Презентация на тему Т. Шевченко

tapinapura

Презентацию на тему Т. Шевченко можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : Литература. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 29 слайдов.

скачать презентацию

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Т. Шевченко
Слайд 1

Застиг Тарас у бронзі і граніті, вдивляючись у людство крізь віки

Слайд 2: Презентация Т. Шевченко
Слайд 2

У Шевченківські дні українці в угорській діаспорі згадують непросту історію встановлення пам’ятника Кобзарю в центрі Будапешта. Відкрито пам'ятник 11 липня 2007 року. Встановили монумент у сквері греко-католицької церкви на правому березі Дунаю в Буді навпроти МЗС Угорщини, тобто на перехресті популярних туристичних маршрутів. Автор пам'ятника — Іван Микитюк, член Національної спілки художників України, професор Львівської академії мистецтв, заслужений діяч мистецтв України (проживає у Львові). Пам'ятник вилито з бронзи, загальна висота — 3 метри.

Слайд 3: Презентация Т. Шевченко
Слайд 3

Пам'ятник Тарасу Шевченку у м. Вінніпег (провінція Манітоба). Відкритий у 1961 році. Встановлено біля Парламенту Манітоби. Автор –канадський скульптор українського походження Лео Мол (Леонід Молодожанин).

Слайд 4: Презентация Т. Шевченко
Слайд 4

Пам'ятник Тарасові Шевченку у Варшаві. Відкритий за участю міністрів закордонних справ України та Польщі Анатолія Зленка та Влодзімежа Цімошевича 13 березня 2002 року у сквері його ж імені на перетинанні вулиць Спацерова, Говорка і Хотиньська.

Слайд 5: Презентация Т. Шевченко
Слайд 5

Пам’ятник Тарасу Шевченку у м. Софія. Відкрито у 2009 році. Встановлено на площі Відродження в центрі Софії Автор – скульптор Ігор Гречаник.

Слайд 6: Презентация Т. Шевченко
Слайд 6

Санкт-Петербург. Пам'ятник урочисто відкрито 22 грудня 2000 р. не випадково. Т.Шевченко навчався тут в Академії мистецтв і тут написав багато своїх творів, тут же і помер.

Слайд 7: Презентация Т. Шевченко
Слайд 7

Пам'ятник встановлено у 2007 році у рамках проведення року України в Грузії. Розташований навпроти університету, на перетині проспекту Мелікишвілі та проспекту Чавчавадзе в столиці Грузії Тбілісі. У день народження Т. Шевченка біля пам'ятника збираються представники української діаспори, учні українських шкіл. Проводиться конкурс читців віршів Шевченка українською та грузинською мовами, а також святковий концерт.

Слайд 8: Презентация Т. Шевченко
Слайд 8

Пам'ятник роботи скульптора Лео Мола та архітектора Радослава Жука розташований у Вашингтоні в районі площі Дюпон-серкл, урочисто відкритий 27 червня 1964 р. екс-президентом США Дуайтом Д. Ейзенхауером. Дозвіл на зведення статуї Тараса Шевченка надали у своїй резолюції Сенат Сполучених Штатів та Палата представників США

Слайд 9: Презентация Т. Шевченко
Слайд 9

м. Рим, Італія Оригінальний пам'ятник, де Т. Г. Шевченка зображено в ролі римського патриція, урочисто відкрито 1973 року перед греко-католицьким собором Святої Софії; автор — італійський скульптор У. Мацеї.

Слайд 10: Презентация Т. Шевченко
Слайд 10

м. Москва, Росія Пам'ятник встановлено в центрі міста, на узбережжі річки Москва, поряд з готелем «Україна». Монумент був урочисто відкрити, А. Фуженко. У Миргороді (Полтавська обл.) існує точна копія московського пам'ятника, який був створений в якості дипломної роботи групою студентів Миргородського керамічного технікуму і відкритий у 1971 році.

Слайд 11: Презентация Т. Шевченко
Слайд 11

Пам’ятник Тарасу Шевченку в Пекіні Відкрито 8 серпня 2008 року. Розташовано у парку Чаоян. Автор – скульптор Юань Сікунь.

Слайд 12: Презентация Т. Шевченко
Слайд 12

Білорусь

Пам'ятник Тарасу Шевченку в м. Мінськ Відкрито 23 квітня 2002 року. Встановлено у Степановському саду, поруч з новобудовою Посольства України в Республіці Білорусь. Автори пам'ятника – скульптор Віктор Липовка (Україна) та архітектор Віктор Крамаренко (Білорусь).

