- Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів

"Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів" презентация, проект, доклад

Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13
Слайд 14
Слайд 15
Слайд 16
Слайд 17
Слайд 18
Слайд 19
Слайд 20
Слайд 21
Слайд 22
Слайд 23
Слайд 24
Слайд 25
Слайд 26

Презентацию на тему Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет проекта: ОБЖ. Красочные слайды и иллюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать доклад - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 26 слайд(ов).

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 1

Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів

Підготувала: студентка 3-Ма групи Месевра В.

Слайд 2: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 2

Електробезпека — це система організаційних та технічних заходів і засобів, що забезпечують захист людей від шкідливого та небезпечного впливу електричного струму, електричної дуги, електромагнітного поля і статичної електрики.

Слайд 3: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 3

Проходячи через організм людини, електричний струм справляє на нього термічну, електролітичну, механічну та біологічну дію.

Слайд 4: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 4

Термічна дія струму супроводжується опіками окремих ділянок тіла людини, нагріванням кровоносних судин, серця, мозку та інших органів, через які проходить струм, що спричинює функціональні розлади.

Слайд 5: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 5

Електролітична дія зумовлює суттєві зрушення фізико-хімічного складу крові та інших органічних рідин.

Слайд 6: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 6

У результаті механічної дії струму виникають ушкодження (розриви, розшарування тощо) різноманітних тканин організму внаслідок електродинамічного ефекту.

Слайд 7: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 7

Біологічна дія струму супроводжується мимовільним судомним скороченням м'язів. Таке збудження може призвести до суттєвих порушень і навіть повного припинення діяльності органів дихання та кровообігу.

Слайд 8: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 8

Види: місцеві електротравми (коли виникає місцеве ушкодження організму); загальні електротравми (електричні удари).

Електротравма — це травма, спричинена дією електричного струму чи електричної дуги.

Слайд 9: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 9

Характерними місцевими електричними травмами є: електричні опіки, електричні знаки, металізація шкіри, механічні ушкодження, електроофтальмія.

Слайд 10: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 10

Електричний опік — найпоширеніша місцева електротравма (близько 60 %), яка спостерігається переважно у працівників, що обслуговують діючі електроустановки.

Слайд 11: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 11

Металізація шкіри — це проникнення у верхні шари шкіри найдрібніших часточок металу, що розплавляється внаслідок дії електричної дуги. Такого ушкодження зазвичай зазнають відкриті частини тіла — руки та лице.

Слайд 12: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 12

Електроофтальмія — це ураження очей унаслідок дії ультрафіолетового випромінювання електричної дуги.

Слайд 13: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 13

Електричний удар — це збудження живих тканин організму електричним струмом, що супроводжується судомним скороченням м'язів.

Слайд 14: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 14

Ступені: I. - судомні скорочення м'язів без втрати свідомості; II. - cудомні скорочення м'язів із втратою свідомості, але зі збереженням дихання та роботи серця; III. - втрата свідомості та порушення серцевої діяльності чи дихання (або обох систем одночасно); IV. - клінічна смерть.

Слайд 15: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 15

Надання першої допомоги при ураженні електричним струмом

Перша допомога при ураженні електричним струмом складається з двох етапів: припинення дії електричного струму на потерпілого; надання йому необхідної медичної допомоги.

Слайд 16: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 16

Найбезпечніший спосіб припинення дії електричного струму — це вимкнення електроустановки, до якої доторкається потерпілий, за допомогою найближчого вимикача, рубильника чи іншого апарата для знеструмлення.

Для звільнення потерпілого від струмe необхідно скористатись палицею, дошкою або будь-яким іншим сухим предметом, що не проводить електричний струм.

Слайд 17: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 17

Потерпілий після припинення дії електричного струму може перебувати в одному з трьох станів: при свідомості; непритомний, однак у нього є дихання і пульс; у стані клінічної смерті (дихання відсутнє, пульс не промацується).

