Bonnie and Slide
» » » Шкільне повітря заважає навчанню

Презентация на тему Шкільне повітря заважає навчанню

tapinapura
Рейтинг:
Категория: Биология
Дата добавления: 10-08-2019
Содержит:9 слайдов

Презентацию на тему Шкільне повітря заважає навчанню можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : Биология. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 9 слайдов.

скачать презентацию

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Шкільне повітря заважає навчанню
Слайд 1

Шкільне повітря заважає навчанню

Слайд 2: Презентация Шкільне повітря заважає навчанню
Слайд 2

Вчені, схоже, знайшли відповідь, чому учні деяких класів насилу засвоюють новий матеріал. Як з'ясували співробітники Інституту клінічної фізіології з міста Піза (Італія), в школах багатьох європейських країн (Норвегії, Швеції, Данії, Франції та Італії) якість повітря у класних кімнатах залишає бажати кращого і не відповідає міжнародним стандартам за змістом CO 2 і твердих частинок. А це, в свою чергу, не тільки знижує концентрацію учнів та ускладнює сприйняття ними матеріалу, але серйозно ускладнює навчальний процес, провокуючи школярів прогулювати заняття.

Слайд 3: Презентация Шкільне повітря заважає навчанню
Слайд 3

Всім відомо, що під час дихання ми виділяємо в повітря вуглекислий газ (CO 2 ). При великому скупченні людей в приміщенні концентрація CO 2 підвищується. У нормальному кімнатному повітрі приблизно 21% кисню і тільки 0,03% CO 2 . Видихуваний нами повітря, навпаки, містить тільки 14% кисню і 5,6% вуглекислого газу. Виходить, без провітрювання кількість вуглекислого газу в приміщенні збільшується більш ніж в 100 разів. А повітря вже вважається токсичним при концентрації СО 2 - 2,5%.

Слайд 4: Презентация Шкільне повітря заважає навчанню
Слайд 4

Уявіть собі кімнату 60 м3, в якій знаходяться всього 10 учнів старших класів. Кожен з них в хвилину вдихає і видихає 8 л повітря. Таким чином, кожен на годину вдихається і видихається приблизно 0,5 м3. На кількість кисню в повітрі це надасть зовсім невеликий вплив - через 1:00 він зменшиться з 21 до 20,3%. Але ось СО 2 збільшиться в десять разів - з 0,03% до 0,5%. Звичайно, від такої концентрації ніхто не помре, але те, що така кількість CO 2 однозначно зробить вплив на самопочуття школяра, це факт.

Слайд 5: Презентация Шкільне повітря заважає навчанню
Слайд 5

Наслідки для здоров'я

Окрім зниження концентрації погана якість повітря може мати й інше негативний вплив. Епідеміологічні дослідження довели, що підвищення CO 2 часто пов'язано з прогулами учнів. Концентрація CO 2 наприкінці години близько 1300-1400 чнм веде до прогулів уроків 10-20% учнів. Одне з останніх досліджень довело, що оцінки учнів також безпосередньо залежать від якості повітря - діти, які сиділи в добре провітреному приміщенні, показували кращий результат тесту по математики, ніж ті, хто знаходився в задушливих класах.

Слайд 6: Презентация Шкільне повітря заважає навчанню
Слайд 6

Проблема ще й у тому, що діти не просто спокійно сидять півдня в класних кімнатах, але досить активно спілкуються, бігають по класу на перерві і навіть на уроці. А під час занять з фізики, хімії та на уроках праці діти ще й працюють з різними матеріалами. При всьому цьому в приміщеннях піднімається тонка пил. Експертами було встановлено, що тонкі і ультратонкі частинки можуть потрапляти в легеневі альвеоли, далі в систему кровообігу - все це призводить до серйозних проблем для здоров'я.

Слайд 7: Презентация Шкільне повітря заважає навчанню
Слайд 7
Слайд 8: Презентация Шкільне повітря заважає навчанню
Слайд 8

Вплив же аерозольних частинок (пил, частинки крейди, паперу, клею, фарб і елементів миючих засобів) порушує проходження повітря по носової порожнини. А це, в свою чергу, може призводити до гіпоксії (зниження концентрації кисню в крові) та хронічних захворювань дихальної системи.

Слайд 9: Презентация Шкільне повітря заважає навчанню
Слайд 9

У зимову пору року класи погано провітрюються, і це, звичайно ж, відбивається на якості повітря. Чим нижче температура на вулиці, тим вище концентрація CO 2 у класах. Ще треба завжди враховувати, що кількість CO 2 залежить від віку учнів - чим старше діти, тим більше CO 2 . Звичайно, буде помилковим вважати, що відкривши 2-3 вікна під час короткої зміни, можна зробити якість повітря в класі ідеальним. Але навіть такі спроби провітрювання краще, ніж не відкривати вікна взагалі. Часто буває, що стулку вікна тільки трохи відкривають. Через це приміщення провітрюється нерівномірно, що також призводить до того, що в кінці навчального дня концентрація CO 2 в повітрі сильно піднімається. Через це погіршується здатність школярів до навчання, послаблюється концентрація на тлі загальної втоми або почуття голоду.

Список похожих презентаций