» » » Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Виховна година Ми за здоровий спосіб життя

Презентация на тему Виховна година Ми за здоровий спосіб життя


Презентацию на тему Виховна година Ми за здоровий спосіб життя можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : Обществознание. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 32 слайда.

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 1
Виховна година

«Ми – за здоровий спосіб життя. Куріння –або життя»»

Слайд 2: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 2
МЕТА :

надавати реальну допомогу кожному учневі з розвитку позитивних якостей, необхідних для повноцінного життя; привернути увагу учнівської молоді до власного здоров'я; постійно пропагувати принципи здорового способу життя; інформувати дітей про вплив згубних звичок на їх здоров'я; розвивати уміння і навички здорового способу життя; залучати батьків та широку громадськість до утвердження принципів здорового способу життя.

Слайд 3: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 3

допомогти підліткам сформувати особисту думку щодо куріння на підставі інформації негативного впливу куріння на різні органи і загальний стан людини, соціальні аспекти. Створення резервів здоров'я для підвищення життєздатності молодого покоління.

Слайд 4: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 4

«Найбільша перемога - це перемога над собою, а найганебніше - це бути переможеним своїми пристрастями» (Х.Демокріт)

Слайд 5: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 5

Посієш вчинок — пожнеш звичку, посієш звичку — пожнеш характер, посієш характер — пожнеш долю.

Слайд 6: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 6

ДОВІДКОВЕ БЮРО (словник)

Звичка – поведінка, спосіб дій, схильність до чогось, які стали для кого – небудь в житті звичними, постійними.

Слайд 7: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 7
Що таке звичка?

Коли людина виконує якісь дії постійно, підсвідомо у неї виникає бажання або необхідність робити їх знову – це і є звичка. Звичка є важливим аспектом життя людини, стосовно здоров’я людини, її способу життя. Звички можуть бути корисними і шкідливими.

Слайд 8: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 8
ЗВИЧКИ корисні шкідливі
Слайд 9: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 9
Асоціативний кущ Корисні звички
Слайд 10: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 10

Важливими звичками, які сприяють зміцненню здоров'я дівчат і хлопців, є пунктуальність, охайність, ввічливість, заняття спортом, виконання ранкової гімнастики, дотримання правил особистої гігієни. Вичищені звечора черевики, вчасний телефонний дзвінок, ранкова зарядка, виконане прохання батька чи матері - теж початок формування корисних звичок. Вони допомагають дотримуватися розпорядку дня, не втомлюватися не дратуватися через прикрі дрібниці, радувати рідних і друзів, добре вчитися, зберігати здоров'я. Корисні звички саме тому так і називаються, бо приносять людині користь.

Корисних звичок існує багато

Слайд 11: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 11
Шкідливі звички
Слайд 12: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 12

Шкідливі звички і здоров‘я

Шкідливими звичками є неорганізованість, брехливість, переїдання, куріння,вживання алкоголю, наркотиків і токсичних речовин, азартні ігри. Навіть міцна від народження людина під впливом шкідливих звичок поступово втрачає здоров'я. Шкідливі звички поволі знищують захисні сили організму й навіть можуть призвести до серйозних захворювань. Здавалося б, дрібниця - викинута порожня пляшка біля урни, вчасно не повернута другові книжка, маленька брехня батькам. Та непомітно такі вчинки стають звичками. На жаль, шкідливими. Адже неохайність, безвідповідальність, нечесність характеризують людину, на яку не можна покластися в житті. Ніхто не хоче мати безвідповідального, нечесного, неохайного друга. Приклади шкідливих звичок: облизую пальці, гризу нігті, сьорбаю, коли їм, колупаюся в носі, кидаю сміття, сварюся, не реагую на зауваження, б'юсь, не допомагаю вдома, лінуюся прибирати, багато сиджу за комп'ютером, телевізором, пізно лягаю, не буваю на вулиці, не люблю митися і прати білизну, їм багато солодкого, не роблю гімнастику, пробував курити тощо.

Слайд 13: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 13

Куріння- шкідлива звичка

Слайд 14: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 14

Легенда про тютюн Чортове зілля

Летів якось чорт. Та кудись задивився Й на вербу суху животом настромився. І здох. Може, правда, а може брехня – Посипалася з чорта того порохня. Ішли мужики. Порохню найшли: Вони недалечко там поле орали. Кишені діряві були, як на зло, Тож, чортове зілля повсюди зійшло. Понюхали – листя духмяним здалося. Комусь до смаку воно дуже прийшлося. «Ти ба!» - мовив хтось, і від цього «ти ба» З’явилася назва у зілля – ТАБАК. Багато з тих пір табаку розвелося. Пізніше курити його повелося. А хтось, кажуть, сплюнув і вигукнув:»Тю!» З’явилась у зілля ще й назва «ТЮТЮН»

Слайд 15: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 15
ІСТОРІЯ ТЮТЮНУ

Куріння тютюну має більше, ніж 500-річну історію. Відкриття Христофором Колумбом в 1492 році Америки пов’язано з відкриттям європейцями багатьох нових для них рослин, серед яких був і тютюн. Незважаючи на заборону великого мореплавця, деякі з його моряків таємно привезли листя та насіння тютюну в Європу. Особливо популярним тютюн став в XVII –XVIII столітті.

Слайд 16: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 16
Що таке тютюн?

