Презентация "Менделєєв" по химии – проект, доклад

Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13
Слайд 14
Слайд 15
Слайд 16
Слайд 17
Слайд 18
Слайд 19
Слайд 20
Слайд 21
Слайд 22
Слайд 23
Слайд 24
Слайд 25
Слайд 26

Презентацию на тему "Менделєєв" можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет проекта: Химия. Красочные слайды и иллюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать доклад - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 26 слайд(ов).

Слайды презентации

Д.І. Менделєєв. «Працею ви все зробите для рідних і для себе, а якщо будуть невдачі - нічого, спробуйте знову.» Д.І.Менделєєв
Слайд 1

Д.І. Менделєєв

«Працею ви все зробите для рідних і для себе, а якщо будуть невдачі - нічого, спробуйте знову.» Д.І.Менделєєв

Батько Д.І. Менделеєєва. Іван павлович Менделєєв закінчив Головний педагогічний інститут. Працював вчителем в Сибірі в місті Тобольск. Був директором гімназії. Женився з донькою багатого купця Корнильєва – Марії Дмитрівні. У них народилося 17 дітей, 9 - померло ще дітьми. Батько був хворий на катара
Слайд 2

Батько Д.І. Менделеєєва

Іван павлович Менделєєв закінчив Головний педагогічний інститут. Працював вчителем в Сибірі в місті Тобольск. Був директором гімназії. Женився з донькою багатого купця Корнильєва – Марії Дмитрівні. У них народилося 17 дітей, 9 - померло ще дітьми. Батько був хворий на катаракту і майже зовсім осліп, коли Дмитро був маленьким.

Мама Д.І. Менделєєва. Марія Дмитрівна була доброю вихователькою свої дітям: вечорами грала їм на фортепіано або читала вголос. Вона керувала скляним заводом в селі Аремзяни.
Слайд 3

Мама Д.І. Менделєєва.

Марія Дмитрівна була доброю вихователькою свої дітям: вечорами грала їм на фортепіано або читала вголос. Вона керувала скляним заводом в селі Аремзяни.

Д.І. Менделєєв. Народився 27 січня 1834 року в Тобольську в сім’ї директора гімназії. В сім’ї було 17 дітей. Дмитро був наймолодшим.
Слайд 4

Д.І. Менделєєв.

Народився 27 січня 1834 року в Тобольську в сім’ї директора гімназії. В сім’ї було 17 дітей. Дмитро був наймолодшим.

Дитинство Менделєєва. Дмитро в 4 роки навчився читати і читав багато, беручи книги з бібліотеки батька. Полюбляв спостерігати за життям звірів та птахів. В 7 років поступив у гімназію, але навчання його не дуже цікавило. Любив він тільки математику, фізику та літературу, яку викладав Петро Єршов, ав
Слайд 5

Дитинство Менделєєва.

Дмитро в 4 роки навчився читати і читав багато, беручи книги з бібліотеки батька. Полюбляв спостерігати за життям звірів та птахів. В 7 років поступив у гімназію, але навчання його не дуже цікавило. Любив він тільки математику, фізику та літературу, яку викладав Петро Єршов, автор «Коника-Горбоконика».

Юність Д.І. Менделєєва. Дмитро часто бував вдома у Єршових. Там він познайомився зі свою першою дружиною Феозвою Микитівною. Вона була на 6 років старшою за Дмитра. В 1862 році вони одружилися. Через декілька років народилися діти – син Володимир та донька Ольга. Тоді він уявити не міг, що проживе з
Слайд 6

Юність Д.І. Менделєєва.

Дмитро часто бував вдома у Єршових. Там він познайомився зі свою першою дружиною Феозвою Микитівною. Вона була на 6 років старшою за Дмитра. В 1862 році вони одружилися. Через декілька років народилися діти – син Володимир та донька Ольга. Тоді він уявити не міг, що проживе з нею більше двадцяти років.

Студентське життя вченого. В 1850 році після закінчення гімназії Менделєєв поступив в Петербурзький Головний педагогічний інститут і в 1855 році закінчив його з золотою медаллю. Під час навчання він дуже сильно зацікавився фізикою та хімією, зібрав величезну колекцію рослин Петербурзької губернії.
Слайд 7

Студентське життя вченого.

