- Фет Афанасий Афанасьевич

Презентация "Фет Афанасий Афанасьевич" (9 класс) по литературе – проект, доклад

Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13
Слайд 14
Слайд 15
Слайд 16
Слайд 17
Слайд 18

Презентацию на тему "Фет Афанасий Афанасьевич" (9 класс) можно скачать абсолютно бесплатно на нашем сайте. Предмет проекта: Литература. Красочные слайды и иллюстрации помогут вам заинтересовать своих одноклассников или аудиторию. Для просмотра содержимого воспользуйтесь плеером, или если вы хотите скачать доклад - нажмите на соответствующий текст под плеером. Презентация содержит 18 слайд(ов).

Слайды презентации

Фет Афанасий Афанасьевич. «Добровольно иду к неизбежному…». Портрет роботи І. Рєпіна (1882)
Слайд 1

Фет Афанасий Афанасьевич

«Добровольно иду к неизбежному…»

Портрет роботи І. Рєпіна (1882)

Біографія. Афанасій Афанасійович Фет народився 23 листопада [5 грудня] 1820 р. в садибі Новоселки, Мценського повіту, Орловської губернії.
Слайд 2

Біографія

Афанасій Афанасійович Фет народився 23 листопада [5 грудня] 1820 р. в садибі Новоселки, Мценського повіту, Орловської губернії.

Батько - Йоганн-Петер-Карл-Вільгельм Фет, асесор міського суду Дармштадта. Мати - Шарлотта-Єлизавета Беккер. Вітчим - Шеншин Афанасій Неофитович. Батько чи не все своє життя провів на військовій службі, брав участь у війні з Наполеоном. Афанасій був його позашлюбним сином і в чотирнадцять років за у
Слайд 3

Батько - Йоганн-Петер-Карл-Вільгельм Фет, асесор міського суду Дармштадта. Мати - Шарлотта-Єлизавета Беккер. Вітчим - Шеншин Афанасій Неофитович. Батько чи не все своє життя провів на військовій службі, брав участь у війні з Наполеоном. Афанасій був його позашлюбним сином і в чотирнадцять років за ухвалою духовної консисторії отримав прізвище своєї матері Шарлотти Фет, одночасно втративши право на дворянство. Згодом він домігся відновлення дворянського звання і повернув собі прізвище Шеншин, але літературне ім'я — Фет — залишилося за ним назавжди. У домі батька Фет прожив до чотирнадцяти років, про що пізніше зізнався: «…сам я ніколи не лину в дитинство».

1835 — 1837 — навчавшись в німецькому приватному пансіоні Крюммера в м. Верро (тепер р. Виру, Естонія), Фет починає писати вірші, проявляє інтерес до класичної філології. Потім в 1838 році вступив до Московського університету, спочатку на юридичний факультет, потім - на історико-філологічне (словесн
Слайд 4

1835 — 1837 — навчавшись в німецькому приватному пансіоні Крюммера в м. Верро (тепер р. Виру, Естонія), Фет починає писати вірші, проявляє інтерес до класичної філології. Потім в 1838 році вступив до Московського університету, спочатку на юридичний факультет, потім - на історико-філологічне (словесне) відділення філософського факультету., там навчався 6 років: 1838-1844 роки.

У 1840 році - вихід збірки віршів Фета «Лирический пантеон» за участю А. Григор'єва, одного Фета по університету. У 1842 році - публікації в журналах «Москвитянин» і «Отечественные записки». У 1845 році - вступ на військову службу в кірасирський Військового ордена полк, стає кавалеристом. У 1846 роц
Слайд 5

У 1840 році - вихід збірки віршів Фета «Лирический пантеон» за участю А. Григор'єва, одного Фета по університету. У 1842 році - публікації в журналах «Москвитянин» і «Отечественные записки». У 1845 році - вступ на військову службу в кірасирський Військового ордена полк, стає кавалеристом. У 1846 році йому присвоєно перше офіцерське звання.

Обкладинка журналу номер 1 за 1845 р.

Обкладинка журналу 1830 р.

