» » » Теорія відносності

Презентация на тему Теорія відносності

tapinapura

Презентацию на тему Теорія відносності можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : Физика. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 12 слайдов.

скачать презентацию

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Теорія відносності
Слайд 1

Теорія відносності Альберта Ейнштейна

Слайд 2: Презентация Теорія відносності
Слайд 2

Альберт Ейнштейн

Альберт Ейнштейн (1879-1955) - фізик-теоретик, один із засновників сучасної фізики, лауреат Нобелівської премії, іноземний член-кореспондент РАН (1922) і іноземний почесний член АН СРСР(1926). Народився в Німеччині. Створив приватну (1905) і загальну (1907-16) теорії відносності.

Слайд 3: Презентация Теорія відносності
Слайд 3

Приватна теорія відносності

Найбільшу популярність Ейнштейну принесла теорія відносності, викладена ним вперше в 1905 р. у статті «До електро-динаміці рухомих тіл».

Слайд 4: Презентация Теорія відносності
Слайд 4

Він сформулював два найважливіших постулату: 1) всі закони фізики однаково застосовні в будь-інерціальній системі звіту і не повинні мінятися при перетвореннях Лоренца; 2) світло завжди поширюється у вільному просторі з однією і тією ж швидкістю, незалежно від руху джерела.

Слайд 5: Презентация Теорія відносності
Слайд 5

Ейнштейн висунув дивовижний і на перший погляд парадоксальний постулат, що швидкість світла для всіх спостерігачів, як би вони не рухалися, однакова.

Слайд 6: Презентация Теорія відносності
Слайд 6

Принцип відносності був поширений на електродинаміку і інші області фізики. Це призвело до встановлення важливого універсального співвідношення між масою (М), енергією (Е) і імпульсом (Р): E 2 = М 2 × c 4 + P 2 × с 2 (де с - швидкість світла)

Слайд 7: Презентация Теорія відносності
Слайд 7

Загальна теорія відносності

У результаті спільних зусиль Ейнштейна та його колишнього студентського товариша М. Гроссмана в 1912 р. з'явилася стаття «Начерк узагальненої теорії відносності», а остаточне формулювання теорії датується 1915

Слайд 8: Презентация Теорія відносності
Слайд 8

Вдалося знайти принципово новий підхід до вирішення проблеми, поставленої ще І. Ньютоном: який механізм передачі гравітаційної взаємодії між тілами і що є переносником цієї взаємодії. Відповідь була приголомшливо несподіваною: у ролі такого посередника виступала сама «геометрія» простору - часу.

Слайд 9: Презентация Теорія відносності
Слайд 9

Будь-яке масивне тіло, з Ейнштейну, викликає навколо себе «викривлення» простору і будь-яке інше тіло, що рухається в такому «викривленому» просторі, відчуває вплив першого тіла.

Слайд 10: Презентация Теорія відносності
Слайд 10

В основі загальної теорії відносності лежить принцип еквівалентності - локальної нерозрізненості сил тяжіння і сил інерції, що виникають при прискоренні системи відліку.

Слайд 11: Презентация Теорія відносності
Слайд 11

Висновок

Теорія відносності А. Ейнштейна - фізична теорія, що розглядає просторово-часові властивості фізичних процесів. Приватна теорія відносності -теорія, що описує властивості простору-часу в наближенні, коли полями тяжіння можна знехтувати. Загальна теорія відносності - теорія, що описує властивості простору-часу в наближенні при наявності полів тяжіння.

Слайд 12: Презентация Теорія відносності
Слайд 12

Презентацію виконував: учень 10 А класу НВК им. В. Чорновола м Южного Вєтроумов Сергій

Список похожих презентаций

  • Яндекс.Метрика
  • Рейтинг@Mail.ru