Презентация "Что такое комета?" (11 класс) по астрономии – проект, доклад

Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13
Слайд 14

Презентацию на тему "Что такое комета?" (11 класс) можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет проекта: Астрономия. Красочные слайды и иллюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать доклад - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 14 слайд(ов).

Слайды презентации

Що таке комета?
Слайд 1

Що таке комета?

Іноді, зазвичай раз на кілька років, на нічному небі стає видно нове небесне тіло, що нагадує витягнуту грудку туману який свытиться. Спочатку вона стає все яскравішою, а потім починає бліднути. Потім, через кілька днів, а іноді і тижнів, воно зникає зовсім. Так з нашої Землі ми бачимо комети.
Слайд 2

Іноді, зазвичай раз на кілька років, на нічному небі стає видно нове небесне тіло, що нагадує витягнуту грудку туману який свытиться. Спочатку вона стає все яскравішою, а потім починає бліднути. Потім, через кілька днів, а іноді і тижнів, воно зникає зовсім. Так з нашої Землі ми бачимо комети.

Між прильотом однієї і тієї ж комети до Сонця іноді можуть проходити сотні земних років. Саме слово «комета» можна перевести як «кудлата зірка». Комети - це небесні тіла, одна із складових частин нашої Сонячної системи. Комети - це вічні мандрівники. По своїй власній орбіті вони кружляють навколо Со
Слайд 3

Між прильотом однієї і тієї ж комети до Сонця іноді можуть проходити сотні земних років.

Саме слово «комета» можна перевести як «кудлата зірка».

Комети - це небесні тіла, одна із складових частин нашої Сонячної системи.

Комети - це вічні мандрівники. По своїй власній орбіті вони кружляють навколо Сонця, то наближаючись до нього, то навпаки віддаляючись від нього.

Далеко від Сонця комета майже нічим не відрізняється від звичайного астероїда - вона виглядає просто величезним сніжком із замерзлого льоду, космічного пилу і шматочків різних гірських порід (наприклад заліза). Треба сказати, що лід з якого складаються комети не зовсім наш, земний лід - її лід - це
Слайд 4

Далеко від Сонця комета майже нічим не відрізняється від звичайного астероїда - вона виглядає просто величезним сніжком із замерзлого льоду, космічного пилу і шматочків різних гірських порід (наприклад заліза). Треба сказати, що лід з якого складаються комети не зовсім наш, земний лід - її лід - це замерзла суміш з різних газів, (метану, аміаку, вуглекислого газу) і деякої кількості води. Цей сніжок - ядро комети.

Що у комети всередині?

Потім, у міру наближення до Сонця газ починає випаровуватися і у комети з'являється як-би газова ковдра. Астрономи називають її кома.

І тільки підлетівши до Сонця ще ближче комета отримує свій чудовий хвіст.

Чому комета світиться, а всі інші астероїди ні? А інші астероїди складаються в основному з кам'янистих і залізних порід, які відбивають світло набагато гірше. Насправді сама комета не світиться. Вона як і решта небесних тіл які входить до Сонячної системи тільки відображає світло. Але оскільки вона
Слайд 5

Чому комета світиться, а всі інші астероїди ні?

А інші астероїди складаються в основному з кам'янистих і залізних порід, які відбивають світло набагато гірше.

Насправді сама комета не світиться. Вона як і решта небесних тіл які входить до Сонячної системи тільки відображає світло. Але оскільки вона складається в основному з льоду, від якого світло відбивається майже так само добре як від дзеркала, то з Землі здається ніби комета світиться.

Звідки у комети береться хвіст? Ми вже знаємо, що ядро комети складається з грудок льоду, пилу та іншого космічного сміття. Поки комета знаходиться далеко від Cолнца, за межами орбіти Юпітера, вона так і виглядає - велика-превелика грудка крижаного бруду. Але чим ближче вона наближається до Сонця, т
Слайд 6

Звідки у комети береться хвіст?

Ми вже знаємо, що ядро комети складається з грудок льоду, пилу та іншого космічного сміття. Поки комета знаходиться далеко від Cолнца, за межами орбіти Юпітера, вона так і виглядає - велика-превелика грудка крижаного бруду.

Але чим ближче вона наближається до Сонця, тим більше Сонце її нагріває. Поступово лід починає підтавати і разом з пилом і брудом відлітати від комети - випаровуватися. Так і утворюється у комети хвіст.

Чим ближче комета підлітає до Сонця, тим довше стає її хвіст.

Орбіта Юпітера

Хвіст комети завжди спрямований «від Сонця» і тому, коли комета віддаляється - виходить, що вона летить хвостом вперед.