Ще під час армійської служби на Україні, гостюючи у своїх друзів Бржеських в Березівці, Фет познайомився в сусідньому маєтку з обдарованою музиканткою Оленою Лазич, чий талант справив враження навіть на Ференца Ліста, що гастролював тоді на Україні. Дівчина була палкою прихильницею поезії Фета, а лі
Слайд 6

Ще під час армійської служби на Україні, гостюючи у своїх друзів Бржеських в Березівці, Фет познайомився в сусідньому маєтку з обдарованою музиканткою Оленою Лазич, чий талант справив враження навіть на Ференца Ліста, що гастролював тоді на Україні. Дівчина була палкою прихильницею поезії Фета, а лірик, у свою чергу, захоплювався її красою і музичними здібностями. Взаємне захоплення незабаром переросло в глибоке почуття, і здавалося, що ніщо не може перешкодити молодим людям з'єднати свої долі. 1849 - початок їхнього кохання. Про що говорили Фет і Олена Лазіч у хвилини перших зустрічей в автобіографічній поемі «Талисман» Фет докладно описав і родовий маєток, і «сонные куртины », і атмосферу їх бесід

«Мы говорили Бог знает о чем Скучают ли они в своем именье, О сельском лете, о весне, потом О Шиллере, о музыке и пенье…»

1850 року загинула Олена Лазич, кохана поета, якій він присвятив вірші «Старые письма», «Ты отстрадала, я ещё страдаю…», «Нет, я не изменил. До старости глубокой…»
Слайд 7

1850 року загинула Олена Лазич, кохана поета, якій він присвятив вірші «Старые письма», «Ты отстрадала, я ещё страдаю…», «Нет, я не изменил. До старости глубокой…»

Фет Афанасий Афанасьевич Слайд: 8
Слайд 8
1853 — Фета переводять у гвардійський полк під Петербургом. Поет часто буває в Петербурзі, тоді — столиці. Зустрічі Фета з Тургенєвим, Некрасовим, Гончаровим та ін Зближення з редакцією журналу «Современник». Иван Александрович Гончаров. Николай Алексеевич Некрасов. Иван Сергеевич Тургенев
Слайд 9

1853 — Фета переводять у гвардійський полк під Петербургом. Поет часто буває в Петербурзі, тоді — столиці. Зустрічі Фета з Тургенєвим, Некрасовим, Гончаровим та ін Зближення з редакцією журналу «Современник»

Иван Александрович Гончаров

Николай Алексеевич Некрасов

Иван Сергеевич Тургенев

1854 — служба в Балтійському Порту описана в його мемуарах «Мои воспоминания». У 1856 році вийшов указ, згідно з яким звання дворянина давав лише чин полковника. У Фета був тепер тільки один вихід одружитися на багатій дівчині.
Слайд 10

1854 — служба в Балтійському Порту описана в його мемуарах «Мои воспоминания»

У 1856 році вийшов указ, згідно з яким звання дворянина давав лише чин полковника. У Фета був тепер тільки один вихід одружитися на багатій дівчині.

Після виходу нового указу поет взяв річну відпустку і на гроші, отримані за свої твори, відправився в подорож по Європі. У 1857 році в Парижі він одружився на дочці вельми заможного московського торговця чаєм Марії Петрівні Боткіній, яка до того ж була сестрою літературного критика В.П. Боткіна. Про
Слайд 11

Після виходу нового указу поет взяв річну відпустку і на гроші, отримані за свої твори, відправився в подорож по Європі. У 1857 році в Парижі він одружився на дочці вельми заможного московського торговця чаєм Марії Петрівні Боткіній, яка до того ж була сестрою літературного критика В.П. Боткіна.

Про те, що Фет одружився на Марії Боткіній тільки з розрахунку, красномовно свідчить розповідь брата Л.М. Толстого,СергіяМиколайовича. Якось поет прийшов відвідати його «они дружески разговорились» і Сергій Миколайович запитав Фета «Афанасий Афанасьевич, зачем вы женились на Марии Петровне» Фет почервонів, низько вклонився і мовчки пішов.

У 1858 році поет вийшов у відставку і оселився в Москві. Мабуть, придане Марії Петрівни здалося йому недостатнім, і він вирішив поповнити отриманий «скриню з червінцями» гонорарами від своєї літературної діяльності. Фет виявляв приголомшливу працездатність, видаючи неймовірну кількість нових творів,
Слайд 12

У 1858 році поет вийшов у відставку і оселився в Москві. Мабуть, придане Марії Петрівни здалося йому недостатнім, і він вирішив поповнити отриманий «скриню з червінцями» гонорарами від своєї літературної діяльності. Фет виявляв приголомшливу працездатність, видаючи неймовірну кількість нових творів, якість яких залишало бажати кращого.

