- Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт

"Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт" презентация, проект, доклад

Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13
Слайд 14
Слайд 15
Слайд 16
Слайд 17
Слайд 18
Слайд 19
Слайд 20
Слайд 21
Слайд 22
Слайд 23
Слайд 24
Слайд 25
Слайд 26
Слайд 27
Слайд 28
Слайд 29

Презентацию на тему Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет проекта: История. Красочные слайды и иллюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать доклад - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 29 слайд(ов).

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 1

Внесок українців у світову культуру, науку,МЕДИЦИНУ ТА СПОРТ

Слайд 2: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 2
Слайд 3: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 3

Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилася, де промайнуло її дитинство, дитинство з дивосвітом-казкою, з материнською ласкою у затишній батьківській оселі. То родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини. То її велике «Я», з якого починається людина, родина, батьківщина і вся наша велична й неповторна у світі Україна. Її красою захоплювались поети, художники та композитори. Багата славетними іменами та подіями й українська історія. Нашими національними символами є прадавні першокнязі київські та їхні на-щадки: княгиня Ольга, князі Святослав, Володимир Великий, Ярослав Мудрий, славний співець Боян, літописець Нестор, а в часи ближчі — славні козацькі гетьмани, кошові й полководці: Дмитро Вишневецький, Самійло Кішка, Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький. В Україні працюють учені, яких знає весь світ. Назвемо хоча б найвідоміші імена

Слайд 4: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 4
Слайд 5: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 5

«Козацькому роду - нема переводу»

Богдан Хмельницький Дмитро Вишневецький

Дмитро Вишневецький

Слайд 6: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 6

В науковому світі об'єктивно стверджено, що Михайло Грушевський є найвидатнішим українським істориком, який своїми дослідженнями, зокрема монументальною «Історією України-Руси», заклав твердий фундамент під розвиток української наукової історіографії.

Слайд 7: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 7

«Караюсь, мучусь , але не каюсь»

Слайд 8: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 8

Катерина Білокур Тетяна Яблонська

Слайд 9: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 9

МАЙБУТНЄ В ЇХНІХ РУКАХ

Слайд 10: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 10
Слайд 11: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 11

Україна — батьківщина 5 Нобелівських лауреатів

1908 рік - Ілля Мечніков, знаменитий бактеріолог і імунолог. Народився в селі Іванівка Куп’янського уїзду на Харківщині. Вчений був удостоєний Нобелівської премії в галузі фізіології і медицини разом з Паулем Ерліхом за дослідження по імунології.

Слайд 12: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 12

1952 рік - Зельман Ваксман, уродженець міста Прилуки на Черкащині. Нобелівську премію як вчений США він отримав в галузі медицини “за відкриття стрептоміцину - першого антибіотика, ефективного при лікуванні туберкульозу”.

Слайд 13: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 13

1966 рік - Шмуель Агнон, народився в місті Бучач Тернопільської області. Премія в галузі літератури була присуджена йому за “глибоко оригінальне мистецтво розповіді, навіяне єврейськими народними мотивами”.

Слайд 14: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 14

1981 рік - Роальф Гофман, уродженець Золочева на Львівщині. Вчений вважається великим американським спеціалістом в галузі органічної і квантової хімії. Нобелівську премію отримав спільно з Кенеті Фукуї “за розробку теорії протікання хімічної реакції, створеної ними незалежно один від одного”.

Слайд 15: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 15

1992 рік - Георгій Шарпак, народився на Рівненщині. У восьмирічному віці разом з сім’єю емігрував до Франції. Нобелівську премію він отримав за розробку детектора елементарних часток.

Слайд 16: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 16

Сьогодні винаходи українських вчених мало відомі в світі. Але ж наші співвітчизники залишили глибокий слід в історії світової науки. Згадаємо лиш декілька вчених українського походження.

Слайд 17: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 17

Пилипенко Анатолій Терентійович

Кістяківський Володимир Олександрович

Слайд 18: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 18

Микола Дмитрович Стражеско (1876-1952) - видатний терапевт.

Микола Васильович Скліфосовський (1836-1904) – видатний хірург .

Володимир Петрович Філатов (1875-1956) – видатний офтальмолог.

Микола Михайлович Амосов (1913-2002) – видатний хірург і винахідник.

Слайд 19: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 19

Родоначальник “Катюші”

Олександр Дмитрович Засядько народився в 1779 р. в с. Лютенка (нині Гадяцький район Полтавської області) в родині головного гармаша (артилериста) Запорозької Січі. Після служби в армії і, виходу у відставку Олександр Дмитровичпродавши маєток батька, вирішив витратити всі гроші на створення ракетної зброї. Кілька років наполегливої праці принесли свої плоди - були створені ракети, які прицільно вражали ціль на відстані 6 кілометрів. Цей принцип взяли за основу при створенні знаменитих “катюш”, завдяки яким, як вважають деякі історики, вдалося змінити хід Другої світової війни.

Багатьом з нас відоме прізвище Засядько. Для більшості українців воно асоціюється з міністром вугільної промисловості СРСР при Сталіні, на честь якого названа українська шахта, де стаються аварії. Однак мало хто знає, що предка міністра вуглепрому - Олександра Засядька - вважають родоначальником сучасної ракетної артилерії.

