Слайд 1Туристична характеристика Великобританії
Підготувала студентка групи Т-15 Грабович Соломія
Слайд 2Загальна характеристика туристичного регіону, у якому розташована країна
Традиційно Європа була і залишається регіоном найбільшого тяжіння туристів. Цьому сприяють високий рівень економічного розвитку більшості країн, доходи населення і його соціальна структура (переважання середнього класу), що дозволяють реалізувати потребу у відпочинку за межами своїх країн. В Європі налічується близько 40 суверенних держав, більшість з них невеликі за розмірами. Розвитку туризму в Європі сприяють природно-географічні особливості регіону. Серед видів туризму, які отримали розвиток в Європі, виділяються лікувально-оздоровчий, діловий, релігійний, освітній, пізнавальний, круїзний (морської, річкової, озерний). Європа - основний туристичний регіон світу і збереже своє лідерство, незважаючи на те, що її частка в туристських прибуття неухильно знижується. Серед 10 країн з найвищим доходом від міжнародного туризму 7 знаходяться в Європі. І в списку 10 країн-лідерів по туристським витрат також виділяються 6 європейських держав. Для регіону характерна і найвища туристська активність. В прибуття лідирують Південна і Західна Європа - більше 60 прибуттів на 100 чоловік. Для поїздок за кордон (вибуття) - Північна і Західна Європа - більше 70 чоловік.
Слайд 3Візитна картка країни
Девіз: “Dieu et mon droit” (Бог і моє право)
Слайд 4Найвизначніші природно-рекреаційні ресурси країни
Великобританія розташована на Британських островах у північно-західних берегів континентальної Європи. Великобританія багата водними ресурсами. Найбільші з повноводних Северн, що має довжину 354 км, і Темза (338 км), басейни яких межують між собою. Найбільше значення для туризму Великобританії має Темза. Річки в основному мають рекреаційне значення. Найбільші озера Великобританії - Лох-Лох Їй (близько 400 кв. км) у північній Ірландії, а також Лох- Ломонд і Лох-Несс у Шотландії. Численні озера гірської Шотландії й Озерного кола дуже мальовничі й приваблюють багато туристів.
Слайд 5Понад 10 % території Великобританії займають національні парки і так звані ландшафтні території, вони є у всіх частинах країни. Найбільші за розмірами національні парки розташовані в Шотландії (Нортумберленд, Нордворкмурс, Ворюдир Далес), Уельсу (Ексмур, Дартмур) і Північної Англії (Дервент). Загалом можна зробити висновок, що природно – рекреаційні ресурси Великобританії за ступенем комфортності можна віднести до субкомфортних.
Слайд 6Основні об’єкти культурно-історичної спадщини країни
Великобританія, уособлюючи собою як багатовікову історію, так і сучасну цивілізацію, поєднує в собі стародавні традиції і унікальні пам'ятки архітектури з ультрасучасними бізнес центрами і модними кафе. Великобританії можна підрозділити на: пам'ятники архітектури й культури, музеї, місця й пам'ятники видатних людей. Пам'ятники архітектури і культури: почати можна безпосередньо з Лондона, де вже 900 років стоїть Віндзорскій замок, відомий як резиденція британських королів. Другий по величині на Британських островах після Віндзора – замок Каерфілі, побудований в 1268 році. По переказу, саме тут саксонська королева Эльфрид убила свого прийомного сина Едварда, щоб звільнити престол для молодшого брата Етельреда. Едінбургський замок є одним із самих відомих замків Шотландії. Він розташований на пагорбі в Старому місті й відкриває вид на Нове місто й на Принцес Стріт. Замку близько 1000 років.
Слайд 7Музеї:У Великобританії є 950 музеїв і художніх галерей, головними з яких є відділ друкованих видань і малюнків Британського музею, музей Вікторії й Альберта, Національна галерея, Національна портретна галерея й галерея Тейт. Усі вони знаходяться у Лондоні. В Единбурзі розташовані Національний музей старожитностей, Національна портретна галерея; Королівський шотландський музей і Національна галерея сучасного мистецтва. У Кардиффі є Уельский національний музей, а в Белфасті – Національний музей ірландської народної творчості.
Слайд 8Організація Об'єднаних Націй має программу ЮНЕСКО, яка займається всесвітньою спадщиною. Ця программа сформувала список культурної спадщини людства і до цього списку відносятся такі суспільно – історичні об'єкти Великобританії: Бленемській палац, Кентерберійській собор, місто Бат, замок і кафедральний собор в місті Дарем, Стоунхедж, Ейвбері, Лондонський Тауер, Вестмінстерське, замки і міські стіни Едуарда, старе і нове міста Едінбурга.
