Презентация "Бой под Оршей" (8 класс) по истории – проект, доклад

Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13
Слайд 14
Слайд 15
Слайд 16
Слайд 17
Слайд 18
Слайд 19

Презентацию на тему "Бой под Оршей" (8 класс) можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет проекта: История. Красочные слайды и иллюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать доклад - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 19 слайд(ов).

Слайды презентации

Історія бИТВИ під оршею
Слайд 1

Історія бИТВИ під оршею

Битва під Оршею 1514 р. дата, князь Костянтин Острозький і Оршанська битва (Оршська). 8 вересня 2014 року виповнилося 500 років з часу перемоги у битві під Оршею, в якій поліські хоругви ВКЛ у складі союзних литовсько-русинських та польських військ завдали нещадної поразки армії Московського князівс
Слайд 2

Битва під Оршею 1514 р. дата, князь Костянтин Острозький і Оршанська битва (Оршська)

8 вересня 2014 року виповнилося 500 років з часу перемоги у битві під Оршею, в якій поліські хоругви ВКЛ у складі союзних литовсько-русинських та польських військ завдали нещадної поразки армії Московського князівства.

Оршанська битва (Оршська) забезпечила майже 40-річний період миру на східному фронті, що знаменував собою значний культурний розквіт на українських землях.
Слайд 3

Оршанська битва (Оршська) забезпечила майже 40-річний період миру на східному фронті, що знаменував собою значний культурний розквіт на українських землях.

У 1512 році великий князь Московії Василій III без оголошення війни розпочинає чергову, вже 4 військову кампанію проти Великого князівства Литовського, Руського та Жямайтійського, що об'єднує в собі власне Литву, Жямайтію (західні литовські землі), Білорусь, Полісся та Поділля, частину центрально-ук
Слайд 4

У 1512 році великий князь Московії Василій III без оголошення війни розпочинає чергову, вже 4 військову кампанію проти Великого князівства Литовського, Руського та Жямайтійського, що об'єднує в собі власне Литву, Жямайтію (західні литовські землі), Білорусь, Полісся та Поділля, частину центрально-українських земель та Смоленщину.

На той час ВКЛ є однією з найсильніших держав Європи, великий князь якої Жигимонт Старий [Žygimantas Senasis, Zygmunt I Stary] є одночасно також і королем Польщі. У той же час війна з Московією ускладнила становище держави. На західному фронті, у Пруссії, великий магістр Німецького (Тевтонського) ор
Слайд 5

На той час ВКЛ є однією з найсильніших держав Європи, великий князь якої Жигимонт Старий [Žygimantas Senasis, Zygmunt I Stary] є одночасно також і королем Польщі. У той же час війна з Московією ускладнила становище держави. На західному фронті, у Пруссії, великий магістр Німецького (Тевтонського) ордена Альбрехт Бранденбург-Ансбахський [Albrecht von Brandenburg-Ansbach] підіймає повстання, відмовляючись від васальної присяги литовському та польському правителеві. Магістра підтримує його дядько, імператор Німеччини Максиміліан I Габсбург [Maximilian I von Habsburg], що встановлює союзницькі відносини з московським князем, намагаючись створити широку коаліцію проти Литви та Польщі у складі Прусії, Лівонії, Московії, Данії, німецьких Бранденбурга й Саксонії, та навіть Молдови.

Становище ВКЛ особливо ускладнилося, коли 30 липня 1514 року, після численних невдалих спроб московські війська нарешті займають Смоленксь.
Слайд 6

Становище ВКЛ особливо ускладнилося, коли 30 липня 1514 року, після численних невдалих спроб московські війська нарешті займають Смоленксь.

Звідси їм відкривається прямий шлях на Литву через Дніпровський коридор, який захищає Оршанський замок (Оршський замок, сучасна Могилівська область Білорусі), що його збудував іще найвидатніший правитель ВКЛ князь Вітаутас Великий (Vytautas Dydisis, Вітовт.)
Слайд 7

Звідси їм відкривається прямий шлях на Литву через Дніпровський коридор, який захищає Оршанський замок (Оршський замок, сучасна Могилівська область Білорусі), що його збудував іще найвидатніший правитель ВКЛ князь Вітаутас Великий (Vytautas Dydisis, Вітовт.)