Слайд 20: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 20

Вертоліт київського хлопчини

Ще одним видатним українцем, ім’я якого змінило хід історії, є Ігор Іванович Сікорський. Він народився 1889 року в Києві. Вже з дитинства захоплювався авіамоделюванням. Свій перший невеликий вертоліт з приводом від гумового жгута Сікорський побудував у 12 років. А в 20 на його рахунку було вже дві серйозні роботи. Правда, перші машини Сікорський так і не зміг підняти в повітря разом з пілотом. Після цього вчений зайнявся конструюванням літаків.

“Гранд”, “Руський витязь”, “Ілля Муромець” - ці багатодвигунні літаки були створені на Російсько-Балтійському заводі під керівництвом Сікорського. Всього за роки Першої світової війни було побудовано 75 чотиридвигунних бомбардувальників Сікорського.

Створенням літаків Сікорський зайнявся і в США, куди емігрував після Жовтневої революції. Але своє захоплення вертольотами не забув, повернувшись до нього наприкінці 1930-х років. Цього разу спроба була успішною. Вертольоти Сікорського встановили кілька світових рекордів; їх закуповували різні цивільні державні агентства і авіакомпанії, а також армія. Найвідоміша розробка Сікорського - вертоліт S-51, котрий широко застосовувався у бойових операціях.

Слайд 21: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 21
Слайд 22: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 22

Знаменитий зварювальник

Перелік видатних українських вчених був би неповним без Євгена Оскаровича Патона - видатного спеціаліста в галузі зварювання і мостобудування. Народився майбутній український вчений в Ніцці в сім’ї російського дипломата. Освіту отримав в Німеччині і Росії.

Патон першим сформулював принципи розрахунку і побудови клепаних мостів. Але світову славу він здобув як розробник технології зварювання спеціальних сталей. В роки війни його розробки були впроваджені у оборонну промисловість. Саме завдяки Патону і його розрахункам вдалося у вісім (!) разів знизити затрати при виготовленні танка Т-34. Уже після війни вчений спрямував свою діяльність в мирне русло. Він - автор більше 100 зварних мостів. Один з найбільших його проектів - міст Патона в Києві.

Слайд 23: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 23
Слайд 24: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 24

Дмитро Іваненко. Уродженець Полтавщини. Автор протонно-нейтронної моделі ядра атома, яку ви неодмінно вчили у школі, людина, яка виправила помилки Резерфорда та Гейзенберга. В числі його учнів, зокрема, Курчатов (хоча прожив Іваненко значно довше за Курчатова і помер аж 1994 року).

Модель ядра атома

Слайд 25: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 25

Валентин Глушко. Людина №2 після Корольова у космонавтиці радянської доби, одесит, завжди підкреслював в анкетах – «українець», вчений-фізик, конструктор.Двигуни, створені КБ Валентина Глушка, підняли у космос перший штучний супутник Землі, першу автоматичну наукову станцію, що сягнула Місяця, першу пілотовану орбітальну станцію «Салют», першу автоматичну станцію, що здійснила м‘яку посадку на поверхню Марса, зрештою, унікальний орбітальний літак «Буран». Досі російська космонавтика використовує двигуни, створені КБ Глушка. Надпотужний носій «Енергія», що виводив на навколоземну орбіту масу понад 100 тонн, був запущений 1987 року.

Після Корольова

Слайд 26: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 26

Україна — держава із добре розвинутими спортивними традиціями як у любительському спорті, так і в професійному спорті високих досягнень.

Слайд 27: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 27

Всесвітньо відомі українські боксери Володимир і Віталій Клички

Слайд 28: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 28

Бубка Сергій Назарович (1963 р.н.) легкоатлет, багаторазовий чемпіон та рекордсмен світу, Європи, Олімпійських ігор.

Слайд 29: Презентация Взнос украинцев в культуру, медицину и спорт
Слайд 29

Це лише декілька видатних українців. Та їх ще десятки,сотні,тисячі …

Список похожих презентаций

Советы как сделать хороший доклад презентации или проекта

  1. Постарайтесь вовлечь аудиторию в рассказ, настройте взаимодействие с аудиторией с помощью наводящих вопросов, игровой части, не бойтесь пошутить и искренне улыбнуться (где это уместно).
  2. Старайтесь объяснять слайд своими словами, добавлять дополнительные интересные факты, не нужно просто читать информацию со слайдов, ее аудитория может прочитать и сама.
  3. Не нужно перегружать слайды Вашего проекта текстовыми блоками, больше иллюстраций и минимум текста позволят лучше донести информацию и привлечь внимание. На слайде должна быть только ключевая информация, остальное лучше рассказать слушателям устно.
  4. Текст должен быть хорошо читаемым, иначе аудитория не сможет увидеть подаваемую информацию, будет сильно отвлекаться от рассказа, пытаясь хоть что-то разобрать, или вовсе утратит весь интерес. Для этого нужно правильно подобрать шрифт, учитывая, где и как будет происходить трансляция презентации, а также правильно подобрать сочетание фона и текста.
  5. Важно провести репетицию Вашего доклада, продумать, как Вы поздороваетесь с аудиторией, что скажете первым, как закончите презентацию. Все приходит с опытом.
  6. Правильно подберите наряд, т.к. одежда докладчика также играет большую роль в восприятии его выступления.
  7. Старайтесь говорить уверенно, плавно и связно.
  8. Старайтесь получить удовольствие от выступления, тогда Вы сможете быть более непринужденным и будете меньше волноваться.

Информация о презентации

Дата добавления:19 Сентября 2019
Категория:История
Содержит:29 слайд(ов)
Поделись с друзьями:
Скачать презентацию
Смотреть похожие презентации Смотреть советы по подготовке презентации