Слайд 13: Презентация Т. Шевченко
Слайд 13

Пам’ятники Шевченку в Україні

Слайд 14: Презентация Т. Шевченко
Слайд 14

м. Харків Урочисте відкриття монумента відбулося 24 березня 1935 року. Він вважається одним з найкращих у світі, розташований у саду Т. Г. Шевченка на вулиці Сумській. Він являє собою багатопланову композицію, домінантою якої є статуя. Т. Г. Шевченко заввишки 5,5 м на 11-метровому постаменті, який за спіраллю оточують 16 динамічних скульптрур, що зображують персонажів творів Кобзаря.

Слайд 15: Презентация Т. Шевченко
Слайд 15

м. Львів Це найновіший пам'ятник Шевченкові у Львові. Урочисте відкриття відбулося 24 серпня 1992р., у річницю прийняття Декларації про незалежність України, а рівно через чотири роки був відкритий 12-метровий бронзовий елемент пам'ятника «Хвиля Національного Відродження» - 12-метрова символічна стела з фігурними рельєфами.

Слайд 16: Презентация Т. Шевченко
Слайд 16

м. Хмельницький Пам'ятник Тарасу Шевченку в Хмельницькому був урочисто відкритий 19 грудня 1992 року й розташований у центрі — у парку імені Тараса Шевченка по вулиці Проскурівській. Автори пам'ятника — відомі українські скульптори І. Зноба (задум, проект) та народний художник України В. Зноба (втілення проекту) та архітектор В. Громихін.

Слайд 17: Презентация Т. Шевченко
Слайд 17

Пам'ятник Тарасу Шевченко в Каневі на його могилі.

Слайд 18: Презентация Т. Шевченко
Слайд 18

Пам'ятник Тарасу Шевченку в м. Корсунь-Шевченківський. Відкрито 1999 року. Установлено біля центрального входу Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника «Палацово-парковий ансамбль» на острові Коцюбинського; Автори – скульптор Е. Кунцевич та архітектор К. Сидоров.

Слайд 19: Презентация Т. Шевченко
Слайд 19

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Умані. Відкрито 9 березня 1981 року. Установлено у сквері по вулиці Жовтневої Революції над Осташівським ставом. Автори – О. Скобликов і архітектор А. Ігнащенко.

Слайд 20: Презентация Т. Шевченко
Слайд 20

Пам'ятник малому Тарасу Шевченку-пастушку в с. Шевченкове (Звенигородський р-н).

Слайд 21: Презентация Т. Шевченко
Слайд 21

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Золотоноші. Відкрито 20 липня 1993 року. Установлено біля входу до парку культури та відпочинку, який носить ім'я поета. Автори — архітектор О. А. Гайдученя та скульптор П. Ф. Мовчун.

Слайд 22: Презентация Т. Шевченко
Слайд 22

Пам'ятник Тарасу Шевченку у Дніпропетровську. Відкрито у 1958 році. Установлено на острові Монастирський. Автори — І. С. Зноба та В. І. Зноба, архітектор — Л. Р. Ветвицький

Слайд 23: Презентация Т. Шевченко
Слайд 23

Пам'ятник Тарасу Шевченку у Дніпродзержинську. Відкрито у 2000 році. Автор – скульптор Гарнік Хачатрян.

Слайд 24: Презентация Т. Шевченко
Слайд 24

Пам'ятник Тарасу Шевченку у Львові. Відкрито 24 серпня 1992 року. Через чотири роки в комплексі з пам’ятником була відкрита бронзова «Хвиля Національного Відродження». Установлено у центрі міста на проспекті Свободи. Автори: скульптори – В. й А. Сухорські; архітектори Ю. Диба і Ю. Кромей.

Слайд 25: Презентация Т. Шевченко
Слайд 25

Пам'ятник Тарасу Шевченку в с. Малехів (Жовківський р-н) Відкрито 24 серпня 2013 року. Установлено на площі села, неподалік каплички Покрови Пресвятої Богородиці. Автори: скульптор – Ярослав Трацько, архітектор – Василь Каменщик, чеканка – Роман Терех.

Слайд 26: Презентация Т. Шевченко
Слайд 26

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Луцьку. Відкрито 9 березня 1995 року. Установлено перед будівлею Волинського національного університету. Автори – скульптор Едгар Кунцевич та архітектори Олег Стукалов і Андрош Бідзіля.

Слайд 27: Презентация Т. Шевченко
Слайд 27

Пам'ятник Тарасу Шевченку в м. Гола Пристань. Автор пам'ятника – Володимир Миколайович Потребенко за участю І.Білокура.

Слайд 28: Презентация Т. Шевченко
Слайд 28
Слайд 29: Презентация Т. Шевченко
Слайд 29

Список похожих презентаций

  • Яндекс.Метрика
  • Рейтинг@Mail.ru