» » » Бій під КРУТАМИ

Презентация на тему Бій під КРУТАМИ

tapinapura

Презентацию на тему Бій під КРУТАМИ можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет презентации : История. Красочные слайды и илюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого презентации воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать презентацию - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 18 слайдов.

скачать презентацию

Слайды презентации

Слайд 1: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 1

Бій під КРУТАМИ

Слайд 2: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 2
Слайд 3: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 3

Битва під Кру́тами — битва 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути за 130 кілометрів на пів-нічний схід від Києва: бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми національ-но свідомими київськими студентами, що захищали підступи до Києва. У пере-бігу військових дій битва вирішального значення не мала, та у свідомості багатьох особливого значення набула завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крут.

Слайд 4: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 4

На похороні у Києві біля Аскольдової могили президент Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинку вірш. Десятиліттями історія битви або замовчувалась, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. Лише згодом, у 2006 році на місці битви встановлено пам'ятник i у 80-ті роковини битви монетним двором випущено в обіг пам'ятну гривню.

Слайд 5: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 5

Пам'ятна монета номіналом у 2 гривні, присвячена Битві під Крутами.

Слайд 6: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 6

Володимир Винниченко у своїй книзі «Відродження нації»: «…Це була війна впливом… Наш вплив був менший. Він був уже остільки малий, що ми з великими труднощами могли складати якісь невеличкі більш-менш дисципліновані частини й висилати їх проти більшовиків. Більшовики, правда, теж не мали великих дисциплінованих частин, але їхня перевага була в тому, що всі наші широкі маси солдатства не ставили їм ніякого опору або навіть переходили на їхній бік, що майже все робітництво кожного міста ставало за ними; що в селах сільська біднота явно була більшовицька; що, словом, величезна більшість самого українського населення була проти нас. Єдиною активною мілітарною нашою силою була наша інтелігентна молодь і частина національно-свідомого робітництва, яке гаряче стояло за українську державність, розуміючи за нами ту державність так само, як і ми її розуміли»…

Слайд 7: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 7
Слайд 8: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 8

Звернення до « До українського студентства»: («Нова Рада» з 11 січня 1918 р.) «Прийшов грізний час для нашої Батьківщини. Як чорна гайворонь, обсіла нашу Україну російсько-«большевицька» грабіжницька орда, котра майже щодня робила у нас нові захвати, і Україна, одрізана звідусіль, може врешті опинитись в дуже скрутному стані. В цей час Українська фракція центру Університету св. Володимира кличе студентів-українців усіх вищих шкіл негайно прийти на підмогу своєму краєві і народові, одностайно ставши під прапор борців за волю України проти напасників, які хочуть придушити все, що здобуто нами довгою, тяжкою героїчною працею.

Слайд 9: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 9

Треба за всяку ціну спинити той похід, який може призвести Україну до страшної руїни і довговічного занепаду. Хай кожен студент-українець пам'ятає, що в цей час злочинно бути байдужим… Сміливо ж, дорогі товариші, довбаймо нашу скелю і йдімо віддати, може, останню послугу тій великій будові, яку ми ж самі будували — Українській державі! Записуйтесь до «Куреня Січових Стрільців», який формується з студентів Університету св. Володимира та Українського Народного Університету, звідки, мабуть, ми будемо розподілені серед декотрих українських військових частин, для піднесення культурно-національної свідомості та відваги…"

Слайд 10: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 10
Слайд 11: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 11

«За волю України. Полеглим синам в борні під Крутами» — київський плакат 1918 року

Слайд 12: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 12

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Вже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 27 вояків-студентів було перевезено до Києва, де відбулася громадська жалоба і поховання. На церемонії виступив Михайло Грушевський, який назвав цей вчинок київської молоді героїчним. Протягом десятиліть існували різні суперечливі трактування перебігу подій і кількості загиблих — від декількох до декількох сотень. Наприклад Павло Тичина присвятив свій вірш «Пам'яті тридцяти», хоча до нашого часу збереглися тільки імена тих, хто був похований на Аскольдовій могилі:

Слайд 13: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 13

Сотник Андрій Омельченко Володимир Шульгин Лука Дмитренко Микола Лизогуб Олександр Попович Андріїв Божко-Божинський Ізидор Курик Олександр Шерстюк Головощук Чижів Кирик Андрій Соколовський Микола Корпан М. Ганькевич Євген Тарнавський Гнаткевич Григорій Піпський

Слайд 14: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 14

Урочисте перепоховання студентів у Києві 19 березня 1918 року

Слайд 15: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 15

Січень 1991 року. Перший патріотичний мітинг у Крутах

Слайд 16: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 16

Символічна могила і дерев'яний хрест крутян на Аскольдовій могилі у Києві

Слайд 17: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 17

Меморіал Героїв Крут у селищі Крути — урочисте відкриття

Слайд 18: Презентация Бій під КРУТАМИ
Слайд 18

«Пам'яті тридцяти»

Список похожих презентаций

  • Яндекс.Метрика
  • Рейтинг@Mail.ru