» » » Оноре де Бальзак

Презентация на тему Оноре де Бальзак

tapinapura

Презентацию на тему Оноре де Бальзак можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : Литература. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 21 слайд.

скачать презентацию

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 1

чия творчість належить до найзначніших набутків світової літератури, до її найвеличніших вершин.

Оноре де Бальзак - один із тих французьких письменників-реалістів,

Слайд 2: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 2

Народився 8(20) травня 1799 року в Турі. Навчався у Вандомському коледжі, на факультеті права Сорбонського університету. Працював писарем у конторі адвоката Мервіля. 2 роки для написання шедеврів. Невдалі спроби: трагедія “Кромвель”, готичні романи. 1829 – перший успіх - роман “Шуани”. Боротьба з кредиторами. Використовує «фізіологічний нарис» для створення своїх новел. 1840р. – задум про об'єднання творів у цикл “Людська комедія”. Таємнича Іноземка. Бальзак та Україна. Одруження з Евеліною Ганською. Помер 18 серпня 1850 року у Парижі.

Основні події життя

Слайд 3: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 3

Батько і мати

Анна-Лаура Саламб'є

Бернар Франсуа Бальса

Слайд 4: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 4

Сестра Лора – близька подруга Оноре

В сім’ї було 4 дітей: Оноре, Лора, Лоранса, Анрі

Слайд 5: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 5

У 7 років Оноре почав навчання у Вандомському коледжі, закритому навчальному закладі, під керівництвом монахів-ораторіанців. Бальзак мав мало друзів і вважався похмурим і несумлінним учнем.

Навчання

Слайд 6: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 6

Коли письменнику виповнилося п'ятнадцять років, його батька переводять по службі до Парижа.

Слайд 7: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 7

Оноре вступив у Школу права (1816). Працює писарем у конторі адвоката Гільйоне де Мервіля, а потім у конторі нотаріуса Пассе. Навчається на факультеті права у Сорбонні.

Слайд 8: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 8

Бальзак заявляє батькам про своє рішення стати літераторам. На сімейній раді вирішено дати синові два роки випробувального строку, упродовж якого він мав виявити свій талант.

Мрія – стати письменником

Слайд 9: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 9

«Що він не доробив мечем, я дороблю пером»

Слайд 10: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 10

“Она стала для меня не только возлюбленной, но и великой любовью. Она стала для меня тем, чем была Беатриче для флорентийского поэта и безупречная Лаура для поэта венецианского – матерью великих мыслей, скрытой причиной спасительных поступков, опорой в жизни, светом, что сияет в темноте, как белая лилия среди темной листвы….. Большинство моих идей исходят от нее, как исходят от цветов волны благоухания”.

Перше кохання

Слайд 11: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 11

З 1831 р. Бальзак жив у мансарді, спілкувався з журналістами і створив низку готичних романів, спочатку в співтоваристві, а потім самостійно. Перші свої твори Бальзак видає під різними псевдонімами: Віларгія, Оранс де Сент-Обен, граф Олександр, Альфред Кудре. Постійна боротьба з кредиторами. Безрезультатно закінчились його спроби зайнятися видавничою діяльністю, висунути свою кандидатуру в палату депутатів у 1832 і 1848 рр. .

На шляху до слави

Слайд 12: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 12

Славу Бальзаку приніс роман «Останній Шуан, або Бретань у 1800 році» (1829)

Перший успіх

Слайд 13: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 13

Один за одним з'являються його романи, в яких він всебічно змальовує французьке життя, виводить нескінченну низку найрізноманітніших типів.

Основні твори

Слайд 14: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 14

Іноземка

У 1832 р. письменник отримав перший лист з Одеси, у якому були цікаві думки щодо його творів. Підписаний він був – Іноземка. Це була Евеліна Ганська…

Слайд 15: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 15

“...Коли я читала ваші твори, серце моє тріпотіло; ви показуєте істинну гідність жінки, любов для жінки – дар небес, божественна еманація; мене захоплює в вас чудесна чутливість душі, вона-бо й дозволяє вам вгадувати душу жінки”. Іноземка

Слайд 16: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 16

Після зустрічі, вони розпочали писати свій унікальний роман у листах. Бальзак написав Ганській 444 листа. Кохання росло, тому у 1843р. письменник поїхав до Росії. В Україні Бальзак перебував у 1847 та 1848-1850 рр. і жив у маєтку Ганських в селі Верхівні.

Слайд 17: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 17

«...Це пустеля, царство хлібів, це мовчазні прерії Купера, - захоплено зазначав він. - Тут починається український чорнозем, шар чорного і тучного ґрунту завтовшки футів п’ятдесяти, а іноді навіть і більше. Його ніколи не угниють...» Разом з Ганською Бальзак відвідав Київ і так описав його красу і велич у листі до Лори де Сюрвіль: «...Ось я і побачив цей Північний Рим, це татарське місто з трьомастами церквами, з багатствами Лаври і Святої Софії українських степів. Добре поглянути на це ще разок...» . У 1847, 1848 і 1850 роках відвідав Київ. Зупинявся у будинку польських магнатів Ганських на Печерську, почав писати нарис «Лист про Київ». Бував у Контрактовому будинку на Подолі під час контрактових ярмарків. Певний час жив у селі Верхівня (нині Житомирська обл.), в маєтку Ганських.

Бальзак про Україну

Слайд 18: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 18

«Той, хто шукає мільйони, вельми рідко їх знаходить, проте той, хто їх не шукає, — не знаходить ніколи!» — написав колись Оноре де Бальзак, не підозрюючи, що свій головний скарб він знайде в Україні.

І будуть це не гроші, не слава й не літературне натхнення, а любов Евеліни Ганської

Слайд 19: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 19

Бердичів - місце, де збуваються мрії і сподівання. Саме тут 14 березня 1850 р. у костьолі Святої Варвари Бальзак взяв шлюб зі своєю «Північною зорею» - Евеліною Ганською.

Слайд 20: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 20

18 серпня 1850 р. письменника не стало.

Його поховано на цвинтарі Пер-Лашез.

Слайд 21: Презентация Оноре де Бальзак
Слайд 21

В. Гюго сповістив друзям: "Європа втратила велику людину".

Список похожих презентаций

  • Яндекс.Метрика
  • Рейтинг@Mail.ru