Учасники Оршанської битви Розвиваючи успіх, Василій ІІІ скеровую на Оршу головні сили московського війська на чолі з Михаїлом Булгаковим-Голицею та Іваном Челядіним. Великий князь ВКЛ Жигимонт Старий підводить своєї військо до містечка Борисова, звідки скеровує його до Орші. Литовсько-руським військ
Слайд 8

Учасники Оршанської битви Розвиваючи успіх, Василій ІІІ скеровую на Оршу головні сили московського війська на чолі з Михаїлом Булгаковим-Голицею та Іваном Челядіним. Великий князь ВКЛ Жигимонт Старий підводить своєї військо до містечка Борисова, звідки скеровує його до Орші. Литовсько-руським військом командує великий гетьман ВКЛ, православний князь Костянтин Острозький. Великий гетьман ВКЛ, князь Костянтин Острозький Достеменні дані щодо кількості військ сторін лишаються невизначеними, коливаючись від 80 тис. до 40 тис. вершників, сили литовського, руського та польського війська у 33 тис. вершників плюс 3 тис. піхоти, включаючи гвардію князя Острозького у складі волинських та подільських хоругв.

Хід Оршської битви Литовська армія складається з власне литовських, білоруських, поліських, подільських, польських загонів, а також іноземних найманців. У ніч на 8 вересня війська ВКЛ наводять через Дніпро навпроти Орші наплавні мости на діжках та переправляється на лівий берег річки. Причому здійсн
Слайд 9

Хід Оршської битви Литовська армія складається з власне литовських, білоруських, поліських, подільських, польських загонів, а також іноземних найманців. У ніч на 8 вересня війська ВКЛ наводять через Дніпро навпроти Орші наплавні мости на діжках та переправляється на лівий берег річки. Причому здійснюється це в стилі спецоперації: згідно з "томіціанськими актами", під час переговорів війська Острозького "залишили на цьому березі (Дніпра) біля входу на брід деяку кількість озброєних воїнів, які гарцювали і давали московитам себе розглянути, створюючи в них враження присутності армії, тоді як військо не залишалося на місці, а в іншому місці робило міст з човнів і колод, переправляючи на інший берег Дніпра військові машини і піхоту.

Рано-вранці московський воєвода Челяднін атакує військо гетьмана Острозького, намагаючись відрізати його від мостів, однак союзники відбивають ворожий напад. Гетьман Костянтин Острозький особисто очолює контратаки кінноти ВКЛ. Використовуючи суперечності між московськими воєводами Голіцею-Булгаковим
Слайд 10

Рано-вранці московський воєвода Челяднін атакує військо гетьмана Острозького, намагаючись відрізати його від мостів, однак союзники відбивають ворожий напад. Гетьман Костянтин Острозький особисто очолює контратаки кінноти ВКЛ. Використовуючи суперечності між московськими воєводами Голіцею-Булгаковим та Челядніним, він нападає на них окремо, нівелюючи таким чином значну чисельну перевагу супротивника. Опівдні армія ВКЛ вдало здійснюють свій головний маневр, відомий ще з часів Вітаутаса Великого, посилений до того ж надзвичайно високим як на той час рівнем взаємодії різновидів військ.

Литовсько-руська кіннота, якою командую Юрій Радзивілл Геркулес [Jurgis Radvila Heraklis] вдало організує вдаваний відступ і так само, як і хрестоносці в битві при Грюнвальді, московити потрапляють у пастку - підставляючись під залп замаскованої литовської артилерії, після чого їх із засідки атакує
Слайд 11

Литовсько-руська кіннота, якою командую Юрій Радзивілл Геркулес [Jurgis Radvila Heraklis] вдало організує вдаваний відступ і так само, як і хрестоносці в битві при Грюнвальді, московити потрапляють у пастку - підставляючись під залп замаскованої литовської артилерії, після чого їх із засідки атакує резервний загін.