Слайд 18: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 18

Якщо потерпілий при свідомості, то його слід покласти на підстилку із тканини чи одягу, розстібнути одяг, щоб не утруднював дихання, розтерти та зігріти тіло і забезпечити спокій до прибуття лікаря.

Потерпілому, який перебуває в непритомному стані, слід дати понюхати ватку, змочену нашатирним спиртом, або обприскати лице холодною водою.

Слайд 19: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 19

За відсутності ознак життя (дихання та пульсу) потрібно негайно розпочати серцево-легеневу реанімацію (штучне дихання і непрямий масаж серця), адже імовірність успіху тим менша, чим більше часу пройшло від початку клінічної смерті.

Слайд 20: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 20

Системи засобів і заходів безпечної експлуатації електроприладів

Електромедична апаратура виготовляється таких класів: 01,1, II, III.

До класів 01 і І належить апаратура, яка підключається за допомогою заземлювального дроту до заземлювального пристрою. До класу II належить апаратура, яка має подвійну або посилену ізоляцію порівняно з частинами ланцюга мережі. Не має захисного заземлення. Апаратура класу III розрахована для живлення постійною або перемінною напругою не більше 24 В, що не має внутрішніх або зовнішніх електричних кіл з більш високою напругою.

Слайд 22: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 22

Захисне заземлення необхідне для створення малої напруги між безструмними металевими частинами електромедичної апаратури і землею. Безпека людини забезпечується зниженням напруги дотику і автоматичним відключенням мережі за короткий час за допомогою запобіжників чи автоматичних вимикачів.

Слайд 23: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 23

Захисне занулення — це навмисне електричне з'єднання з нульовим захисним провідником металевих неструмопровідних частин, які можуть опинитись під напругою.

Слайд 24: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 24

Захисне вимикання застосовується як основний або додатковий захисний засіб, якщо безпека не може бути забезпечена шляхом влаштування заземлення чи іншими способами захисту.

Слайд 25: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 25

Електрозахисними засобами називають вироби, що переносяться та перевозяться і слугують для захисту людей, які працюють з електроустановками, від ураження електричним струмом, дії електричної дуги та електро­магнітного поля.

Слайд 26: Презентация Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів
Слайд 26

Дякую за увагу!

Список похожих презентаций

Советы как сделать хороший доклад презентации или проекта

  1. Постарайтесь вовлечь аудиторию в рассказ, настройте взаимодействие с аудиторией с помощью наводящих вопросов, игровой части, не бойтесь пошутить и искренне улыбнуться (где это уместно).
  2. Старайтесь объяснять слайд своими словами, добавлять дополнительные интересные факты, не нужно просто читать информацию со слайдов, ее аудитория может прочитать и сама.
  3. Не нужно перегружать слайды Вашего проекта текстовыми блоками, больше иллюстраций и минимум текста позволят лучше донести информацию и привлечь внимание. На слайде должна быть только ключевая информация, остальное лучше рассказать слушателям устно.
  4. Текст должен быть хорошо читаемым, иначе аудитория не сможет увидеть подаваемую информацию, будет сильно отвлекаться от рассказа, пытаясь хоть что-то разобрать, или вовсе утратит весь интерес. Для этого нужно правильно подобрать шрифт, учитывая, где и как будет происходить трансляция презентации, а также правильно подобрать сочетание фона и текста.
  5. Важно провести репетицию Вашего доклада, продумать, как Вы поздороваетесь с аудиторией, что скажете первым, как закончите презентацию. Все приходит с опытом.
  6. Правильно подберите наряд, т.к. одежда докладчика также играет большую роль в восприятии его выступления.
  7. Старайтесь говорить уверенно, плавно и связно.
  8. Старайтесь получить удовольствие от выступления, тогда Вы сможете быть более непринужденным и будете меньше волноваться.

Информация о презентации

Дата добавления:5 Января 2019
Категория:ОБЖ
Содержит:26 слайд(ов)
Поделись с друзьями:
Скачать презентацию
Смотреть похожие презентации Смотреть советы по подготовке презентации