Тютюн — це однорічна рослина з родини пасльонових, висушені листки якої після спеціальної обробки подрібнюють і використовують для куріння. До складу листків тютюну входять такі речовини як нікотин, білки, вуглеводи, органічні кислоти, смоли і ефірні олії. Основна особливість тютюну, завдяки якій він відрізняється від інших рослин родини пасльонових, — вміст нікотину.

Слайд 17: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 17
Нікотин

Нікотин — одна з найсильніших рослинних отрут, основна складова частина тютюнового диму. У чистому вигляді це безбарвна оліїста рідина неприємного запаху, гірка на смак. Вона добре розчиняється у воді, спирті, ефірі й легко проникає крізь слизові оболонки порожнини рота, носа, бронхів, шлунку. Давно вже став звичним плакат — “ Крапля нікотину вбиває коня!” Але ж таки справді вбиває! Велика гарна тварина падає від краплини страшної отрути. Дуже чутливі до нікотину птахи, ссавці а також риби і земноводні. Наприклад, якщо змочити кінчик скляної палочки нікотином і доторкнутися нею до дзьоба горобця, то він загине. Також краплина нікотину призводить до загибелі всіх риб в акваріумі.

Слайд 18: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 18

Чому ж людина палить?

Результати досліджень свідчать про те, що багато курців набули цієї звички у підлітковому віці. Тиск збоку товаришів і бажання бути схожим на дорослих спонукає багатьох підлітків до паління. Цю згубну звичку важко перебороти, оскільки тютюновий дим містить нікотин, який спричиняє наркотичну залежність у людини, що палить.

Слайд 19: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 19
ПАЛІННЯ

Паління виключно шкідливо впливає на стан серцево – судинної системи. Особливо чутливі до нікотину судини серця. У результаті звуження судин після кожної випадкової цигарки, які часто повторюються, може виникнути порушення кровопостачання, живлення міокарда – ішемічна хвороба серця та її важкі ускладнення. Під час паління тютюновий дим безпосередньо діє слизову оболонку рота і може стати причиною її запалення, та раку. Аміак, що входить до складу тютюнового диму, спричиняє запалення ясен. Наявність у курців запальних процесів порожнини рота і каріозних зубів зумовлює неприємний запах із рота. Нікотин, який ковтає курець разом із слиною, подразнює слизову оболонку шлунково - кишкового тракту, спричиняє її запалення. Паління негативно впливає також на функцію печінки. Посилене паління впливає і на вітамінний обмін, у результаті чого кількість деяких вітамінів в організмі суттєво зменшується, особливо вітаміну С. Дефіцит вітаміну С розвивається також і у пасивних курців.

Слайд 20: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 20
ПАСИВНЕ КУРІННЯ

Це перебування людей, які не курять, у приміщенні, де інші люди курять тривалий час. У людей, які не курять, з”являються хвороби, притаманні курцям.

Слайд 21: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 21

Пасивне куріння приводить до активного куріння, це зашкоджує здоров”ю.

Слайд 22: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 22

Курять батьки – страждають діти

Слайд 24: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 24

НІКОТИН – ВОРОГ ЗДОРОВ”Я

Слайд 25: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 25
ЗНАЙ ПРО ЦЕ
Слайд 26: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 26

Хвороба від паління - перші кроки до падіння.

Слайд 28: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 28

Куріння та його вплив на організм людини стають сьогодні соціальною і медичною проблемами.

Доведено, що куріння тютюну є великою небезпекою для здоров'я і призводить до виникнення різних захворювань, які спричиняються до передчасної смерті людей. Виявляється, що смертність від раку легень серед курців у 20 разів вища, ніж серед тих, що не курять. Також курці в 13 разів частіше хворіють на стенокардію (захворювання серця) і в 10 разів частіше — на виразкову хворобу шлунка. Як правило, курець живе на 6-8 років менше, ніж його ровесник, який не курить.

Слайд 29: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 29
ПОДУМАЙ! НЕ ПАЛИ!
Слайд 30: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 30
Прислів’я

Найбільше багатство- це здоров’я. БуНайбільше багатство- це здоров’я. Було б здоров’я, все інше наживеться. Як нема сили, то й світ немилий. Бережи одяг, доки новий, а здоров’я, доки молодий. Без здоров’я нема щастя. Весела думка – половина здоров’я. Здоров’я маємо - не дбаємо, а втратимо - плачемо. Здоров’я - дорожче за багатство. ло б здоров’я, все інше наживеться. Як нема сили, то й світ немилий. Бережи одяг, доки новий, а здоров’я, доки молодий. Без здоров’я нема щастя. Весела думка – половина здоров’я. Здоров’я маємо - не дбаємо, а втратимо - плачемо. Здоров’я - дорожче за багатство.

Слайд 31: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 31
ВИСНОВКИ

Мати або не мати шкідливої звички - справа глибока особисте. Адже нікому немає справи, якщо ви, сидячи у себе удома, гризете нігті, п'єте вже третю чашку кави і одночасно строчите СМС-КИ із швидкістю світла. Ваше дозвілля - на що хочете, на те і витрачайте. Але якщо вам закортіло гордо заявити про себе "Без шкідливих звичок" або якщо здоров'я вже не дозволяє ці самі звички, то, можливо, вам потрібно буде вести здоровий спосіб життя!

Слайд 32: Презентация Виховна година Ми за здоровий спосіб життя
Слайд 32

Ангеле Божий, охоронителю мій, Завжди на сторожі, біля мене стій, Від зла людського в час лихий укрий, Кожної днини, кожної миті, Будь охороною тіла й душі.


Другие презентации по обществознанию  • Яндекс.Метрика
  • Рейтинг@Mail.ru