Під тиском війська Костянтина Острозького важка московська кіннота відступає на багнистий берег річки Кропивни поміж Оршею та Дубровною, де зазнає нищівної поразки, в результаті якої майже цілком знищується. Київський літопис констатує: "Того ж року бій був Костянтина Івановича Острозького з Мо
Слайд 12

Під тиском війська Костянтина Острозького важка московська кіннота відступає на багнистий берег річки Кропивни поміж Оршею та Дубровною, де зазнає нищівної поразки, в результаті якої майже цілком знищується. Київський літопис констатує: "Того ж року бій був Костянтина Івановича Острозького з Москвою під Оршею, за Дніпром на Кропивні річці. І побив князь Москву". За даними хроніста Сигізмунда Герберштейна, у битві під Оршею загинуло 40 тисяч московських воїнів, однак реальна цифра вірогідно є суттєво меншою й становить близько 10 тис. осіб. Тим не менше, головні московські полководці Булгаков-Голиця та Челядин, 8 воєвод, 17 інших командирів та кілька тисяч вояків потрапляють у полон.

Причому князь Василій III відмовляється пізніше їх викуповувати, заявивши, що вважає їх померлими. Челядін за кілька років помирає у Вільнюсі, а Булгаков-Голиця повертається на батьківщину тільки в 1552 році.
Слайд 13

Причому князь Василій III відмовляється пізніше їх викуповувати, заявивши, що вважає їх померлими. Челядін за кілька років помирає у Вільнюсі, а Булгаков-Голиця повертається на батьківщину тільки в 1552 році.

Натомість переможця битви під Оршею гетьмана Костянтина Острозького чекала урочиста зустріч у столиці. 3 грудня 1514 р. Вільнюс вітає героя Оршанської битви, на честь якого в столиці була збудована навіть тріумфальна арка. Сучасники називають гетьмана русинським Сціпіоном, а посол Ватикану вказує, щ
Слайд 14

Натомість переможця битви під Оршею гетьмана Костянтина Острозького чекала урочиста зустріч у столиці. 3 грудня 1514 р. Вільнюс вітає героя Оршанської битви, на честь якого в столиці була збудована навіть тріумфальна арка. Сучасники називають гетьмана русинським Сціпіоном, а посол Ватикану вказує, що "князь Костянтин може бути названий найкращим воєначальником нашого часу, він 33 рази ставав переможцем на полі битви... в бою він не поступається хоробрістю Ромулу"

На честь перемоги князь Острозький будує у Вільнюсі також і два православних храми, зокрема й церкву Святої Трійці, богослужіння в якій і до сьогодні провадяться українською мовою. Добре знана в Європі також і картина "Битва під Оршею", створена невідомим учасником цієї баталії, що зберіга
Слайд 15

На честь перемоги князь Острозький будує у Вільнюсі також і два православних храми, зокрема й церкву Святої Трійці, богослужіння в якій і до сьогодні провадяться українською мовою. Добре знана в Європі також і картина "Битва під Оршею", створена невідомим учасником цієї баталії, що зберігається сьогодні в Польщі. На полотні змальовано різні моменти битви, зокрема, гетьман ВКЛ Костянтин Острозький зображений тричі.

Проте, незважаючи на блискучий результат, перемога під Оршою, не була використана повною мірою. Гетьманові Костянтину Острозькому, який розраховував на мирне повернення Смоленська, не вдалося своєчасно зайняти місто, що повертається до складу ВКЛ лише в часи гетьмана Сагайдачного у 1611 р. Разом із
Слайд 17

Проте, незважаючи на блискучий результат, перемога під Оршою, не була використана повною мірою. Гетьманові Костянтину Острозькому, який розраховував на мирне повернення Смоленська, не вдалося своєчасно зайняти місто, що повертається до складу ВКЛ лише в часи гетьмана Сагайдачного у 1611 р. Разом із тим, напади московітів на ВКЛ були зупинені, зірвався також і союз Московії з імператором Німеччини. Надважливе значення битви для Полісся наголошує зокрема "Волинський короткий літопис" , що подає поетичний опис Оршанської битви та прославляє князя, прирівнюючи "силу велику московську" до "раті татарської". Протягом 40 років після укладення перемир'я Москва не наважувалася нападати на білоруські та поліські землі ВКЛ, що зумовило значний культурний розквіт країни, зокрема й укладення Литовського статуту, що став другим після Руської правди конституційним актом на землях сучасної Білорусі та України.

Виконала учениця 10 класу Петрашик Оксана В.
Слайд 19

Виконала учениця 10 класу Петрашик Оксана В.