Слайд 9Провідні туристичні центри країни
Великобританія — одна з найбільш економічно розвинених країн світу, і в ній знаходяться найбільші світові фінансові і торгові центри (Лондон, Ліверпуль, Глазго), відомі наукові центри (Лондон, Оксфорд, Кембрідж, Едінбург) — звідси велике значення ділового і конгресового туризму. Одним з найголовніших туристських центрів у Великобританії є його столиця – Лондон. Його відвідують усі вітчизняній іноземні туристи. Значна частина туристських фірм обмежує туристські поїздки по Великобританії тільки Лондоном і його околицями. Також часто відвідуваними є такі міста: Шотландія,Уельс,Північна Ірландія .
Слайд 10Основні формальності при в'їзді і виїзди іноземних туристів
Паспортно-візові формальності Громадяни Російської Федерації при перетині кордону повинні мати оформлене в Консульському відділі Посольства Великобританії в Москві дозвіл на в'їзд - візу. Віза оформляється індивідуально, подача документів здійснюється строго туристом самостійно. Заява, документи на обробку подаються не менше ніж за 40 робочих днів до вильоту. Віза відвідувача - видається особам, метою візиту яких є туризм, відвідини родичів і друзів, діловий візит. Документи, необхідні для оформлення візи: закордонний, заповнена англійською мовою та підписана заявником анкета VAF1, 1 кольорове фото - 3,5 х 4,5, документи, що підтверджують наявність коштів, достатніх для фінансування поїздки, довідка з місця роботи, підтвердження броні готелю або ваучер і запрошення від приймаючої сторони, особам, які бажають відвідати родичів або друзів, необхідно надати лист від запрошуваної із зазначенням ступеня спорідненості або стосунків, мети й тривалості візиту, а також місця передбачуваного проживання заявника, особам, які слідують до Великобританії з діловим візитом, необхідно надати лист від компанії у Великобританії з зазначенням причин запрошення, термінів поїздки та місця проживання заявника. У листі також повинно бути вказано, яка зі сторін сплачує поїздку. Віза відвідувача видається терміном дії на 6 місяців, 1 рік, 2 роки, 5 років, 10 років і передбачає багаторазовий в'їзд на територію Великобританії протягом терміну дії візи, якщо немає обмежень, які може встановити консульство в кожному конкретному випадку.
Слайд 11Митні і валютні формальності Ввезення і вивіз національної та іноземної валюти не обмежений. Дозволено безмитне ввезення сигарет - до 200 шт. (Або сигар - до 50 шт. Або тютюну - до 250 гр.), Спиртних напоїв міцністю понад 22% - до 1 л. (Міцністю менше 22% - до 2 л.), Парфумерії - до 50 мл., Туалетної води - до 250 мл., Сувенірів і подарунків - на суму не більше 32 фунтів стерлінгів. Заборонено ввезення наркотиків, зброї, ножів з вискакують лезами, фальшивих монет і банкнот, матеріалів непристойного змісту, м'яса, птиці та виробів з них, всіх видів живих птахів і пташиних яєць (можна ввозити до 1 кг. готового до вживання м'яса птиці або напівфабрикатів), радіопередавачів, рослин. Заборонено транзит предметів старовини і антикваріату без дозволу відповідних організацій, а також рідкісних видів тварин. Ввезення ліків заборонений, за винятком медикаментів, призначених для особистого користування (необхідний рецепт). У різних країнах світу діють різні правила і порядок ввезення-вивезення валюти, тому важливо їх уточнити безпосередньо перед поїздкою. Слід зазначити, що фунт стерлінгів Великобританії "абсолютно вільний для купівлі-продажу".
Слайд 12Медико-санітарні формальності Громадяни Росії і близькі Великобританії з урахуванням принципу взаємності мають право надання їм невідкладної медичної допомоги безкоштовно (гроші мають компенсуватися державою, біля якого виникають обслуговування). На безкоштовне обслуговування громадських медичних закладів Великобританії (NationalHealth Service) право мають ті іноземці, котрі перебувають на території країни й приписані до установ за місцем проживання. Інші установи (крім благодійних) надають послуги на платній основі.
Слайд 13Цікаві факти про країну, її традиції, звичаї населення
• Використовувати парасольку для захисту від дощу придумали саме англійці, до цього моменту парасолі використовувалися тільки для захисту від сонця. • У Великобританії величезна кількість пралень, тому що англійці не вважають прання домашніми справами. • Завести домашнього вихованця без попереднього узгодження зі спеціальними службами у Великобританії неможливо. Саме тому, на вулицях Англії не можна зустріти бездомних тварин. • Найдовші назви населених пунктів знаходяться саме у Великобританії. • Музеї в Англії практично всі безкоштовні, але можна залишити пожертвування, які і будуть оплатою за відвідування музею. • Найбільш затребуваним напоєм у Великобританії є чай. • Саме англійці розробили і створили національний прапор Сполучених Штатів Америки. • Королівський палац у Віндзорі найбільший у всьому світі. • Найвідоміша вежа Великобританії Біг-Бен, отримала свою назву не через годинник, а завдяки дзвону, який знаходиться всередині башти. • Необхідні для взуття шнурки, були придумані саме у Великобританії в 1790 році. • Шотландія може похвалитися найкоротшим авіарейсом у світі. Він триває 1 хвилину 14 секунд з острова Вестрей (Westray) на острів Papa Westray. • Палата Громад - єдине місце в Британії, куди не може ввійти англійська королева, оскільки вона не є членом Палати. • У Лондоні розташована найдовша торгова вулиця у світі - Оксфорд-стріт. • У Великобританії немає єдиного документа конституції. • Найтатуйованіша людина у світі Лакі Даймонд Річ живе на острові Скай в Шотландії. 99,9% поверхні його шкіри покриті татуюванням, яке повторює візерунок шкури леопарда. • У Великобританії є професія людини, що стоїть у черзі. • Тауер в Лондоні – найкраще збережений середньовічний замок у світі, його вік більше ніж 900 років.