«Фет стоит на опасной дороге, — тривогою писав в 1859 році Дружинін Льву Толстому, — скаредность его одолела. Он уверяет всех, что умирает с голоду и должен писать для денег, не слушает никаких увещаний, сбывает по темным редакциям самые бракованные из своих стихотворений…»

Продовжував писати Фет і вірші, в 1863 році він випустив новий збірник у двох частинах, який, на відміну від швидко розійшовся зборів 1856 року, залишався, незважаючи на маленький тираж, до кінця його життя в більшій своїй частині нерозпроданим.
Слайд 13

Продовжував писати Фет і вірші, в 1863 році він випустив новий збірник у двох частинах, який, на відміну від швидко розійшовся зборів 1856 року, залишався, незважаючи на маленький тираж, до кінця його життя в більшій своїй частині нерозпроданим.

Господарем-землевласником Фет виявився хорошим, проявивши в цьому, зовсім новому для нього справі надзвичайну практичну тямущість і властиві йому виняткові здібності. Він не тільки привів куплене ним запущене село в належний вигляд, але і придбав млин і кінний завод. Незабаром Фету стали належати ще
Слайд 14

Господарем-землевласником Фет виявився хорошим, проявивши в цьому, зовсім новому для нього справі надзвичайну практичну тямущість і властиві йому виняткові здібності. Він не тільки привів куплене ним запущене село в належний вигляд, але і придбав млин і кінний завод. Незабаром Фету стали належати ще два маєтки, після чого він з гордістю написав одному зі своїх колишніх товаришів-однополчан К. Ф. Ревеліоті

«Я был бедняком, офицером, полковым адъютантом, а теперь, слава богу, орловский, курский и воронежский помещик, коннозаводчик и живу в прекрасном имении с великолепной усадьбой и парком. Все это приобрел усиленным трудом, а не мошенничеством»

Сусіди-поміщики ставилися до Фета з повагою і в 1867 році обрали його на почесну посаду мирового судді, на якій він залишався протягом 11 років.

1883-1891 - публікація чотирьох випусків збірника «Вечерние огни».
Слайд 15

1883-1891 - публікація чотирьох випусків збірника «Вечерние огни».

Фет не переставав писати вірші, навіть незважаючи на старечі недуги, які все більше почали його долати у нього різко ослаб зір, загострилася «грудна хвороба», все частіше супроводжувалася нападами задухи і болісними болями. Але Фет невтомно працював, боячись не встигнути, чи не написати того, що зад
Слайд 16

Фет не переставав писати вірші, навіть незважаючи на старечі недуги, які все більше почали його долати у нього різко ослаб зір, загострилася «грудна хвороба», все частіше супроводжувалася нападами задухи і болісними болями. Але Фет невтомно працював, боячись не встигнути, чи не написати того, що задумав. Фонтан його поетичного натхнення все ще било ключем. Одне з його останніх віршів починається словами

Полуразрушенный, полужилец могилы…

Останній твір Фета, що дійшов до нас датоване 23 жовтня 1892. Менше ніж через місяць, 21 листопада, Фет помер від« грудної хвороби », ускладненою бронхітом» - так звучала офіційна версія смерті поета. Але насправді все було інакше, Фет добровільно кинувся назустріч своїй смерті, зробивши спробу самогубства. Коли він став наближатися до 90-річного рубежу, то все частіше і частіше міркував уголос про швидку смерть. Він часто казав дружині

«Ты никогда не увидишь, как я умру»

21 листопада 1892 поет урочисто випив келих шампанського, чимало здивувавши цим дружину, а потім знайшов привід і відіслав її з дому. Коли Марія Петрівна пішла, Фет покликав свого секретаря і продиктував. «Не понимаю сознательного приумножения неизбежных страданий. Добровольно иду к неизбежному. 21
Слайд 17

21 листопада 1892 поет урочисто випив келих шампанського, чимало здивувавши цим дружину, а потім знайшов привід і відіслав її з дому. Коли Марія Петрівна пішла, Фет покликав свого секретаря і продиктував