В 1850 році після закінчення гімназії Менделєєв поступив в Петербурзький Головний педагогічний інститут і в 1855 році закінчив його з золотою медаллю. Під час навчання він дуже сильно зацікавився фізикою та хімією, зібрав величезну колекцію рослин Петербурзької губернії.

Наукова та педагогічна діяльність Д.І. Менделєєва. Після закінчення інституту блискуче захистив дисертацію про ізоморфізм властивостей хімічних речовин, а потім з фізики. Два роки жив і працював в Німеччині. Там, в своїй квартирі влаштував лабораторію, де зробив перше важливе відкриття – довів існув
Слайд 10

Наукова та педагогічна діяльність Д.І. Менделєєва

Після закінчення інституту блискуче захистив дисертацію про ізоморфізм властивостей хімічних речовин, а потім з фізики. Два роки жив і працював в Німеччині. Там, в своїй квартирі влаштував лабораторію, де зробив перше важливе відкриття – довів існування температури абсолютного кипіння. В 1861 році Менделєєв повернувся в Петербург і працював викладачем в Сан-Петербурзькому університеті, в Інституті корпусу інженерів шляхів сполучення, в Миколаївській інженерній академії і училищі, в другому Кадетському корпусі. В 1864 році Менделєєва затвердили на посаді професора хімії Технологічного інституту.

Наукові праці Д.І. Менделєєва. Написав перший підручник по органічній хімії, підручник «Основи хімії». В 1865 році захистив докторську дисертацію «Роздуми про сполуку спирту з водою». В 1869 році 17 березня відкрив періодичний закон.
Слайд 11

Наукові праці Д.І. Менделєєва.

Написав перший підручник по органічній хімії, підручник «Основи хімії». В 1865 році захистив докторську дисертацію «Роздуми про сполуку спирту з водою». В 1869 році 17 березня відкрив періодичний закон.

Наукові відкриття і винаходи Менделєєва. В 1874 році він вивів загальне рівняння стану газу – закон Менделєєва- Клайперона. В 1878 році розробив гідратну теорію розчинів. В 1878 році літав на повітряній кулі під час сонячного затемнення. В 1890 році винайшов бездимний порох і налагодив його виробниц
Слайд 16

Наукові відкриття і винаходи Менделєєва.

В 1874 році він вивів загальне рівняння стану газу – закон Менделєєва- Клайперона. В 1878 році розробив гідратну теорію розчинів. В 1878 році літав на повітряній кулі під час сонячного затемнення. В 1890 році винайшов бездимний порох і налагодив його виробництво. Розробив прект льодоколу. Менделєєв написав майже 500 наукових робіт з фізики та хімії.

З щоденника Д.І. Менделєєва. « Чотири речі складають моє ім’я: періодичний закон, дослідження пружності газів, поняття розчинів як асоціацій і «Основи хімії». Це все моє багатство. Я не забрав його від когось, а створив сам, і я ним дорожу так сильно, як своїми дітьми.»
Слайд 20

З щоденника Д.І. Менделєєва

« Чотири речі складають моє ім’я: періодичний закон, дослідження пружності газів, поняття розчинів як асоціацій і «Основи хімії». Це все моє багатство. Я не забрав його від когось, а створив сам, і я ним дорожу так сильно, як своїми дітьми.»

Захоплення Д.І. Менделєєва. Менделєєв мав дивне захоплення – він виготовляв валізи та рамки для портретів. Матеріали купляв в Гостинному дворі. Якось, вибираючи в магазині потрібний крам, Д.І. Менделєєв почув за спиною запитання одного з покупців, котрий поцікавився: «Хто ця шанована людина?». «Таки
Слайд 21

Захоплення Д.І. Менделєєва

Менделєєв мав дивне захоплення – він виготовляв валізи та рамки для портретів. Матеріали купляв в Гостинному дворі. Якось, вибираючи в магазині потрібний крам, Д.І. Менделєєв почув за спиною запитання одного з покупців, котрий поцікавився: «Хто ця шанована людина?». «Таких людей потрібно знати, - з повагою в голосі відповів продавець. – Це ж майстер по валізах Менделєєв!»