Слайд 14Звичаї та традиції Великобританії
Найвідоміші звичаї і традиції Великобританії — Це чаювання і гра в крикет. Британці обожнюють пити чай з молоком і дотримуються давньої чайної традиції під назвою «five o’clock». А кожне літо на полях біля сіл можна спостерігати людей, що грають в крикет. На перший погляд здається, що це дуже нудна і повільна гра, але насправді вона сповнена різних особливостей і хитрощів. Дуже люблять англійці грати в дартс, іноді — в шахи та шашки. Прихильність британців традиціям виявляється не тільки в політиці, але буквально на кожному кроці, в як там не є найбуденнішому житті. Британці всупереч логіці і здоровому глузду дотримуються своєї системи мір і вагів (у пабі - англійському пивному барі - вам завжди подадуть пінту, а не півлітра пива), лівобічного руху, традицій в живленні (англійський сніданок разюче відрізняється від так званого континентального сніданку - чашка кави і булочка з джемом - своєю солідністю і грунтовністю). Чай з молоком давно став національним напоєм англійців, їх неодмінний повсякденний «п'ятигодинний чай» - «файв-о-жмут» - не просто строго встановлений час прийому пищи, а перш за все привід для спілкування з родичами, друзями, товаришами по службі.
Слайд 15Стан сучасного розвитку та перспектив туристичної галузі в країні
Незважаючи на те, що Велика Британія знаходиться на півночі Європи, розташована на островах, має вологий і туманний клімат, вона володіє величезною туристичною привабливістю. Завдяки природно-кліматичним, культурно-історичним і соціально-економічним факторам у країні розвинено багато видів туризму: морський рекреаційний (вітрильні регати, прогулянки на яхтах, серфінг), лікувально-оздоровчий, навчальний, діловий, культурно-пізнавальний. Слід зазначити, що Велика Британія є батьківщиною сучасного туризму як форми здійснення культурного дозвілля, оскільки ще в 1841 році англієць Томас Кук заснував першу у світі туристичну фірму, яка провела для п’ятисот сімдесяти людей масову прогулянку залізничним транспортом по пригородах Лондона. На світовому туристичному ринку Велика Британія належить до країн-лідерів, які щорічно приймають значні туристопотоки з-за кордону. За доходами від іноземного туризму Велика Британія займає 6 місце у світі. Щороку туристи витрачали у Великобританії біля 17,2 млрд. дол. США. Лондон є найбільш відвідуваним серед іноземних туристів містом світу (15,6 млн.осіб у 2004 році), випереджаючи Бангкок та Париж. За даними ЮНВТО у 2014 році Велику Британію відвідало 32,613 туристів, а туристичні надходження становили 45,262 млн доларів.
Слайд 16Максимальний приплив туристів забезпечують країни-сусіди: Німеччина, Франція, Ірландія, Бельгія, Нідерланди, країни скандинавського півострова, а також: США, Канада, Нова Зеландія, Австралія, Південно-Африканськ республіка. З кожним роком зростає приплив туристів-неєвропейців, наприклад американців. Стрімкими темпами збільшується потік туристів, що прибувають у Великобританію з Японії. Витрати іноземців у Великобританії перевищують аналогічні витрати, здійснювані британцями за рубежем, що створює позитивний туристичний баланс. Туризм приносить британському бюджету постійну статтю доходів (4-5% ВВП) і іноземної валюти. Туристи, що відвідують Великобританію, звичайно затримуються тут на 15-16 днів. Серед основних тенденцій розвитку туристичного ринку Великої Британії необхідно визначити наступні: поступово вичерпується інтенсивність рекреаційних поїздок британців у зв'язку зі збільшенням їх обсягу; закордонні подорожі британців збережуть свою питому вагу, а при сприятливій туристичній кон'юнктурі будуть продовжувати збільшуватися в порівнянні із внутрішніми; ціна і якість туристичного продукту визначали й будуть визначати вибір британських туристів щодо туристичної дестинації; у порівнянні із традиційними видами масового туризму збільшуватиметься попит на екологічний туризм, культурно-пізнавальний туризм та спортивно-розважальний туризм.
Слайд 17ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!!!