Скільки хвостів може бути в комети? Дивно, але іноді у комети хвіст не один, а цілих два. Або навіть три. Це відбувається тому, що ядро комети складається з різних частинок і Сонячний вітер по різному зганяє з нього пил, газ і вкраплення металів. На цій фотографії комета Хейлі-Боппа, що пролітала по
Слайд 7

Скільки хвостів може бути в комети?

Дивно, але іноді у комети хвіст не один, а цілих два. Або навіть три. Це відбувається тому, що ядро комети складається з різних частинок і Сонячний вітер по різному зганяє з нього пил, газ і вкраплення металів.

На цій фотографії комета Хейлі-Боппа, що пролітала повз Сонця в 1997 році. У неї як раз два хвости. Яскраво білий - це відлітає пил, а синій - газ, що випаровується з ядра.

У порівнянні з розмірами нашої планети, розміри ядра комети, як правило, відносно невеликі - зазвичай кілька кілометрів у діаметрі. Якого розміру бувають комети? А ось хвіст комети, коли вона зовсім близько підлітає до Сонця, може розтягнутися на мільйони і навіть десятки і сотні мільйонів кілометрі
Слайд 8

У порівнянні з розмірами нашої планети, розміри ядра комети, як правило, відносно невеликі - зазвичай кілька кілометрів у діаметрі.

Якого розміру бувають комети?

А ось хвіст комети, коли вона зовсім близько підлітає до Сонця, може розтягнутися на мільйони і навіть десятки і сотні мільйонів кілометрів.

Зазвичай їх ділять на короткоперіодичні і довгоперіодичні комети. Це означає, що деякі комети - короткоперіодичні - прилітають до Сонця відносно часто - хоча б один раз за 200 років. Скільки всього комет відомо людям? Астрономам відомо досить багато комет. Астрономам відомо 72 комети які оббігали Cо
Слайд 9

Зазвичай їх ділять на короткоперіодичні і довгоперіодичні комети. Це означає, що деякі комети - короткоперіодичні - прилітають до Сонця відносно часто - хоча б один раз за 200 років.

Скільки всього комет відомо людям?

Астрономам відомо досить багато комет.

Астрономам відомо 72 комети які оббігали Cонце за період менший ніж 30 років. А ще відомо більше 200 комет які пролітають навколо Сонця досить рідко.

А довгоперіодичні прилітають до Сонця, за нашими земними поняттями дуже рідко. Наприклад комета Хейла-Боппа (це вона на цій фотографії) пролітає мимо Землі приблизно один раз в 2000 років. Вона пролітала в 1997 році і наступного разу прилетить тільки 4100 році. А є такі комети, які прилітають раз в 7000 років і навіть ще рідше.

Але насправді комет звичайно набагато більше. Адже люди можуть помітити їх тільки тоді, коли вони починають наближатися до Землі.

Найвідоміша - це комета Галлея, прилітає до Сонця кожні 76 років. Коли ця комета в минулий раз пролітала повз Землю вчені-астрономи направили до неї дослідні космічні апарати, які зробили багато фотографій комети, взяли проби її речовин. Поява цієї комети в 1758 році передбачив Едмонд Галлей за 53 р
Слайд 10

Найвідоміша - це комета Галлея, прилітає до Сонця кожні 76 років. Коли ця комета в минулий раз пролітала повз Землю вчені-астрономи направили до неї дослідні космічні апарати, які зробили багато фотографій комети, взяли проби її речовин.

Поява цієї комети в 1758 році передбачив Едмонд Галлей за 53 роки до того, як ця подія насправді сталася. І коли комета насправді з'явилася, люди назвали її на честь Галлея. До Галлея люди й не підозрювали, що з'являється на небі кожні 76 років небесне тіло - не різні комети, а одна й та ж.

Наступного разу комета Галлея буде пролітати повз Землю в 2061.

Ця комета цікава тим, що її ядро дуже темне - темніше ніж кам'яне вугілля. Комета Галлея є одним з найтемніших об'єктів в Сонячній Системі.

Яка комета найвідоміша?

Чи може Земля зіткнутися з кометою? Така ймовірність є, але вона дуже і дуже мала. Крім того, для Землі було б неприємно зіткнутися саме з ядром комети, а ось через кометні хвости Земля пролітає регулярно. І в таких випадках із Землі можна побачити дуже захоплююче явище - метеоритний дощ.
Слайд 11

Чи може Земля зіткнутися з кометою?

Така ймовірність є, але вона дуже і дуже мала. Крім того, для Землі було б неприємно зіткнутися саме з ядром комети, а ось через кометні хвости Земля пролітає регулярно. І в таких випадках із Землі можна побачити дуже захоплююче явище - метеоритний дощ.

