» » » Есхiл - батько трагедій
Есхiл - батько трагедій

Презентация на тему Есхiл - батько трагедій


Презентацию на тему Есхiл - батько трагедій можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : Литература. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 9 слайдов.

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Есхiл - батько трагедій
Слайд 1
Есхіл Батько трагедій
Слайд 2: Презентация Есхiл - батько трагедій
Слайд 2

Видатний давньогрецький драматург, за загальним визнанням, батько трагедії Есхіл жив і творив у період становлення афінської рабовласницької демократії. Народився, за свідченням античних вчених, бл. 525 р. до н. е. в Елевсіні поблизу Афін в аристократичній родині. Замолоду був свідком повалення тиранії Пісістратіда Гіппія і демократичних реформ Клісфена; у зрілому віці брав активну участь у війні греків проти агресивної перської деспотії: виявив неабияку мужність у битвах при Марафоні, був поранений при Саламіні, де греки завдали поразки величезному перському флоту, брав участь у битві при Платеях. Есхіл (бл. 525 – бл. 456 рр. до н.е.)

Слайд 3: Презентация Есхiл - батько трагедій
Слайд 3

В автоепітафії (епітафії, написаній самому собі) Есхіл жодного слова не говорить про себе як трагічного поета, а згадує лише свою воїнську звитягу: Тут Есхіла Афінського, Евфоріонова сина, Гели плодюча земля тіло його прийняла. Згадує гай Марафонський відвагу його, то ж і племя Довговолосих міфян – в битві пізнали її. У той же час його світова слава повязана зі служінням музі трагедійного мистецтва – Мельпомені.

Слайд 4: Презентация Есхiл - батько трагедій
Слайд 4

Драматичну діяльність Есхіл розпочав у 500 р. до н. е. Але тільки через 14 років (484 р. до н. е.) він здобув свою першу перемогу у драматичних змаганнях. Протягом наступних років Есхіл ще 13 разів перемагав своїх суперників. У 470 460 р. до н. е. був найпопулярнішим у Греції трагічним поетом. І хоча, за грецькою традицією, зазвичай ставилися драми живих авторів, проте після смерті Есхіла для нього зробили виняток, і його трагедії надалі продовжували показувати в афінському театрі.

Слайд 5: Презентация Есхiл - батько трагедій
Слайд 5

Вважається, що Есхіл створив від 72 до 90 пєс, однак із цієї багатої спадщини збереглися лише 7 трагедій, які були написані протягом двох останніх десятиліть його творчості. Точні хронологічні дати відомі лише для двох трагедій «Перси» (472 p. до н. е.), «Семеро проти Фів» (467 р. до н. е.) та трилогії «Орестея» (458 р. до н. е.), до якої увійшли трагедії «Агамемнон», «Хоефори», «Евменіди». Есхіл. Грецька скульптура V ст. до н. е

Слайд 6: Презентация Есхiл - батько трагедій
Слайд 6

Усі трагедії, за винятком «Персів», написані на міфологічні сюжети, які Есхіл запозичив із «кіклічних» поем, що нерідко приписувалися Гомерові. Тому, за свідченнями давніх авторів, Есхіл називав свої твори «крихтами від бучного бенкету Гомера».

Слайд 7: Презентация Есхiл - батько трагедій
Слайд 7

Майже все життя Есхіла пов'язане з Афінами, славу яких він відстоював мечем і пером і які залишав лише двічі його поїздки були пов'язані з Сицилією. Уперше він поїхав туди у 470 році до н. є. на запрошення сицилійського тирана Гієрона для постановки своєї трагедії «Перси», яка перед цим з успіхом пройшла в Афінах. Наприкінці життя, після успішної постановки тетралогії «Орестеї» в 458 році до н. е., Есхіл переселився на острів Сицилію, де і помер у місті Гелі у 456 році до н. е. Там він і похований.

Слайд 8: Презентация Есхiл - батько трагедій
Слайд 8

Існує легенда про смерть Есхіла, згідно з якою він знав від оракула, що загине від удару з неба. Щоб уникнути випадкового падіння на голову якого-небудь предмета в місті, він вирушав у поле і там обдумував і писав свої твори. Та втекти від долі йому не судилось. Якось орел, тримаючи в пазурах черепаху, шукав скелю, об яку можна було б розбити панцир своєї жертви. Оскільки Есхіл був лисий, то орел помилково сприйняв його голову за блискучий камінь і випустив зі своїх пазурів черепаху просто на поета.

Слайд 9: Презентация Есхiл - батько трагедій
Слайд 9

Есхіл як драматург сформував канон давньогрецької трагедії, надав їй пафосу громадянського та морально-філософського звучання, увів багато новацій, завдяки чому вона набула державницького значення у житті Греції класичного періоду. Тому недарма Есхіл вважається «батьком трагедії».


Другие презентации по литературе  • Яндекс.Метрика
  • Рейтинг@Mail.ru