВНЫЕ РЕЛИГИИ ВАМ ИЗВЕСТНЫ НА ТЕРРИТОРИИ РОССИИ? Православие ...
Личность и социальная среда

Личность и социальная среда

Задание на урок:. Приведите пример какой-либо известной личности, которую можно считать примером для подражания? К потребностям человека, порожденным ...

Советы как сделать хороший доклад презентации или проекта

  1. Постарайтесь вовлечь аудиторию в рассказ, настройте взаимодействие с аудиторией с помощью наводящих вопросов, игровой части, не бойтесь пошутить и искренне улыбнуться (где это уместно).
  2. Старайтесь объяснять слайд своими словами, добавлять дополнительные интересные факты, не нужно просто читать информацию со слайдов, ее аудитория может прочитать и сама.
  3. Не нужно перегружать слайды Вашего проекта текстовыми блоками, больше иллюстраций и минимум текста позволят лучше донести информацию и привлечь внимание. На слайде должна быть только ключевая информация, остальное лучше рассказать слушателям устно.
  4. Текст должен быть хорошо читаемым, иначе аудитория не сможет увидеть подаваемую информацию, будет сильно отвлекаться от рассказа, пытаясь хоть что-то разобрать, или вовсе утратит весь интерес. Для этого нужно правильно подобрать шрифт, учитывая, где и как будет происходить трансляция презентации, а также правильно подобрать сочетание фона и текста.
  5. Важно провести репетицию Вашего доклада, продумать, как Вы поздороваетесь с аудиторией, что скажете первым, как закончите презентацию. Все приходит с опытом.
  6. Правильно подберите наряд, т.к. одежда докладчика также играет большую роль в восприятии его выступления.
  7. Старайтесь говорить уверенно, плавно и связно.
  8. Старайтесь получить удовольствие от выступления, тогда Вы сможете быть более непринужденным и будете меньше волноваться.