Трохи більше 10 років тому, в 1994 році, одна з комет, (її називали комета Шумахера-Леві - 9) зіткнулася з Юпітером. Точні розміри її ядра вченим не відомі, але припускають, що він був близько 10 км у діаметрі. На цій фотографії видно як комета, зруйнувавшись на кілька шматочків, наближається до Юпі
Слайд 12

Трохи більше 10 років тому, в 1994 році, одна з комет, (її називали комета Шумахера-Леві - 9) зіткнулася з Юпітером. Точні розміри її ядра вченим не відомі, але припускають, що він був близько 10 км у діаметрі.

На цій фотографії видно як комета, зруйнувавшись на кілька шматочків, наближається до Юпітера

А тут видно сліди на Юпітері - це наслідки зіткнення. Такі плями на Юпітері були видні ще цілий рік.

Це комета Ікея-Січи. Вона пролітала повз Сонця в 1965 році і запам'яталася як дуже яскрава комета - її було видно навіть вдень - якщо закрити Сонце долоньою.
Слайд 13

Це комета Ікея-Січи. Вона пролітала повз Сонця в 1965 році і запам'яталася як дуже яскрава комета - її було видно навіть вдень - якщо закрити Сонце долоньою.

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ! Виконала: Ярмолюк Анастасія
Слайд 14

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Виконала: Ярмолюк Анастасія

Список похожих презентаций

Что такое комета?

Что такое комета?

Иногда, обычно раз в несколько лет, на ночном небе становится видно новое небесное тело, напоминающее вытянутый комок светящегося тумана. Сначала ...
Что такое солнечная система?

Что такое солнечная система?

Астрономия – наука, изучающая движение, строение и развитие небесных тел и их систем. Слово астрономия происходит от греческих слов астрон – светило ...
Что такое астрономия?

Что такое астрономия?

Что изучает астрономия? Астрономия изучает движение небесных тел, их природу, происхождение и развитие. Во Вселенной небесные тела образуют системы ...
Что такое звёзды

Что такое звёзды

1. Введение. На протяжении веков единственным источником сведений о звёздах и Вселенной был для астрономов видимый свет. Наблюдая невооруженным глазом ...
Что происходит с солнцем. солнечный цикл

Что происходит с солнцем. солнечный цикл

С Солнцем происходят серьёзные перемены, механизм которых до конца не ясен даже гелиофизикам. Похоже, что наше родное светило готово надолго «залечь ...
Что таит в себе космос?

Что таит в себе космос?

Наша Галактика – Млечный путь. Солнце -центральная и единственная звезда нашей Солнечной системы, вокруг которой обращаются другие объекты: планеты ...
Что мы знаем о строении и эволюции вселенной

Что мы знаем о строении и эволюции вселенной

Есть ли жизнь на других планетах в огромном пространстве Вселенной, науке не известно. Но на Земле жизнь существует, и мы это точно знаем. С течением ...
Что мы знаем о влиянии солнца?

Что мы знаем о влиянии солнца?

Цели работы:. 1. Имеет ли Солнце влияние на Землю. 2. Изучить влияние солнечной активности на растения. 3. Изучить влияние солнечной активности на ...
Что изучает астрономия. возникновение астрономии

Что изучает астрономия. возникновение астрономии

Астрономия - наука о расположении, строении, свойствах, происхождении, движении и развитии космических тел(звезд, планет, метеоритов …) образованных ...
Что ты знаешь о космосе?

Что ты знаешь о космосе?

Всем под Солнцем место есть. Звёзд в Галактике не счесть, Чтоб совсем счастливым быть, Надо все их посетить. «…Чтение делает человека знающим, беседа ...
Что я знаю о космосе

Что я знаю о космосе

Я знаю, что 12 апреля 1961 года тридцатичетырехлетний космонавт Юрий Гагарин впервые полетел в космос. Его первый полет длился 108 минут. Вообще, ...
Кометы. комета галлея. комета шумахера-леви

Кометы. комета галлея. комета шумахера-леви

Моя цель…. моя цель этой презентации заключается в том, чтобы рассказать и показать кометы, а именно  Общие сведения о кометах О комете Галлея О ...
Что изучает астрономия?

Что изучает астрономия?