«Не понимаю сознательного приумножения неизбежных страданий. Добровольно иду к неизбежному. 21 ноября, Фет (Шеншин). »

Фет вибіг з кімнати і кинувся в їдальню. Афанасій Афанасієвич однією рукою схопився за дверцята кухонного ящика, а інший потягнувся до ножа, але так і не зумів його взяти. Секретар застала Фета лежачим на підлозі. Нахилившись до нього, вона насилу розібрала в його незв'язному шепоті тільки одне слов
Слайд 18

Фет вибіг з кімнати і кинувся в їдальню. Афанасій Афанасієвич однією рукою схопився за дверцята кухонного ящика, а інший потягнувся до ножа, але так і не зумів його взяти. Секретар застала Фета лежачим на підлозі. Нахилившись до нього, вона насилу розібрала в його незв'язному шепоті тільки одне слово «Добровольно…». Сказавши це, поет втратив свідомість і через кілька хвилин помер. Похоронений в селі Клейменово, родинному маєтку Шеншиних.

Вхід до склепу Фета

Пам’ятник А.А. Фету в Орлі

Список похожих презентаций

Фет Афанасий Афанасьевич

Фет Афанасий Афанасьевич

Афанасий Афанасьевич Фет(Шеншин). Русский поэт (настоящая фамилия Шеншин), член корреспондент Петербургской академии наук (1886).Насыщенная конкретными ...
Афанасий Афанасьевич Фет

Афанасий Афанасьевич Фет

План. 1.Биография. 2.Семья. 3.Творчество. 4.Поэзия. 5.Стихотворение «Чудная картина». 6. Стихотворение «Бабочка». 7. Стихотворение «Буря». Биография. ...
Афанасий Афанасьевич Фет

Афанасий Афанасьевич Фет

Родился в октябре или ноябре в селе Новоселки Орловской губернии. Его отцом был богатый помещик А. Шеншин, мать — Каролина Шарлотта Фёт, приехавшая ...
Афанасий Афанасьевич Фет

Афанасий Афанасьевич Фет

Как беден наш язык! – Хочу и не могу. – Не передать ни другу, ни врагу, Что буйствует в груди прозрачною волною…. Цели урока. Ввести учащихся в сложный ...
Афанасий Афанасьевич Фет

Афанасий Афанасьевич Фет

Проверка домашнего задания. Ф.И.Тютчев «Ещё земли печален вид...» «Как неожиданно и ярко...». Сегодня на уроке. Познакомимся с жизнью и творчеством ...
Афанасий Афанасьевич Фет. Особенности поэтической манеры

Афанасий Афанасьевич Фет. Особенности поэтической манеры

Афанасий Афанасьевич Фет 1820 – 1892. Особенности поэтической манеры. 1) Стихи Фета логичны и последовательны, в них разум преобладает над чувствами. ...
Афанасий Фет и Фёдор Тютчев

Афанасий Фет и Фёдор Тютчев

Афанасий Фет и Фёдор Тютчев – певцы русской природы. Поэзия – великое чудо. Но открывается оно, как и чудо природы, не сразу и далеко не всякому, ...
Афанасий Фет

Афанасий Фет

Детство. Афанасий Фет родился в Новоселках – небольшом имении, расположенном в Мценском уезде Орловской губернии. Его родной отец – Иоганн Петр Вильгельм ...
Афанасий Фет

Афанасий Фет

Афанасий Афанасьевич Фет Родился в имении Новоселки, Мценского уезда, Орловской губернии. Был внебрачным сыном помещика Шеншина и в четырнадцать лет ...
"Вечер" А.А. Фет

"Вечер" А.А. Фет

Прозвучало над ясной рекою,. Прозвенело в померкшем лугу,. Прокатилось над рощей немою,. Засветилось на том берегу. Далеко в полумраке, луками Убегает ...
Фет «Ласточки пропали»

Фет «Ласточки пропали»

Страна Литературия. Ярмарка. Деревня Устного народного творчества. Город Поэзии Город Прозы. Институт научных исследований. ПОЭТ ПОЭТЕССА СТИХОТВОРЕНИЯ. ...
Поэт-пейзажист А.А. Фет

