Конспект урока «Греко-перські війни» по истории для 6 класса
Тема: Греко-перські війни.
Мета:
-
Визначити основні причини та розглянути основні битви греко-перських воєн.
-
Розвивати вміння учнів працювати з контурною картою, підручником, відеоджерелами. Формувати навички аналізу конкретно історичного матеріалу, характеризувати історичні постаті.
-
Виховувати культуру спілкування, толерантність та повагу до інших народів світу. Давати моральну оцінку війнам, як способу вирішення суперечностям між людьми
Тип уроку: комбінований;
Обладнання: підручник, атлас, контурна карта, презентація «Греко-перська війна» с елементами відео фрагментами з фільмів та малюнків схем битв й зображення полководців; ноутбук та проектор;
Основні поняття та терміни: марафонська дистанція, Перший афінський морський союз.
Структура уроку
І. Організаційний момент. 1 хв.
ІІ. Актуалізація 6 хв.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу 30 хв.
-
Причини греко-перських війн.
-
Основні події греко-перських війн.
А) Марафонська битва;
Б) Битва при Фермопілах;
В) Сала мінська битва;
Г) Остаточна перемога греків та її значення;
-
Перший Афінський морський союз.
IV. Закріплення нових знань 5 хв.
V. Підсумок уроку 2 хв.
VI. Д/З 1 хв.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ АКТУАЛІЗАЦІЯ
Фронтальне опитування.
-
Назвіть основні заняття жителів міст-колоній Давній Греції.
-
Визначте поняття метрополія, агора, акрополь.
-
Як було організовано управління Афінами.
-
Яка сутність законів Солона.
ІІІ ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
Питання розглядаються за допомогою використання ПК з демонстрацією презентації, матеріал фіксується в таблицю та позначається на контурній картою.
-
Причини греко-перських війн.
-
захоплення персами земель Малої Азії, порушені торговельні зв’язки Греції;
-
Бажання персів захопити усю Грецію;
Привід до війни: допомога Афін повсталими містами в області Іонія в Малої Азії проти персів (Мілет 500-496 р. до н.е. повстання)
-
Основні події греко-перських війн.
491 до н.е. посольство перського царя Дарія до Греції – Спарта та Афіни відмовилися підкоритися й вбили послів.
Демонстрація презентації, в якій розглядаються основні битви війни.
А) Марафонська битва;
13 вересня 490 до н.е. Марафонська битва – 20000 персів та 11000 греків під керівництвом Мільтіада → перемога греків → марафонський біг 42 км. 195 м.
Б) Битва при Фермопілах;
481 створено військово-оборонний союз Спарти та Афін.
480 до н.е. битва при Фермопілах – 300 спартанців на чолі царя Леонід та союзного війська греків проти царя Персії = перемога персів → захоплення Середньої Греції, розорення території та міст (Афін)
В) Саламінська битва;
28.09.480 до н.е. битва біля острова Саламін. - 380 трієр проти 800 галер. = перемога греків
Питання до відео презентації:
-
Який вигляд і чим озброєні грецькі воїни?
-
Який вигляд перських воїнів?
-
Хто такий Мільтіад, Леонід та Фемістокл?
-
Що Вам запам’яталось у Марафонській битві?
-
Що Вам запам’яталось у Саломінській битві?
-
Що позначає визначення марафонський біг?
-
Чому греки перемогли в Марафонській та Саломінський битвах?
-
Яке значення мала Фермопільска битва?
Розповідь вчителя
Г) Остаточна перемога греків та її значення;
479 до н.е. битва при Платеях – греків 80000 на чолі спартанець Павсатій, персів усього 170000 на чолі Мардоній = перемога греків
Дрібні суточки на протязі 30 років переважно на морі.
449 до н.е. Калліїв мир між Грецією та Персією = перси відмовились від гегемонії в Егейському морі, протоки Геллеспонт та Боспор вільні для греків
-
Перший Афінський морський союз.
478-479 створення Афінського морського союзу – 30 полісів керівну роль грали Афіни, казна спочатку була на острові Делос, потів в Афінах.
Розповідь вчителя з демонстрацією карти.
IV ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ
Скласти узагальнюючу таблицю та позначити події на контурній карті.
Місце битви | Наслідок та значення | |
| | |
| | |
| | |
| | |
V ПІДСУМОК УРОКУ
Вчитель перевіряє правильність заповнення таблиці, робить висновки.
VI Д/З
-
підручник § 34;
-
повідомлення на тему «Значення Греко-перських війн».
ДЖЕРЕЛА:
Фрагменти фільмів: «300 спартанців» (2007), «Марафонська битва» з серії «Великие сражения древности», «Греция» з серії «Как создавались империи»;
Сайти: «Вікіпендія»;
Підручники та література:
Основна література:
-
Шалагінова О.І., Шалагінова Б.Б. Історія стародавнього світу: Підручник для 6 класу. –К.: Пед. Преса, 2006. -288с.
Допоміжна література:
-
Голованов С.О., Костирко С.В. Історія Стародавнього світу: Підручник для 6 класу. –К.: Грамота, 2006. -296 с. - § 30;
-
Книга для чтения по истории древнего мира: Пособие для учащихся. / Под ред. Немировского А.И. –М.: Просвещение, 1981. -304 с. – С. 154-162.
-
Соколов Б.В. Сто великих войн. –М.: Вече, 2001. -544 с. –С. 11-16.
-
Сто великих битв. –М.: Вече, 2000 – 640 с. –С. 10-22.
Здесь представлен конспект к уроку на тему «Греко-перські війни», который Вы можете бесплатно скачать на нашем сайте. Предмет конспекта: История (6 класс). Также здесь Вы можете найти дополнительные учебные материалы и презентации по данной теме, используя которые, Вы сможете еще больше заинтересовать аудиторию и преподнести еще больше полезной информации.