Задачи курса:. Дать систему знаний по основам астрономии и показать ее значение для практики; Способствовать выработке научного мировоззрения; Раскрыть ...
Современная космология

Современная космология

Рассмотрим следующие вопросы. 1. Предпосылки и проблемы современной космологии. 2. Космологические модели. 3. Антропный принцип в космологии (слабая, ...
Программа "Романтическая астрономия"

Программа "Романтическая астрономия"

Вавилова Светлана Александровна – учитель физики и математики МСШ №1. Повышение квалификации. Курсы при марийском ИО по теме «Система деятельности ...
Предмет астрономии. астрономия в древности

Предмет астрономии. астрономия в древности

Астрономия – Наука о Вселенной. Слово «астрономия» происходит от двух греческих слов: астрон – звезда и номос – закон. Астрономия изучает движение ...
Позиционная астрономия и небесная механика в 18 веке

Позиционная астрономия и небесная механика в 18 веке

Поиск годичного параллакса Гринвичская обсерватория 1725 г. – Джеймс Брадлей (профессор в Оксфорде) - проверка результата Гука (якобы годичный параллакс ...
Наука астрономия

Наука астрономия

Астрономия самая древняя наука. На протяжении многих веков она была лидером в естествознании. Именно астрономические наблюдения послужили исходным ...
Наблюдательная астрономия

Наблюдательная астрономия

наука астрономия зимние созвездия. астрономы и телескопы. автоматические станции. «Небесный свод горящий славой звёздной, Таинственно глядит из глубины,- ...
История астрономии: новая астрономия

История астрономии: новая астрономия

Иоганн Кеплер (1571-1630) - Вейл Родился 27 декабря 1571 г. в городке Вейл недалеко от Штутгарта (Швабия, Вюртембергское герцогство). Иоганн Кеплер ...

Конспекты

Что такое красивая задача

Что такое красивая задача

7. . . Урок физики в 9 классе,. . Учитель: Громакова Людмила Николаевна. . Место урока в школьном курсе физики: П. овторение ключевых ...
Как измеряют температуру? Что такое погода?

Как измеряют температуру? Что такое погода?

Тема: Как измеряют температуру? Что такое погода? Цели:. -. Сформулировать понятие «термометр», общее представление о погоде;. - Формулировать ...
Что такое воздух?

Что такое воздух?

Тема. «Что такое воздух?». (вторая младшая группа). Цель:. знакомство с качественными характеристиками воздуха. Воспитательные задачи:. воспитывать ...
Электрическая энергия и энергетика. Что это?

Электрическая энергия и энергетика. Что это?

Государственное бюджетное образовательное учреждение средняя общеобразовательная школа 1743 северо-западного административного округа города Москвы. ...
Что необходимо знать, изучая физические явления?

Что необходимо знать, изучая физические явления?

Методическая разработка урока природоведения в 5 классе с использованием ИКТ. Тема: Что необходимо знать, изучая физические явления? Автор: Диманова ...
Что изучает физика. Наблюдения и опыты

Что изучает физика. Наблюдения и опыты

Дата проведения «_____» _________ 200 ___ г. Учитель:. Головин А.Н. Урок 1/1. Что изучает физика. Наблюдения и опыты. Основной материал. . ...
Что изучает физика

Что изучает физика

Открытый урок по физике в 7 классе от 0103.09 2014г. Что изучает физика(первый рок физики в 7 классе). Цели урока:. Познакомить учащихся с ...
Что изучает физика

Что изучает физика

Презентация к уроку в 7 классе "Что изучает физика?".    Определяется место физики как науки в системе школьных дисциплин; вводятся физические ...
Что и как изучают физика и астрономия

Что и как изучают физика и астрономия

План-конспект урока №1. Тема урока: Что и как изучают физика и астрономия. Цель урока:. познакомить учащихся с новым школьным предметом; научить ...

Советы как сделать хороший доклад презентации или проекта

  1. Постарайтесь вовлечь аудиторию в рассказ, настройте взаимодействие с аудиторией с помощью наводящих вопросов, игровой части, не бойтесь пошутить и искренне улыбнуться (где это уместно).
  2. Старайтесь объяснять слайд своими словами, добавлять дополнительные интересные факты, не нужно просто читать информацию со слайдов, ее аудитория может прочитать и сама.
  3. Не нужно перегружать слайды Вашего проекта текстовыми блоками, больше иллюстраций и минимум текста позволят лучше донести информацию и привлечь внимание. На слайде должна быть только ключевая информация, остальное лучше рассказать слушателям устно.
  4. Текст должен быть хорошо читаемым, иначе аудитория не сможет увидеть подаваемую информацию, будет сильно отвлекаться от рассказа, пытаясь хоть что-то разобрать, или вовсе утратит весь интерес. Для этого нужно правильно подобрать шрифт, учитывая, где и как будет происходить трансляция презентации, а также правильно подобрать сочетание фона и текста.
  5. Важно провести репетицию Вашего доклада, продумать, как Вы поздороваетесь с аудиторией, что скажете первым, как закончите презентацию. Все приходит с опытом.
  6. Правильно подберите наряд, т.к. одежда докладчика также играет большую роль в восприятии его выступления.
  7. Старайтесь говорить уверенно, плавно и связно.
  8. Старайтесь получить удовольствие от выступления, тогда Вы сможете быть более непринужденным и будете меньше волноваться.