Поэт-пейзажист А.А. Фет

Цель урока. познакомить с жизнью и творчеством А.А. Фета; пробудить интерес к поэзии А. А. Фета; помочь понять настроение и чувства поэта; показать ...
Михаил Афанасьевич Булгаков

Михаил Афанасьевич Булгаков

Отец М. А. Булгакова. Михаил Афанасьевич Булгаков родился 3 (15) мая 1891 г. в семье преподавателя Киевской Духовной академии Афанасия Ивановича Булгакова ...
Михаил Афанасьевич Булгаков

Михаил Афанасьевич Булгаков

Михаил Афана́сьевич Булгаков (3 мая [15 мая] 1891, Киев, Российская империя — 10 марта 1940, Москва, СССР) — советский писатель, драматург, театральный ...
Михаил Афанасьевич Булгаков

Михаил Афанасьевич Булгаков

Лист Булгакова – Йосифу Сталіну! «На широкому полі словесності російської у СРСР я був одним-єдиним вовком. Мені радили перефарбувати шкуру. Безглузда ...
Михаил Афанасьевич Булгаков

Михаил Афанасьевич Булгаков

Михаил Афанасьевич Булгаков родился 3 (15) мая 1891 г. в Киеве в семье профессора Киевской духовной академии. Вскоре его направляют в село Никольское ...
Михаил Афанасьевич Булгаков

Михаил Афанасьевич Булгаков

Михаил Булгаков: уроки судьбы. М. Булгаков- гимназист. Киев 1908 г. Среди наших писателей послереволюционной эпохи Михаил Афанасьевич Булгаков (1891-1940) ...
Биография Фет 6 (класс)

Биография Фет 6 (класс)

Краткая биография. Великий русский поэт и переводчик,мемуарист, Афанасий Афанасьевич Фет родился 5-ого декабря 1820-ого года в Орловской губернии. ...
Биография А.А. Фет

Биография А.А. Фет

«…ну скажи ради бога и всех ангелов его, и всех чертей его, откуда у тебя берутся такие елейно – чистые, такие возвышенно - идеальные юношески – благоговейные ...
А.А. Фет Тополь Композиционный анализ поэтического текста

А.А. Фет Тополь Композиционный анализ поэтического текста

Ясинская Светлана Георгиевна МОУ «СОШ № 22» Череповец. «Тополь». Сады молчат. Унылыми глазами С унынием в душе гляжу вокруг; Последний лист разметан ...

Советы как сделать хороший доклад презентации или проекта

  1. Постарайтесь вовлечь аудиторию в рассказ, настройте взаимодействие с аудиторией с помощью наводящих вопросов, игровой части, не бойтесь пошутить и искренне улыбнуться (где это уместно).
  2. Старайтесь объяснять слайд своими словами, добавлять дополнительные интересные факты, не нужно просто читать информацию со слайдов, ее аудитория может прочитать и сама.
  3. Не нужно перегружать слайды Вашего проекта текстовыми блоками, больше иллюстраций и минимум текста позволят лучше донести информацию и привлечь внимание. На слайде должна быть только ключевая информация, остальное лучше рассказать слушателям устно.
  4. Текст должен быть хорошо читаемым, иначе аудитория не сможет увидеть подаваемую информацию, будет сильно отвлекаться от рассказа, пытаясь хоть что-то разобрать, или вовсе утратит весь интерес. Для этого нужно правильно подобрать шрифт, учитывая, где и как будет происходить трансляция презентации, а также правильно подобрать сочетание фона и текста.
  5. Важно провести репетицию Вашего доклада, продумать, как Вы поздороваетесь с аудиторией, что скажете первым, как закончите презентацию. Все приходит с опытом.
  6. Правильно подберите наряд, т.к. одежда докладчика также играет большую роль в восприятии его выступления.
  7. Старайтесь говорить уверенно, плавно и связно.
  8. Старайтесь получить удовольствие от выступления, тогда Вы сможете быть более непринужденным и будете меньше волноваться.

Информация о презентации

Ваша оценка: Оцените презентацию по шкале от 1 до 5 баллов
Дата добавления:10 июня 2019
Категория:Литература
Содержит:18 слайд(ов)
Поделись с друзьями:
Скачать презентацию
Смотреть советы по подготовке презентации