» » » пошук інформації в мережі інтернет

Презентация на тему пошук інформації в мережі інтернет

Презентацию на тему пошук інформації в мережі інтернет можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : Разные. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 17 слайдов.

скачать презентацию

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 1

пошук інформації в мережі інтернет

© Олена Проців зав. відділом інформації Тернопільської ОУНБ

Слайд 2: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 2
План

Інформаційний пошук в Інтернеті: методика, технологія та стратегія Інформаційно-пошукові системи Інтернету Простий та ускладнений пошук інформації в Інтернеті

Слайд 3: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 3

Пошук інформації в Інтернеті може бути проведений кількома методами, які відрізняються як за ефективністю і якостю пошуку, так і за типом отримуваної інформації.

Слайд 4: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 4

Методи пошуку інформації

використання пошукових систем (машин) Основний метод при проведенні попереднього пошуку. В результаті пошуку з'являється список ресурсів Інтернету, який потрібно детально розглянути. Застосування пошукових машин засноване на використанні ключових слів, що передаються пошукових серверів в якості аргументів пошуку.

Слайд 5: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 5

безпосередній пошук з використанням гіпертекстових посилань. Оскільки всі сайти в мережі Інтернет фактично пов'язані між собою, то пошук інформації може бути здійснений шляхом послідовного перегляду пов'язаних сторінок за допомогою браузера.

Слайд 6: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 6

аналіз нових ресурсів Цей метод може бути необхідним при проведенні повторних циклів пошуку, виявлення найбільш свіжої інформації або для аналізу тенденцій розвитку об'єкта дослідження в динаміці.

Слайд 7: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 7

Етапи пошуку інформації

формулювання й уточнення інформаційного запиту; На цьому етапі йде цілеспрямоване обмеження і конкретизація загальної мети пошуку; планування пошукової процедури; Основна мета цього процесу - визначення шляхів і способів раціонального рішення пошукової завдання. Цей етап включає в себе розробку пошукових стратегій, що передбачають виконання виявлених наборів вимог; реалізація пошуку. Остаточне рішення пошукової завдання.

Слайд 8: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 8

Базові стратегії пошуку

галузевий пошук - здійснюється від загального до конкретного шляхом перегляду ієрархічних класифікаторів; предметний пошук – здійснюється від конкретного до загального шляхом вибірки даних за ключових слів. Вибір тієї чи іншої пошукової стратегії залежить від конкретної задачі пошуку.

Слайд 9: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 9

Для задоволення інформаційних потреб користувачів використовують інформаційно-пошукові системи, у функції яких входить автоматичне сканування вузлів мережі, що супроводжується індексуванням (створенням баз даних) і класифікацією (побудовою каталогів за різними критеріями, наприклад, за тематикою або типом інформаційного об'єкта).

Слайд 10: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 10
Пошукові системи

Пошукові машини — системи, що складаються з 2 частин, одна з яких здійснює пошук у довіднику веб-сторінок («індексі»). Інша — постійно зв′язується з веб-серверами та завантажує з них всі доступні документи, аналізує вміст і включає документи в індекс. Пошукові тематичні каталоги — такі місця, де користувачі можуть знаходити потрібні їм сайти, переглядаючи ієрархічні класифікитори.

Слайд 11: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 11

http://www.google.com.ua/ - міжнародний пошуковий сервер http://www.uazone.net та http://meta.ua/ - українські пошукові сервери; http://www.rambler.ru/ та http://www.yandex.ru/ - російські пошукові сервери; http://www.yahoo.com/ - англомовний пошуковий сервер.

Слайд 12: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 12

Здійснення пошуку

безпосередньо із сайту пошукової системи. через поле пошуку або адресну строку в браузері

Слайд 13: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 13

У полі пошуку вводять кілька слів або фразу на тему, яка цікавить користувача, наприклад, "рецепт шоколадного торта". Натисніть клавішу ENTER, кнопку «Пошук»(якщо здійснюєте пошук з сайту пошукової системи), чи (якщо здійснюєте пошук із пошукового поля(адресної строки) браузера).

Слайд 14: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 14

Для простого пошуку потрібно зайдіти на сайт-пошуковик і в рядок пошуку ввести ключові слова

Слайд 15: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 15

Для розширеного пошуку (пошуку з умовами різного ступеня складності) потрібно зайти в режим розширеного пошуку по посиланню, розташованому праворуч від рядка пошуку, на сторінку з додатковими кнопками і підменю, які представляють широкі можливості для деталізації запиту, введення додаткових параметрів пошуку, фільтрів і т. д.

Слайд 16: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 16

Оператори мови запитів

Оператор строгої відповідності, як правило, в сучасних пошукових системах це лапки "". Оператор обов'язкової наявності слова "+" (плюс або «&», або AND) і оператор обов'язкової відсутності слова "-" (мінус або NOT). Оператор логічного «АБО», у якості якого використовується логічний оператор OR (знак «|»).

Слайд 17: Презентация пошук інформації в мережі інтернет
Слайд 17

Бажаю успішної роботи!

  • Яндекс.Метрика
  • Рейтинг@Mail.ru