- Йоганн Вольфганг фон Гете

"Йоганн Вольфганг фон Гете" презентация, проект, доклад

Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13
Слайд 14

Презентацию на тему Йоганн Вольфганг фон Гете можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет проекта: Литература. Красочные слайды и иллюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать доклад - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 14 слайд(ов).

Слайды презентации

Презентація про В.Гете Виготовив учень 5-А класу ДАВИДЧЕНКО ДМИТРО
Слайд 1

Презентація про В.Гете Виготовив учень 5-А класу ДАВИДЧЕНКО ДМИТРО

Йоганн Вольфганг фон Гете
Слайд 2

Йоганн Вольфганг фон Гете

Йоганн Вольфганг фон Гете (1749-1832) - геніальний німецький поет, прозаїк, драматург, філософ, природознавець і державний діяч.
Слайд 3

Йоганн Вольфганг фон Гете (1749-1832) - геніальний німецький поет, прозаїк, драматург, філософ, природознавець і державний діяч.

Свою творчість він називав «фрагментами величезною сповіді». Автобіографічні його твори, в т.ч. «Поезія і правда», що розповідає історію дитинства і юності поета аж до 1775; «Подорож до Італії», звіт про поїздку до Італії в 1786-1788; «Французька кампанія 1792» і «Облога Майнца в 1793», а також «Анн
Слайд 4

Свою творчість він називав «фрагментами величезною сповіді». Автобіографічні його твори, в т.ч. «Поезія і правда», що розповідає історію дитинства і юності поета аж до 1775; «Подорож до Італії», звіт про поїздку до Італії в 1786-1788; «Французька кампанія 1792» і «Облога Майнца в 1793», а також «Аннали і Щоденники», що охоплюють період від 1790 до 1822, - всі були опубліковані у твердій впевненості, що неможливо оцінити поезію, не зрозумівши раніше її автора.

Гете народився 28 серпня 1749 у Франкфурті-на-Майні. «У батька пішов суворий мій / Уклад, статури; / В матусю - вдача завжди живий / І до вигадкам потяг »- писав він в одному з пізніх віршів. Перші віршовані досліди Гете відносяться до восьмирічного віку. Не надто суворе домашнє навчання під наглядо
Слайд 5

Гете народився 28 серпня 1749 у Франкфурті-на-Майні. «У батька пішов суворий мій / Уклад, статури; / В матусю - вдача завжди живий / І до вигадкам потяг »- писав він в одному з пізніх віршів. Перші віршовані досліди Гете відносяться до восьмирічного віку. Не надто суворе домашнє навчання під наглядом батька, а потім три роки студентської вольниці в Лейпцігському університеті залишали йому достатньо часу, щоб задовольнити тягу до читання і випробувати всі жанри та стилі епохи Просвітництва, так що до 19 років, коли важка хвороба змусила його перервати навчання , він уже опанував прийоми версифікації і драматургії і був автором досить значного числа творів, більшість яких згодом знищив. У Страсбурзі, де в 1770-1771 Гете завершив юридичну освіту, і в наступні чотири роки у Франкфурті він був лідером літературного бунту проти принципів, встановлених І. Х. Готшеда (1700-1766) і теоретиками Просвітництва.

У Страсбурзі Гете зустрівся з І. Г. Гердером (1744-1803), провідним критиком і ідеологом руху «Бурі і натиску», переповненим планами створення в Німеччині великою і оригінальної літератури. Захоплене ставлення Гердера до Шекспіра, Оссиану, Пам'ятникам старовинної англійської поезії Т. Персі і народн
Слайд 6

У Страсбурзі Гете зустрівся з І. Г. Гердером (1744-1803), провідним критиком і ідеологом руху «Бурі і натиску», переповненим планами створення в Німеччині великою і оригінальної літератури. Захоплене ставлення Гердера до Шекспіра, Оссиану, Пам'ятникам старовинної англійської поезії Т. Персі і народної поезії всіх націй відкрило нові горизонти перед молодим поетом, чий талант тільки почав розкриватися. Він написав «Геца фон Берлихингена» і, використовуючи шекспірівські «уроки», почав роботу над «Егмонт» і «Фаустом»; допомагав Гердеру збирати німецькі народні пісні і склав безліч віршів у манері народної пісні. Гете поділяв переконання Гердера в тому, що справжня поезія повинна йти від серця і бути плодом власного життєвого досвіду поета, а не переписувати давні зразки. Ця переконаність стала на все життя його головним творчим принципом. У цей період палке щастя, яким його наповнювала любов до Фридерике Брион, дочки зезенгеймского пастора, втілилася в яскравій образності і задушевної ніжності таких віршів, як «Побачення і розлука», «Травнева пісня» і «С розмальованої стрічкою»; докори ж совісті після розставання з нею знайшли відображення в сценах покинутості та самотності у «Фаусті», «Геце», «Клавиго і в ряді віршів». Сентиментальна пристрасть Вертера до Лотте і трагічна його дилема: любов до дівчини, вже заручена з іншим, - частина власного життєвого досвіду Гете. Вірші до Лілі Шенеман, молодій красуні з франкфуртського суспільства, розповідають історію його швидкоплинного захоплення.

