Презентация на тему Слабая сила

tapinapura

Презентацию на тему Слабая сила можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : Биология. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 6 слайдов.

скачать презентацию

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Слабая сила
Слайд 1

Автор Бойко Юлія Володимирівна 9-В клас Новогуйвинської гімназії Педагогічний керівник Ярова-Боровик Марія Яківна Вчитель біології Новогуйвинської гімназії

«Слабка сила»

Слайд 2: Презентация Слабая сила
Слайд 2

Генна інженерія (ГІ) займається тим, що бере гени і частини ДНК одного виду, наприклад, риби, і пересаджує їх в клітини іншого, наприклад, помідора. Для цього ГІ розпорядженні набором різних технологій для того, щоб розрізати ДНК довільно або в певних ділянках гена. Як відомо, віруси - дуже активні елементи. Нічого, або майже нічого, не може зупинити їх, варто їм знайти нову жертву, вірніше, господаря. Вони тут же вбудовують свою генетичну інформацію в ДНК клітини хазяїна (наприклад, людини), розмножуються, заражають сусідню клітину і множаться знову. Це можливо, оскільки віруси виробили дуже сильні промотори, які змушують клітину-господарку постійно "читати" ці промотори і виробляти білки вірусу. Якщо просто взяти сигнальний елемент (промотор) вірусу рослини і помістити його в початок інформаційного блоку гена риби, то вийде комбінований ген риби й вірусу (генно-інженерна конструкція), який можна змусити працювати в рослині, коли (і якщо) буде потрібно.

Слайд 3: Презентация Слабая сила
Слайд 3

Бути може, все це звучить просто чудово, та ось тільки зупинити це процес абсолютно неможливо - його не вимкнути. Сама рослина більше не має права голосу в процесі роботи нового гена, навіть коли це постійне примусове виробництво "нового" продукту і послаблює рослину і погіршує його ріст і розвиток. Мінімальний промотор, що зв'язує РНК-полімеразу, як правило, недостатній для забезпечення помітного, а тим більше тканеспеціфічного рівня транскрипції. Набір відомих до теперішнього дню промоторів досить різноманітний і постійно поповнюється. Конститутивні промотори застосовуються для напрацювання істотних кількостей продукту гена в усій рослині.

Слайд 4: Презентация Слабая сила
Слайд 4

Крім конститутивних, відомо велика кількість специфічних промоторів, які активні лише в окремих органах, тканинах або клітках, або на окремих стадіях онтогенезу рослини. Прикладом може служити промотор гена пататіна картоплі, який працює практично тільки в бульбах. Є також промотори, активність яких проявляється в листі, коренях, меристемах та інших місцях специфічної локалізації. Інтенсивно вивчаються і використовуються також індуцибельної промотори, які активуються лише за певних умов: температури, освітлення, концентрації фітогормонів і т.д. Багато з таких промоторів досить універсальні, наприклад, деякі промотори генів теплового шоку.

Слайд 5: Презентация Слабая сила
Слайд 5

Особливий інтерес представляють промотори, індуковані низькомолекулярними хімічними ефекторами, часто не властивими рослинам. Є промотор, індукує при механічному стресі (поранену) або при обробці рослин елісітором. Використання такого промотора, сполученого з цільовим геном, дає можливість вирощувати трансгенні рослини як звичайні аж до стадії збирання врожаю, а далі зрізка рослин індукує експресію цільового гена, продукт якого накопичується в зібраної біомасі.

Слайд 6: Презентация Слабая сила
Слайд 6

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Список похожих презентаций

  • Яндекс.Метрика
  • Рейтинг@Mail.ru