«Спогади» С.Ю. Вітте. «Тому що, Менделєєв був і талановитішим, і мудрішим, ніж ті, що його оточували, він був критикований дуже сильно з усіх сторін … Тільки після його смерті, почали кричати, що ми втратили видатного російського вченого».
Слайд 23

«Спогади» С.Ю. Вітте

«Тому що, Менделєєв був і талановитішим, і мудрішим, ніж ті, що його оточували, він був критикований дуже сильно з усіх сторін … Тільки після його смерті, почали кричати, що ми втратили видатного російського вченого».

Останні роки життя Д.І. Менделєєва. В кінці свого життя у Менделєєва були хворі очі і навіть на певний час він осліп. Ділові папери йому зачитували вголос, розпорядження він диктував секретарю, а вдома наосліп продовжував клеїти валізи. Катаракту видалили, зір повернувся, але здоров’я вже було підір
Слайд 24

Останні роки життя Д.І. Менделєєва

В кінці свого життя у Менделєєва були хворі очі і навіть на певний час він осліп. Ділові папери йому зачитували вголос, розпорядження він диктував секретарю, а вдома наосліп продовжував клеїти валізи. Катаракту видалили, зір повернувся, але здоров’я вже було підірване. 20 січня 1907 року вчений помер. На Волківський цвинтар його проводжали 30 тисяч людей. Попереду несли плакат з періодичною таблицею, яка стала вічним пам’ятником Дмитру Івановичу. Сто перший елемент цієї таблиці називається «менделевій».

Висновки: Для Д.І.Менделєєва характерним було вміння повязати теорію з практикою, науку з промисловістю, використовувати наукове мислення і методи, характерні не тільки для природничих наук, але й для гуманітарних, а також для економіки і філософії. Це дозволило йому здійснити як глибокі теоретичні
Слайд 25

Висновки:

Для Д.І.Менделєєва характерним було вміння повязати теорію з практикою, науку з промисловістю, використовувати наукове мислення і методи, характерні не тільки для природничих наук, але й для гуманітарних, а також для економіки і філософії. Це дозволило йому здійснити як глибокі теоретичні узагальнення, так і конкретні винаходи в, здавалось би далеких галузях техніки: метрології, агротехніці, нафтохімії, металургії, аеро- і гідродинаміці. Це був вчений і педагог, чудовий батько і громадський діяч, до думки якого прислухалися всі. Це була історична особа.

Виконав: Учень 8 хб класу : Луців Віталій.
Слайд 26

Виконав:

Учень 8 хб класу : Луців Віталій.

Список похожих презентаций

Незнайка в стране химия

Незнайка в стране химия

Я – известный химик Незнайка. Я знаю все и все могу. Сейчас я взмахну волшебной палочкой и начнется извержение вулкана. Смотри! А теперь все за мной ...
«Задачи» химия

«Задачи» химия

- исследование задач по нанонауке; - ознакомление с наномиром: о достижениях нанохимии и нанотехнологии; - составление задач по нанонауке; - решение ...
М.В. Ломоносов и химия

М.В. Ломоносов и химия

- М.В. Ломоносов был создателем многих химических производств (неорганических пигментов, глазурей, стекла, фарфора). - Он разработал технологию и ...
Своя игра. Физика и химия

Своя игра. Физика и химия

Интегрированный урок ФИЗИКА+ХИМИЯ. Авторы: Орлова И.В., Шувалова Л.В. Муниципальное образовательное учреждение Фоминская средняя общеобразовательная ...
Строение вещества химия

Строение вещества химия

СТРОЕНИЕ ВЕЩЕСТВА. Основополагающий вопрос КАК УСТРОЕН МИР? Проблемные вопросы Из чего сделано все на Земле? Почему все устроено так, а не иначе? ...
Органическая химия "Жиры"

Органическая химия "Жиры"

Рацион питания Белки Жиры Углеводы 2а, 2б 1 4б, 5. Роль жиров в здоровом питании спортсменов. Жиры хорошо усваиваются организмом, имеют высокую калорийность, ...
Откуда ты, химия ?

Откуда ты, химия ?