Одинадцять років при веймарський дворі (1775-1786), де він був другом і радником молодого герцога Карла Августа, докорінно змінили життя поета. Гете знаходився в самому центрі придворного суспільства - невпинний вигадник і організатор балів, маскарадів, розіграшів, аматорських вистав, полювань і пік
Слайд 7

Одинадцять років при веймарський дворі (1775-1786), де він був другом і радником молодого герцога Карла Августа, докорінно змінили життя поета. Гете знаходився в самому центрі придворного суспільства - невпинний вигадник і організатор балів, маскарадів, розіграшів, аматорських вистав, полювань і пікніків, попечитель парків, архітектурних пам'яток і музеїв. Він став членом герцогського Таємної ради, а пізніше - державним міністром; відав прокладанням доріг, набором рекрутів, державними фінансами, громадськими роботами, гірничорудними проектами і т.д. і багато років провів, вивчаючи геологію, мінералогію, ботаніку і порівняльну анатомію. Але найбільше користі принесло йому тривалий щоденне спілкування з Шарлоттою фон Штайн. Емоційність і революційне іконоборство періоду «Бурі і натиску» відійшли в минуле; тепер ідеалами Гете в житті та мистецтві стають стриманість і самоконтроль, врівноваженість, гармонія і класичне досконалість форми. Замість великих геніїв його героями стають цілком звичайні люди. Вільні строфи його віршів спокійні і безтурботні за змістом і ритміці, але мало-помалу форма стає жорсткішою, зокрема Гете віддає перевагу октави і елегійні двустишия великої «трійки» - Катулла, Тибулла і Проперція

Численні службові обов'язки Гете серйозно перешкоджали завершенню розпочатих ним великих творів - «Вільгельма Мейстера», «Егмонта», «Іфігенії» і «Тасс». Взявши півторарічний відпустку, він їде в Італію, займається там ліпленням, робить більше тисячі пейзажних начерків, читає античних поетів і історі
Слайд 8

Численні службові обов'язки Гете серйозно перешкоджали завершенню розпочатих ним великих творів - «Вільгельма Мейстера», «Егмонта», «Іфігенії» і «Тасс». Взявши півторарічний відпустку, він їде в Італію, займається там ліпленням, робить більше тисячі пейзажних начерків, читає античних поетів і історію античного мистецтва І. І. Вінкельмана (1717-1768).

Йоганн Вольфганг фон Гете Слайд: 9
Слайд 9
Коли в 1805 помер Шіллер, трони і імперії здригалися - Наполеон перекроював Європу. У цей період він писав сонети до Мінне Херцліб, роман «Виборче спорідненість» і автобіографію. У 65 років, надівши східну маску Хатема, він створив «Західно-східний диван», збірник любовної лірики. Зулейка цього цикл
Слайд 10

Коли в 1805 помер Шіллер, трони і імперії здригалися - Наполеон перекроював Європу. У цей період він писав сонети до Мінне Херцліб, роман «Виборче спорідненість» і автобіографію. У 65 років, надівши східну маску Хатема, він створив «Західно-східний диван», збірник любовної лірики. Зулейка цього циклу, Маріанна фон Віллемер, сама була поетесою, і її вірші органічно увійшли в Диван. Притчі, глибокі спостереження та мудрі роздуми про людське життя, моральності, природі, мистецтві, поезії, науці і релігії опромінюють вірші Західно-східного дивана. Ті ж якості проявляються в «Розмовах в прозі і у віршах», «Орфических первоглаголах», а також в «Розмовах з І. П. еккерманом», опублікованих в останнє десятиліття життя поета, коли він закінчував «Вільгельма Мейстера» і «Фауста» . Помер Гете у Веймарі 22 березня 1832.

Статуя Гете на Нівском проспекті в Санкт-Петербурзі
Слайд 11

Статуя Гете на Нівском проспекті в Санкт-Петербурзі

Вітраж с портретом Гете
Слайд 12

Вітраж с портретом Гете

Йоганн Вольфганг фон Гете Слайд: 13
Слайд 13
ВИГОТОВИВ І ПІДГОТОВИВ УЧЕНЬ 5-А КЛАСА ДАВИДЧЕНКО ДМИТРО
Слайд 14

ВИГОТОВИВ І ПІДГОТОВИВ УЧЕНЬ 5-А КЛАСА ДАВИДЧЕНКО ДМИТРО

Список похожих презентаций

Советы как сделать хороший доклад презентации или проекта

  1. Постарайтесь вовлечь аудиторию в рассказ, настройте взаимодействие с аудиторией с помощью наводящих вопросов, игровой части, не бойтесь пошутить и искренне улыбнуться (где это уместно).
  2. Старайтесь объяснять слайд своими словами, добавлять дополнительные интересные факты, не нужно просто читать информацию со слайдов, ее аудитория может прочитать и сама.
  3. Не нужно перегружать слайды Вашего проекта текстовыми блоками, больше иллюстраций и минимум текста позволят лучше донести информацию и привлечь внимание. На слайде должна быть только ключевая информация, остальное лучше рассказать слушателям устно.
  4. Текст должен быть хорошо читаемым, иначе аудитория не сможет увидеть подаваемую информацию, будет сильно отвлекаться от рассказа, пытаясь хоть что-то разобрать, или вовсе утратит весь интерес. Для этого нужно правильно подобрать шрифт, учитывая, где и как будет происходить трансляция презентации, а также правильно подобрать сочетание фона и текста.
  5. Важно провести репетицию Вашего доклада, продумать, как Вы поздороваетесь с аудиторией, что скажете первым, как закончите презентацию. Все приходит с опытом.
  6. Правильно подберите наряд, т.к. одежда докладчика также играет большую роль в восприятии его выступления.
  7. Старайтесь говорить уверенно, плавно и связно.
  8. Старайтесь получить удовольствие от выступления, тогда Вы сможете быть более непринужденным и будете меньше волноваться.

Информация о презентации

Дата добавления:8 Августа 2019
Категория:Литература
Классы:
Содержит:14 слайд(ов)
Поделись с друзьями:
Скачать презентацию
Смотреть похожие презентации Смотреть советы по подготовке презентации