Список похожих презентаций

Индия под властью англичан

Индия под властью англичан

План:. 1. Завершение покорения Индии 2. Колониальный режим 3. Восстание сипаев 4. Индия в конце XIX –начале XX вв. Британская империя — Индия и Бирма ...
Контрнаступление войск под Сталинградом операция Уран

Контрнаступление войск под Сталинградом операция Уран

Расстановка сил в операции «Уран». Юго-Западный фронт. 21-я, 5-я танковая, 1-я гвардейская, 17-я и 2-я воздушные армии. Ватутин Николай Федорович. ...
65-летию битвы под Москвой посвящается

65-летию битвы под Москвой посвящается

Мы не дрогнем в бою за столицу свою, Нам родная Москва дорога…. . Красная площадь. Парад 7 ноября1941 года. Москва в военной шинели. Москва военная ...
Восстания под предводительством С. Датулы И. Тайманова и М. Утемисова

Восстания под предводительством С. Датулы И. Тайманова и М. Утемисова

Учебные вопросы:. Восстание казахов Младшего жуза под предводительством Сырыма Датулы (1783 – 1797 гг.). Причины восстания: Ослабление ханской власти ...
Наступление советских войск под Ленинградом

Наступление советских войск под Ленинградом

Герой Советского Союза Лейтенант Пономаренко Леонид Николаевич Боевой путь (1941 – 1945): Командир роты стрелкового полка (Ленинградский фронт), форсирование ...
Реальная картина боевых действий 1941 года под Москвой

Реальная картина боевых действий 1941 года под Москвой

Борьба с немецко-фашистскими войсками под Москвой. Опасность, нависшая над Москвой, всколыхнула весь народ. Организованное и стойкое сопротивление. ...
Битва под Балаклавой

Битва под Балаклавой

Определение. Балаклавское сражение 13 (25) октября 1854 года — одно из полевых сражений Крымской войны 1853—1856 годов. Противники Главнокоманд. Одна ...
Крестьянская война под предводительством Е.И.Пугачева

Крестьянская война под предводительством Е.И.Пугачева

Крестьянская война – широкое народное движение, направленное против крепостничества и иных форм феодального угнетении. Причины войны:. Усиление власти ...
90 лет битвы под Бриентом

90 лет битвы под Бриентом

Василий Константинович Блюхер (19. 11. 1889 – 9. 11. 1938). Родился в крестьянской семье. Работал слесарем. В 1914 г. ушёл на фронт. В 1916 г. вступил ...
XVI век: под стягами Москвы

XVI век: под стягами Москвы

Василий III, отец Ивана IV. Неудачный поход русского войска на Казань в начале 16 века показал правительству Василий III, что необходимо спешно крепить ...
70-летию битвы под Москвой посвящается...

70-летию битвы под Москвой посвящается...

Конкурсы и мероприятия для школьников. Конкурс рисунков. Военно-патриотическая работа. Фестивали и концерты. Вахты памяти. Ветераны образования Зеленограда ...
70-летие битвы под Москвой

70-летие битвы под Москвой

70-летию Битвы под Москвой посвящается. . . . . . . . . . . Герой Советского Союза Талалихин Виктор Васильевич 18.09.1918 – 27.10.1941. . Операция ...
70 лет битвы под Москвой

70 лет битвы под Москвой

Работницы швейной фабрики за пошивом тёплой одежды для бойцов Красной Армии. Солдаты из Сибири в товарном вагоне («теплушке») едут на защиту Москвы. ...
Контрнаступление Советской армии под Сталинградом

Контрнаступление Советской армии под Сталинградом

17 июля 1942 года считается началом Сталинградской битвы. Г. К. Жуков А. М. Васильев Н. Н. Воронов. На помощь защитникам Сталинграда подоспела только ...
Битва под Жёлтыми Водами

Битва под Жёлтыми Водами

Чтобы обеспечить свой тыл на юге от татар и получить их помощь конницей, в феврале 1648 г. Хмельницкий заключил военный союз с Крымским ханством. ...
Крестьянская война под предводительством Е.И. Пугачева

Крестьянская война под предводительством Е.И. Пугачева

ЦЕЛИ УРОКА. РАССМОТРЕТЬ ПРИЧИНЫ КРЕСТЬЯНСКОЙ ВОЙНЫ, ПРОГРАММЫ ПРЕДСТАВЛЕННУЮ Е.И., А ТАК ЖE ЭТАПЫ КРЕСТЬЯНСКОГО ДВИЖЕНИЯ. ПЛАН УРОКА. 1. Причины крестьянской ...
Битва под Москвой