Химические элементы. Роберт Бойль – впервые дал определение химического элемента. Джон Дальтон – впервые ввёл понятие атомного веса. А.М.Бутлеров ...
Аналитическая химия

Аналитическая химия

Определение. Аналити́ческая хи́мия — раздел химии, изучающий химический состав и структуру веществ; имеет целью определение элементов или групп элементов, ...
Аналитическая химия

Аналитическая химия

План доклада. Аналитическая химия (определение) Гармонизация терминологии по аналитической химии Роль терминологии Источники терминологии Цели и задачи ...
Азот химия

Азот химия

План урока:. История открытия Цели Нахождение в природе Строение и свойства атома и молекулы Физические и химические свойства Получение и применение ...
алюминий химия

алюминий химия

получение алюминия. Применение алюминия. ...
«Электролитическая диссоциация» химия

«Электролитическая диссоциация» химия

Электролитическая диссоциация. H2O. Процесс распада электролита на ионы при растворении его в воде или расплавлении называется электролитической диссоциацией. ...
«Окислительно-восстановительные реакции» химия

«Окислительно-восстановительные реакции» химия

СОДЕРЖАНИЕ:. 1. Какие реакции называются окислительно-восстановительными? 2. Что называют окислителем, восстановителем? 3. Окислительно-восстановительный ...
«Нуклеиновые кислоты» химия

«Нуклеиновые кислоты» химия

Цель урока: сформировать у студентов понимание взаимосвязанности и взаимозависимости веществ в клетке. Задачи урока: повторить строение и основные ...
Органическая химия

Органическая химия

история развития органической химии предмет органической химии особенности органических веществ Бутлеров теория строения органических соединений Бутлерова ...
Аналитическая химия

Аналитическая химия

Цель программы:. Фундаментальная подготовка магистрантов в области аналитической химии со знанием современных физико-химических методов анализа (хроматографических, ...
Органическая химия

Органическая химия

Органическая химия – химия углеводородов и их производных. Углеводороды (УВ) – простейшие органические вещества, молекулы которых состоят из атомов ...
Белки химия

Белки химия

Содержание. Определение Функции белков Источники аминокислот Строение полипептидной цепи Структура белка Химические свойства Превращения белков в ...
Органическая химия как наука

Органическая химия как наука

Содержание. Знакомство с историей возникновения науки органическая химия Органические вещества Схемы реакций Органическая химия Электронное строение ...
Бытовая химия

Бытовая химия

Цель исследования, изучить влияние препаратов бытовой химии на здоровье человека. Задачи исследования: 1. Изучить опасности современной бытовой химии; ...

Советы как сделать хороший доклад презентации или проекта

  1. Постарайтесь вовлечь аудиторию в рассказ, настройте взаимодействие с аудиторией с помощью наводящих вопросов, игровой части, не бойтесь пошутить и искренне улыбнуться (где это уместно).
  2. Старайтесь объяснять слайд своими словами, добавлять дополнительные интересные факты, не нужно просто читать информацию со слайдов, ее аудитория может прочитать и сама.
  3. Не нужно перегружать слайды Вашего проекта текстовыми блоками, больше иллюстраций и минимум текста позволят лучше донести информацию и привлечь внимание. На слайде должна быть только ключевая информация, остальное лучше рассказать слушателям устно.
  4. Текст должен быть хорошо читаемым, иначе аудитория не сможет увидеть подаваемую информацию, будет сильно отвлекаться от рассказа, пытаясь хоть что-то разобрать, или вовсе утратит весь интерес. Для этого нужно правильно подобрать шрифт, учитывая, где и как будет происходить трансляция презентации, а также правильно подобрать сочетание фона и текста.
  5. Важно провести репетицию Вашего доклада, продумать, как Вы поздороваетесь с аудиторией, что скажете первым, как закончите презентацию. Все приходит с опытом.
  6. Правильно подберите наряд, т.к. одежда докладчика также играет большую роль в восприятии его выступления.
  7. Старайтесь говорить уверенно, плавно и связно.
  8. Старайтесь получить удовольствие от выступления, тогда Вы сможете быть более непринужденным и будете меньше волноваться.

Информация о презентации

Ваша оценка: Оцените презентацию по шкале от 1 до 5 баллов
Дата добавления:6 марта 2019
Категория:Химия
Содержит:26 слайд(ов)
Поделись с друзьями:
Скачать презентацию
Смотреть советы по подготовке презентации