» » » Українське козацтво

Презентация на тему Українське козацтво

tapinapura

Презентацию на тему Українське козацтво можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : История. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 15 слайдов.

скачать презентацию

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Українське козацтво
Слайд 1

Українське козацтво:

цікаві факти, незвідані стежки

Автор – Зибін Павло, ПР-11

Слайд 2: Презентация Українське козацтво
Слайд 2

Віталися козаки також на свій спосіб. Коли вибиралися в гості до чийогось куреня, то, ще сидячи на конях, гукали "Пугу! пугу! пугу!" Господар вигляне у віконце і відповість: "Пугу! пугу!" Тоді гість відзивається; "Козак з лугу!", а господар: "Повішайте там, де й наші коні", – тобто прив’яжіть коней до ясел і просимо до хати.

Вітання

Слайд 3: Презентация Українське козацтво
Слайд 3

Запорожці славилися веселістю й охотою до жартів. Особливо любили вони вигадувати прізвища товаришам. Того, що спалив з необережності курінь, звали Палієм; того, що розкладав вогонь над водою, називали Паливодою…

Почуття гумору

Слайд 4: Презентация Українське козацтво
Слайд 4

Козацькі славнозвісні чайки не боялися ні бурі, ні турецьких галер. Вони були понад 12 м завдовжки й 3-5 м завширшки. У чайці вміщалося до 60 осіб з усім військовим спорядженням. При попутному вітрі на чайці напиналося вітрило.

Козацькі чайки

Слайд 5: Презентация Українське козацтво
Слайд 5

Збереглися свідчення очевидців про загадкове козацьке судно, яке було одним із перших варіантів підводного човна. Рухався човен за допомогою весел.

Підводний човен?

Слайд 6: Презентация Українське козацтво
Слайд 6

Усю свою свободу запорозькі козаки використовували для того, щоб розважатися та відпочивати. Тільки на війні вони були справжніми людьми, хоробрими, слухняними й невтомними.

Хоробрі воїни

Слайд 7: Презентация Українське козацтво
Слайд 7

Кожен запорозький козак мав рушницю, алебарду й шаблю, які тримав завжди напоготові. Дехто мав також пістолі. Вони самі виготовляли цю зброю на Січі, а порох та кулі купували у Польщі або у Малоросії.

Зброя

Слайд 8: Презентация Українське козацтво
Слайд 8

Загальним і основним законом для малоросійських козаків було магдебурзьке право. Запорозькі козаки мали не так закони, як звичаї. Вони робили все те, що, як вони знали, робили їхні батьки.

Законодавство

Слайд 9: Презентация Українське козацтво
Слайд 9

Козак, який убив іншого козака, лягав на труну вбитого, і його ховали живого. Якщо вбивця був сміливим козаком, якого любили всі його товариші, він міг уникнути смерті за спільної згоди або ж відбути інше покарання.

Козацька кара

Слайд 10: Презентация Українське козацтво
Слайд 10

Незвичайним і різнорідним був козацький побут. Існують різні оповідання, перекази, анекдоти про запорізьку старовину.

"Обичаї запорозькі чудні, поступки хитрі і більшою мірою на насмішку похожі",–

оповідав колись столітній запорожець Микола Корж.

Слайд 11: Презентация Українське козацтво
Слайд 11

Козаки кожного куреня мешкали разом зі своїм отаманом. У кожному курені був кухар, якому допомагали кілька хлопчиків, що приносили йому воду й чистили казани після обіду. Цей кухар одержував два карбованці на рік від куреня і по п’ять копійок від кожного козака, який харчувався у курені.

Харчування

Слайд 12: Презентация Українське козацтво
Слайд 12

Оселедець

Запорожці брили голову, залишаючи чуприну над лобом, – оселедець. Коли ця чуприна виростала довгою, то козак закладав її за вухо. Вусів не підстригали, а намазували чим-небудь і закручували вгору. Це ставили козаки собі за особливу козацьку славу і честь.

Іван Виговський

Слайд 13: Презентация Українське козацтво
Слайд 13

На острові Хортиця росте унікальний дуб. За переказами дереву вже понад 700 років. Товщина його стовбура по колу – 6,32 м, діаметр крони – 45, а висота – 33 м. На довгому своєму віці бачив він і чумаків, які, йдучи в Крим по сіль, зупинялися перепочити в його затінку, і орди татар, що вихором налітали на українські землі.

Козацький дуб

Слайд 14: Презентация Українське козацтво
Слайд 14

Козацтво відіграло велику роль в історії України, справило вплив на формування специфічних рис культури, самосвідомості та національного характеру.

Найяскравіша сторінка історії України

Слайд 15: Презентация Українське козацтво
Слайд 15

Дякуємо за увагу!

Список похожих презентаций

  • Яндекс.Метрика
  • Рейтинг@Mail.ru