Битва под Москвой

Операция «ТАЙФУН». Генерал И.С.Конев командующий Западным фронтом. ЖУКОВ Г. К. Командующий Западным фронтом. Генерал Буденный С.М. командующий Резервным ...
Крестьянская война под предводительством Е.Пугачева

Крестьянская война под предводительством Е.Пугачева

ПЛАН УРОКА. 1.Исторический взгляд на крестьянскую войну под предводительством Пугачева. (Причины. Ход. Итоги. Личность Пугачева.) 2. Отражение событий ...
Битва под Москвой

Битва под Москвой

Битва под Москвой 1941—1942 гг. Битва состояла из двух этапов. Первый этап — Московская стратегическая оборонительная операция - длился с 30 сентября ...
Памяти 75ой годовщины битвы под Москвой

Памяти 75ой годовщины битвы под Москвой

СХЕМА МЕСТА ПРОВЕДЕНИЯ МЕРОПРИЯТИЯ. - представители поисковых отрядов; - участники клубов военно-исторической реконструкции; - участники Всероссийского ...

Конспекты

Хотим под мирным небом жить

Хотим под мирным небом жить

МБОУ Борискинская СОШ. Урок мужества в 6 классе посвящённый. . 25 годовщине вывода советских войск из Афганистана. «Хотим под мирным небом ...
Участие казахов в крестьянской войне под предводительством Е. Пугачева

Участие казахов в крестьянской войне под предводительством Е. Пугачева

Тема: «Участие казахов в крестьянской войне под предводительством Е. Пугачева». . Цель. :. изучить крестьянскую войну 1773-1775 гг., познакомить ...
Музей под открытым небом

Музей под открытым небом

. Филоненко Надежда Владимировна.  (. nadiezhda59. ). учительМБОУ "СОШ№47". Урок – игра: «Музей под открытым небом». Цели:. . 1. Закрепить ...
Сибиряки в битве под Москвой

Сибиряки в битве под Москвой

Сибиряки в битве под Москвой. Урок – мужества. Писанкина Евгения Борисовна. . Учитель истории. Урок мужества для 5-8 классов. ...
Германия под властью фашизма

Германия под властью фашизма

Урок по истории России в 11 классе. «. Германия под властью фашизма. ». (слайд №1). Яловая О.В., учитель истории, обществознания ГБОУ СОШ с.Малая ...

Советы как сделать хороший доклад презентации или проекта

  1. Постарайтесь вовлечь аудиторию в рассказ, настройте взаимодействие с аудиторией с помощью наводящих вопросов, игровой части, не бойтесь пошутить и искренне улыбнуться (где это уместно).
  2. Старайтесь объяснять слайд своими словами, добавлять дополнительные интересные факты, не нужно просто читать информацию со слайдов, ее аудитория может прочитать и сама.
  3. Не нужно перегружать слайды Вашего проекта текстовыми блоками, больше иллюстраций и минимум текста позволят лучше донести информацию и привлечь внимание. На слайде должна быть только ключевая информация, остальное лучше рассказать слушателям устно.
  4. Текст должен быть хорошо читаемым, иначе аудитория не сможет увидеть подаваемую информацию, будет сильно отвлекаться от рассказа, пытаясь хоть что-то разобрать, или вовсе утратит весь интерес. Для этого нужно правильно подобрать шрифт, учитывая, где и как будет происходить трансляция презентации, а также правильно подобрать сочетание фона и текста.
  5. Важно провести репетицию Вашего доклада, продумать, как Вы поздороваетесь с аудиторией, что скажете первым, как закончите презентацию. Все приходит с опытом.
  6. Правильно подберите наряд, т.к. одежда докладчика также играет большую роль в восприятии его выступления.
  7. Старайтесь говорить уверенно, плавно и связно.
  8. Старайтесь получить удовольствие от выступления, тогда Вы сможете быть более непринужденным и будете меньше волноваться.

Информация о презентации

Ваша оценка: Оцените презентацию по шкале от 1 до 5 баллов
Дата добавления:20 мая 2019
Категория:История
Содержит:19 слайд(ов)
Поделись с друзьями:
Скачать презентацию
Смотреть советы по подготовке презентации